Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Znak drogowy - jak się do niego stosować?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

Zmieniający świat na lepszy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9465 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:19

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Owego czasu mój niepełnosprawny sąsiad zwrócił się do mnie z prośbą, że ma problem z parkowaniem przy bloku mieszkalnym czy nie pomógłbym mu napisać pisma aby jedno z miejsc parkingowych było dla inwalidów. Napisałem pismo do Urzędu Miasta i otrzymałem stosowną odpowiedź, że będzie ustawiony znak tymczasowo ale nie na parkingu jak jest to przyjęte lecz przy jezdni. Ja osobiście pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem no i wśród sąsiadów też rozgorzała dyskusja. No i jest znak ale nikt się do niego nie stosuje. Ja też mam prawo jazdy i nie wiem czy nie mogę parkować za znakiem patrząc od prawej strony ulicy czy bezpośrednio. Sprawa w sumie nie dotyczy mnie i osobiście z uwagi, że nie mam aktualnie samochodu nie mam problemu z parkowaniem i uważam iż sprawę tą powinien wyjaśnić sam inwalida ale on też nie chce kłócić się z sąsiadami. Wykonałem zdjęcia i zamierzam udać się do Urzędu Miasta oraz na policję aby ktoś wytłumaczył mi jak kierowcy powinni się stosować do znaku tym bardziej, że nie będzie na jezdni koperty. Zrobienie typowego miejsca parkingowego na już obecnym parkingu nie jest możliwe ponieważ muszą mieć one odpowiednie rozmiary. Trzeba też pamiętać iż miejsce parkingowe nie jest wyłącznie dla inwalidy sąsiada lecz ogólnie dla wszystkich inwalidów z zewnątrz.
A jak Wy interpretujecie ten znak drogowy ?

Dołączona grafika

Właśnie dziś nie martwię się.
Właśnie dziś nie złoszczę się.
Jestem uprzejmy dla wszystkich.
Uczciwie zarabiam na życie lub ciężko pracuję nad sobą.
Jestem wdzięczny za wszystko co mnie spotyka.

INFORMACJA - Każdej osobie w dniu jego urodzin ( za okazaniem dokumentu tożsamości ) wyczyszczę za darmo w ramach prezentu dla solenizanta wszystkie posiadane buty - Telefon kontaktowy 783077578 "MIAMI"
Jedynie czego oczekuję to poczęstunku urodzinowego torta wraz z kawą Dołączona grafika

#2 ~Harriet~

~Harriet~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:32

Wymaluj sąsiadowi - jego farbą - poziomy znak /tzw. kopertę/ na jezdni uważając aby kończyła się w przepisowej odległości przed zakrętem w lewo, w widoczny fragment ulicy i problem zniknie :)

#3 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

• 9465 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 18:51

Wymaluj sąsiadowi - jego farbą - poziomy znak /tzw. kopertę/ na jezdni uważając aby kończyła się w przepisowej odległości przed zakrętem w lewo, w widoczny fragment ulicy i problem zniknie :)

Problem w tym, że ja ani sąsiad inwalida nie jesteśmy uprawnieni do malowania czegokolwiek bo to nie jest teren prywatny. W poniedziałek zadzwonię do UM oraz na policję i poproszę aby na miejsce przyjechał radiowóz ruchu drogowego i aby mi i sąsiadom wyjaśnił jak stosować się do znaku drogowego o którym nie ma pojęcia nikt. Przecież policja jest dla ludzi i łaski nie zrobi iż przyjedzie. Ja nie będę robił żadnej samowoli. W przyszłości będzie remont drogi osiedlowej to i będziemy wnioskować o stanowiska dla inwalidów aby uniknąć takich rozwiązać niby czasowych.
Dołączona grafika

INFORMACJA - Każdej osobie w dniu jego urodzin ( za okazaniem dokumentu tożsamości ) wyczyszczę za darmo w ramach prezentu dla solenizanta wszystkie posiadane buty - Telefon kontaktowy 783077578 "MIAMI"
Jedynie czego oczekuję to poczęstunku urodzinowego torta wraz z kawą Dołączona grafika

#4 ~Czerkawski~

~Czerkawski~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:47

jak wymaluje to bedzie to samowola.A ten znak nie obowiazuje z racji jego ustawienia.W ten sposob ustawia sie znak w zatoczkach parkingowych,czyli czolem do parkujacych pojazdow.Przy drodze ten znak powinien byc skierowany prostopadle do kierunku jazdy.To jak zostal ustawiony swiadczy o olaniu tego kto o ten znak poprosil.Znowu kucha.A teraz to bedzie czolowy temat forum bo jasnie pan, slonce osiedla lesnego go zalozyl. :blink:

#5 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

• 9465 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 19:54

jak wymaluje to bedzie to samowola.A ten znak nie obowiazuje z racji jego ustawienia.W ten sposob ustawia sie znak w zatoczkach parkingowych,czyli czolem do parkujacych pojazdow.Przy drodze ten znak powinien byc skierowany prostopadle do kierunku jazdy.To jak zostal ustawiony swiadczy o olaniu tego kto o ten znak poprosil.Znowu kucha.A teraz to bedzie czolowy temat forum bo jasnie pan, slonce osiedla lesnego go zalozyl. :blink:

Dołączona grafika
Jak widać na zdjęciu i na dacie jego wykonania wcześniej był ustawiony prostopadle do kierunku jazdy a na drugi dzień został na siłę bo widać to po wygięciach że został przekręcony tak jak widać na zdjęciach wykonanych dzisiaj. Gdy zadałem pytanie sąsiadowi czy on go przekręcił oświadczył, że nie. Ten znak jest dość mocno przymocowany i nawet aby jego teraz przekręcić należy już tylko poluzować śruby.
Panie "czerkawski" po to jest forum aby zadawać pytania i wyjaśniać problem.
Z uwagi, że nie jest zakończony to będę dalej tą sprawę załatwiać do końca.
Ten znak natomiast nie jest tylko dla zainteresowanego sąsiada ponieważ jest dla każdego. Ty też jutro możesz być inwalidą ( jak Cię dopadnę :D )

Dołączona grafika

#6 ~GG~

~GG~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:21

Dołączona grafika

Ten znak natomiast nie jest tylko dla zainteresowanego sąsiada ponieważ jest dla każdego.

Jaki macie problem z postawieniem znaku przy pokazanej 10 m dalej zatoczce
i namalowaniu tam jednej lub dwóch 'kopert'?

#7 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

• 9465 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 21:25

Jaki macie problem z postawieniem znaku przy pokazanej 10 m dalej zatoczce
i namalowaniu tam jednej lub dwóch 'kopert'?

Jest problem bo tam są trzy stanowiska na pojazdy a miejsce dla inwalidy ma inne parametry.
Dołączona grafika

#8 Morris

Morris

Swojak

• PipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 12:23

Ty wielki policjant tego miasta nie umiesz zinterpretowac znaków? Przeciez taki swiatowy jestes..Takie znaki zdarzaja sie w wielkich miastach. Sprawa jest jasna. Jesli stoi prostopadle do jezdni to miejsce parkingowe rozpoczyna sie w miejscu ustawienia znaku. To chyba logiczne jest. to ze nie ma koperty to inna sprawa. Niech twoj sasiad ja sobie wyobrazi jak nie umie sprawic zeby ja ktos namalowal..Na zdjeciu na ktorym znak stoi równolegle do jezdni jest poprostu na sile przez kogos przekrecony.

2_1228912020.gif
..kto widzi świat w ciemnych barwach, temu już z rana słońce zachodzi..

#9 ~szeryfgerfild~

~szeryfgerfild~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2012 - 13:50

Znak pionowy D-18a + T-29 wymaga poziomego, który określi, gdzie dokładnie jest miejsce wyznaczone dla niepełnosprawnego. Czyli znak D-18a + T-29 bez koperty P-20 jest po prostu nieważny. Zagadnienie to reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego Pkt 5.2.6. Stanowisko postojowe zastrzeżone –„koperta”

#10 ~z~

~z~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 10:35

Znak pionowy D-18a + T-29 wymaga poziomego, który określi, gdzie dokładnie jest miejsce wyznaczone dla niepełnosprawnego. Czyli znak D-18a + T-29 bez koperty P-20 jest po prostu nieważny. Zagadnienie to reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego Pkt 5.2.6. Stanowisko postojowe zastrzeżone –„koperta”

"dopuszcza się stosowanie znaku P-20 (koperta) samodzielnie bez znaku P-18a " Dz.U.2003.220.2181

#11 ~szeryfgerfild~

~szeryfgerfild~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:29

"dopuszcza się stosowanie znaku P-20 (koperta) samodzielnie bez znaku P-18a " Dz.U.2003.220.2181

Dokładnie , ale nigdy na odwrót czyli tzw. koperta może istnić bez znaku pionowego P-18a a znak pionowy P- 18a bez koperty już nie.

#12 ~sasiadka~

~sasiadka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 12:11

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Owego czasu mój niepełnosprawny sąsiad zwrócił się do mnie z prośbą, że ma problem z parkowaniem przy bloku mieszkalnym czy nie pomógłbym mu napisać pisma aby jedno z miejsc parkingowych było dla inwalidów. Napisałem pismo do Urzędu Miasta i otrzymałem stosowną odpowiedź, że będzie ustawiony znak tymczasowo ale nie na parkingu jak jest to przyjęte lecz przy jezdni. Ja osobiście pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem no i wśród sąsiadów też rozgorzała dyskusja. No i jest znak ale nikt się do niego nie stosuje. Ja też mam prawo jazdy i nie wiem czy nie mogę parkować za znakiem patrząc od prawej strony ulicy czy bezpośrednio. Sprawa w sumie nie dotyczy mnie i osobiście z uwagi, że nie mam aktualnie samochodu nie mam problemu z parkowaniem i uważam iż sprawę tą powinien wyjaśnić sam inwalida ale on też nie chce kłócić się z sąsiadami. Wykonałem zdjęcia i zamierzam udać się do Urzędu Miasta oraz na policję aby ktoś wytłumaczył mi jak kierowcy powinni się stosować do znaku tym bardziej, że nie będzie na jezdni koperty. Zrobienie typowego miejsca parkingowego na już obecnym parkingu nie jest możliwe ponieważ muszą mieć one odpowiednie rozmiary. Trzeba też pamiętać iż miejsce parkingowe nie jest wyłącznie dla inwalidy sąsiada lecz ogólnie dla wszystkich inwalidów z zewnątrz.
A jak Wy interpretujecie ten znak drogowy ?

Panie Dariuszu z tymi rurami na fotce to super pomysl.Bezie gdzie gacie i skarpetki starego suszyc,tylko musze gdzies skombinowac kawalek sznurka.Pan moze ze swoimi gaciami tez sie przywiesic jak bedzie pan robil pranie.Widzialam ,ze raniutko pobiegl pan do miasta ratowac jego mieszkancow,pewnie znowu pan nic nie zjadl i cieplej cherbaty nie wypil,tylko pierwsze co to pobiegl pan do miasta nas ratowac.Dziekuje panu za to i bede sie za pana modlila. :D

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:44

Kiedy będzie skutecznie wyeliminowany z forum niejaki 'czerkawski' - autor dręczącego mobbingu skierowanemu czynem ciągłym przeciwko niepełnosprawnemu uczestnikowi forum - Panu Dariuszowi Gruźlińskiemu?
Bez wątpienia 'czerkawski' szkodzi również portalowi Gazety Lubuskiej obniżając poziom jego reputacji i naraża na straty finansowe, a prawdopodobnie zamierza eskalować swoją 'działalność' dokonując rejestracji.

Dzięki systematycznym 'zabiegom' 'czerkawskiego' zamknięto i usunięto wiele tematów, a merytoryczna dyskusja staje się utrudniona, wręcz niemożliwa.

Ponieważ Redaktor - moderator Jakub Pikulik prowadząc skutecznie akcję porządkowania kostrzyńskiego forum - zabrał bodajże dwukrotnie konkretne stanowisko, zawiadamiając internautów o niezgodności ich postępowania w stosunku do przepisów regulaminu forum - oczekuję również na informację o zamiarach Admina w sprawie 'czerkawski'.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:09

Kiedy będzie skutecznie wyeliminowany z forum niejaki 'czerkawski' - autor dręczącego mobbingu skierowanemu czynem ciągłym przeciwko niepełnosprawnemu uczestnikowi forum - Panu Dariuszowi Gruźlińskiemu?
Bez wątpienia 'czerkawski' szkodzi również portalowi Gazety Lubuskiej obniżając poziom jego reputacji i naraża na straty finansowe, a prawdopodobnie zamierza eskalować swoją 'działalność' dokonując rejestracji.

Dzięki systematycznym 'zabiegom' 'czerkawskiego' zamknięto i usunięto wiele tematów, a merytoryczna dyskusja staje się utrudniona, wręcz niemożliwa.

Ponieważ Redaktor - moderator Jakub Pikulik prowadząc skutecznie akcję porządkowania kostrzyńskiego forum - zabrał bodajże dwukrotnie konkretne stanowisko, zawiadamiając internautów o niezgodności ich postępowania w stosunku do przepisów regulaminu forum - oczekuję również na informację o zamiarach Admina w sprawie 'czerkawski'.

Rozmawiałem z wieloma ludźmi i przez Czerkawskiego mniej zaglądają na forum. Widać również że Dariusza jest mniej.

#15 Jakub Pikulik

Jakub Pikulik

Bywalec

• Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 84 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:09

Temat po raz kolejny uważam za wyczerpany, o czym świadczy kilkanaście wpisów, nie mających kompletnie związku z tematem dyskusji, usuniętych pod rząd.

Odpowiadając na pytanie: użytkownik, o którym Pani/Pan pisze ma zmienne IP. Nie mamy technicznej możliwości zablokowania takiego użytkownika.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych