Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

WOG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~M`````a~

~M`````a~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 15:57

założyłam ten temat, ponieważ jak większość składałam CV do wędrzyńskiego WOG-u I to co tam sie dzieje to naprawdę wymaga opisu nie tylko na forum, ale powinni pokazać to w TV. SZOK
Po co to komu, zrobili niby rozmowy kwalifikacyjne, po to żeby pośmiać sie z bezrobotnych, a stanowiska wsszystkie są obstawione.
Jak ma być w Polsce dobrze, kto ma zarabiać na nasze emerytury, jak pozatyrudniali samych rencistów i emerytów, że nie ma komu zrobić z tym porządku. Jak taki poszedł na emeryturę to po h.j pcha się do pracy, jeżeli poszedł to widać jest już wypalony to niech siedzi w domu i da zapracować na emeryturę dla innych czyli osób bezrobotnych. będę pisała napewno do Ministra Obrony Narodowej z gratulacjami tak wspaniałej komisji rekrutacyjnej, która na rozmowach zachowywała się strasznie i widać olewatorsko. Jeden pan kręcił się na stołku brakowało jeszcze, żeby w nosie podłubał :(

#2 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 18:55

hahahah rozmowa, jak rozmowa?! hahahaha to było odchaczenie, że niby odbyły sie rekrutacja, a oni nie wiedxzieli wogóle po co tam są :lol: :lol: :lol: :lol:

#3 ~pracownik cywilny~

~pracownik cywilny~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 18:12

praca w WOG-u w pierwszej kolejnosci jest dla emerytowanych starszych biednych oficerów /ktorzy maja po kilka tysięcy emerytury/i nie maja na chleb pozniej dla kochanek dzieci znajomych i przydupasów.A WY CHAŁOTA SZUKAJCIE SOBIE PRACY NA ZMYWAKU W EUROPIE ZACHODNIEJ.

#4 ~Hans~

~Hans~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 20:50

Tak jest,ten cały WOG to zwykła lipa.Praca tylko dla trepów.Powinna zostać upubliczniona lista osób przyjętych tam do pracy.Mogła by to być ciekawa lektura.

#5 ~bezrobotna~

~bezrobotna~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 07:18

lista powinna byś, przecież jeśli były przeprowadzone tak fachowo rozmowy to napewno zamieszczą listę wybrańców a jest z czego wybierać, 500 osób w tym 420 z wykształceniem administracyjnym lub wieloletnim doświadczeniem w administracji a pozostali to fakt biedni emeryci, to nie ma co się dziwić, że trzeba pomóc a przy okazji żonę zatrudnić :P

#6 ~superstar~

~superstar~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:16

Na przebieg komisji nie mogę narzekać, bo byłem na znacznie gorszych. Osobiście to wnerwia mnie, że zatrudnienie w budżetówce dostają na powrót emerytowani zawodowi, którzy nie mogą narzekać na małe emerytury. Właśnie to przez nich ludzie młodsi i wykształceni nie mogą znaleźć zatrudnienia i zasilają konto bezrobotnych. A potem powstaje problem w Polsce, że nie ma kto pracować na emerytury i powiększa się dziura budżetowa. Niech i pozostałym zawodowym, którzy nawet nie zrzekają się mieszkań dadzą w ramach rekompensaty, że są "zawodowymi" po 250 tys. zł. Porażka.....

#7 Mario 85

Mario 85

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 18:48

Ja też byłem na rozmowach w tamtym tygodniu i odniosłem trochę inne wrażenia , chętnych jest naprawdę dużo, ale CV może złożyć każdy bez względu na to jakie ma wykształcenie, czy obecnie pracuje i w jakim jest wieku. Chcieliśmy równouprawnienia i demokracji to ją mamy. Rozmawiałem z tymi osobami , które były ze mną na rozmowach i potwierdzały że jest złożonych około czterystu podań ale zatrudnionych jest tylko kilka osób. Poczekamy i zobaczymy co dalej.

#8 ~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~

~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 19:58

Nie twierdzę, że do tej pracy powinni być zatrudniani sami emeryci (renciści) czy byli (lub na ,,wylocie") wojskowi albo ich rodziny. Skoro tak dobrze w tej armii i później takie DUUUUŻE emerytury mamy, to może do złej instytucji składacie dokumenty <_<Dlaczego tam nie składacie dokumentów do pracy????? Przecież teraz do armii mogą iść wszyscy - w szczególności młodzi :angry: Czyżby dzisiejsza ,,młodzież" jest za mało ,,zaradna" (czy sprawna)??? Wiem, że w tym regionie o pracę trudno ale nawet jak coś jest to nie zawsze wszystkim odpowiada i zamiast zacząć od czegokolwiek, a w międzyczasie szukać czegoś lepszego, to wolą w domu siedzieć i tylko narzekać!!! Z zewnątrz to wszyscy cwani ale trepem zostać to nie wielu jest chętnych i to za dużo wyższe wynagrodzenie!!!Ale do narzekań wszyscy się garną...
Będący w armii (nie na wylocie) zawodowy żołnierz. Pozdrawiam

#9 ~mieszkanka ~~~

~mieszkanka ~~~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 20:01

no niestety ale rzeczywistość jest inna :lol: także nie ma na co czekać :D . Wiem bo także składałam tam podanie i nawet zaproponowali/przypisali mi stanowisko :P , ale dokładnie wiem, że nie mamy szans, a to dlatego, że wielu mundurowych nie umie dotrzymać tajemnicy służbowej hahahaha, a co niektórzy jeszcze pracują a już podpisali umowę hahahahaha na stanowiska ..... (szy) a na rozmowach dalej proponuką ludziom te stanowiska i przypisują niby ich do nich, także samo to o czymś mówi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#10 ~bez/pr~

~bez/pr~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 20:06

Nie twierdzę, że do tej pracy powinni być zatrudniani sami emeryci (renciści) czy byli (lub na ,,wylocie") wojskowi albo ich rodziny. Skoro tak dobrze w tej armii i później takie DUUUUŻE emerytury mamy, to może do złej instytucji składacie dokumenty <_<Dlaczego tam nie składacie dokumentów do pracy????? Przecież teraz do armii mogą iść wszyscy - w szczególności młodzi :angry: Czyżby dzisiejsza ,,młodzież" jest za mało ,,zaradna" (czy sprawna)??? Wiem, że w tym regionie o pracę trudno ale nawet jak coś jest to nie zawsze wszystkim odpowiada i zamiast zacząć od czegokolwiek, a w międzyczasie szukać czegoś lepszego, to wolą w domu siedzieć i tylko narzekać!!! Z zewnątrz to wszyscy cwani ale trepem zostać to nie wielu jest chętnych i to za dużo wyższe wynagrodzenie!!!Ale do narzekań wszyscy się garną...

a można wiedzieć gdzie dokładnie ja bardzo chętnie złożę papiery a jeszcze chętniej do pracy pójdę, tylko nie wiem czy po 40 z doświadczeniem zawodowym/biurkowym, mnie tam wezmą także trzeba się zastanowić do kogo kierowany jest ten ww post :o

#11 ~tajny agent~

~tajny agent~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:29

Powinien być ZAKAZ powrotu do pracy do firmy lub instytucji gdy odeszło się z niej na emeryturę.

Gdy wojskowy odchodzi na emeryturę, nie powinien być zatrudniany znów w tej samej placówce i często na tym samym stanowisku. Śmierdzi Szczurem z daleka - to po co się kształcić, lepiej czekać na wymarcie starych zakorzenionych grzybów i wtedy próbować..

Sprawa podobnie się ma w szkołach - gdzie często gęsto zatrudnia się nauczycieli emerytów na stanowiska z których odeszli. Emeryturka + wypłata z etatu + pensja trenera, no i parę tysiączków na miesiąc jest.

Ale tutaj jest jedno wyjście - trzeba odsunąć od władzy 2 pokolenia wstecz. Wtedy sytuacja powinna się w miarę oczyścić.

#12 ~po drugiej stronie~

~po drugiej stronie~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2011 - 21:41

tak, tylko,że jak ty szedłeś do wojska nie było kontraktów paro letnich. Także pewnie umowę masz na czas nieokreślony. I nie było przymusowych wyjazdów na misję na "czyjąś wojnę" bo nasza to ona na pewno nie jest. Wiec nic nie mów o zaradności - bo ci MON pewnie d*** uratował.
A ludzie nie chcą oddać najlepszych lat życia dla instytucji, która później kopnie ich w d***.
Najgorsze jest, że później tacy jak ty na emeryturze zabieracie miejsce pracy komuś kto jest bez pracy.

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:15

tak, tylko,że jak ty szedłeś do wojska nie było kontraktów paro letnich. Także pewnie umowę masz na czas nieokreślony. I nie było przymusowych wyjazdów na misję na "czyjąś wojnę" bo nasza to ona na pewno nie jest. Wiec nic nie mów o zaradności - bo ci MON pewnie d*** uratował.
A ludzie nie chcą oddać najlepszych lat życia dla instytucji, która później kopnie ich w d***.
Najgorsze jest, że później tacy jak ty na emeryturze zabieracie miejsce pracy komuś kto jest bez pracy.

brawo, krótko zwięźle i na temat :rolleyes:

trzeba zadzwonić do TVN i niech zrobią reportaż jak to się w wojsku na emeryturkę odchodzi dostają jeszcze kasę za mieszkania, które nie były ich a na dodatek wracają do pracy i to na emeryturze, Chcą pracować to ich nikt nie wyganiał na emeryturki :P A skoro poszli to trudno miłego wypoczynku a ktoś inny pójdzie i także zarobi sobie na emeryturkę :D

#14 ~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~

~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:52

a można wiedzieć gdzie dokładnie ja bardzo chętnie złożę papiery a jeszcze chętniej do pracy pójdę, tylko nie wiem czy po 40 z doświadczeniem zawodowym/biurkowym, mnie tam wezmą także trzeba się zastanowić do kogo kierowany jest ten ww post :o

Proszę czytać ze zrozumieniem tekstu. Jak już wspominałem nie twierdzę, że powinni być zatrudniani sami emeryci...miałem też na myśli bardziej młodszą część społeczeństwa. A TY skoro masz pracę biurkową to po co Ci zmieniać biurko i przyzwyczajać się do innych rzeczy??? Kolejna rzecz to do wojska przyjmowali zawsze nawet 15 czy 20 lat temu można było pójść lub zostać jak się było w służbie zasadniczej.
Ale proponuję wejść na stronę MON lub wpisać w wyszukiwarce WOJSKO POLSKIE i tam są podane adresy, telefony, zasady przyjęć itp. itd. Pozdrawiam

#15 ~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~

~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 08:17

Chyba trochę dyskusja zeszła na inny temat ale...
Nie gorączkuj się tak bo Ci sił na resztę życia zabraknie...ale spokojnie. Jak ja szedłem do wojska (w 1997r.) to też były kontrakty, wyjazdy na misje itd., tylko, że ja potrafiłem się określić i odpowiedzieć sobie na pytanie czego ja tak naprawdę chcę od samego siebie i postanowiłem, że jak już mam iść do armii to albo iść konkretnie i zrobić szkołę albo w ogóle (jeszcze była ,,zetka")!!! Zgadzam się nie nasza to wojna i też mi się nie podobają takie akcje z wyjazdami ale...jak rozkaz to rozkaz i jak trzeba to jadę. Nikt z nas nie zna zagrywek na samej ,,górze" bo to tam są podejmowane decyzje odnośnie udziału Polski w misji.
Odnośnie najlepszych lat życia no to właśnie trzeba się zastanowić i odpowiedzieć sobie ,,czego ja chcę tak naprawdę od samego sobie"??? Skoro jesteś na kontrakcie to przecież możesz uczyć się dalej i podnosić swoje kwalifikacje (cywilne i wojskowe),zrobić szkołę podoficerską lub oficerską i przejść służbę stałą ;) Powodzenia i pozdrawiam.

p.s.
I proponuję się trzymać głównego tematu rozmowy na tym forum a na temat sytuacji w polskiej armii na stronach wojskowych.

#16 ~ropucha~

~ropucha~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:31

Niektórzy nie idą do wojska, bo obawiają się syndromu "strepienia rozsianego", które to zjawisko jest szeroko powszechne i jeszcze nie zostało wyjaśnione, a co gorsza nie ma na rynku leku-antidotum mój drogi żołnierzyku.

Pewni młodzi szukają pracy już ponad rok i uwierz mi, szukanie pracy to bardzo ciężka praca i nikt tu nie siedzi w domu i narzeka, bo tak mu się chce.

#17 ~w~

~w~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:35

brawo, krótko zwięźle i na temat :rolleyes:

trzeba zadzwonić do TVN i niech zrobią reportaż jak to się w wojsku na emeryturkę odchodzi dostają jeszcze kasę za mieszkania, które nie były ich a na dodatek wracają do pracy i to na emeryturze, Chcą pracować to ich nikt nie wyganiał na emeryturki :P A skoro poszli to trudno miłego wypoczynku a ktoś inny pójdzie i także zarobi sobie na emeryturkę :D

prawda

#18 ~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~

~ZAWODOWY ŻOŁNIERZ~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 13:51

Niektórzy nie idą do wojska, bo obawiają się syndromu "strepienia rozsianego", które to zjawisko jest szeroko powszechne i jeszcze nie zostało wyjaśnione, a co gorsza nie ma na rynku leku-antidotum mój drogi żołnierzyku.

Pewni młodzi szukają pracy już ponad rok i uwierz mi, szukanie pracy to bardzo ciężka praca i nikt tu nie siedzi w domu i narzeka, bo tak mu się chce.

Dokładnie wiem jakie problemy są z pracą w tym regionie bo mieszkam tam od dzieciństwa. A teraz pomyśl gdybyś tak przez rok czasu chodził(a) co tydzień (we wtorki) na egzaminy z W-F to ile razy już byś mógł się dostać do wojska!!! Przed NSR wystarczyło tylko pozytywnie zaliczyć wf i czekać na wezwanie.
I kto tu powinien szukać antidotum???

No i ponownie odbiegamy od głównego tematu forum...o wojsku piszmy na odpowiednich stronach.

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 22:19

Jednym słowem wszędzie ta sama ściema, a zwłaszcza w budżetówce tam to widać najbardziej, matki, żony i kochanki :lol:

rada dla bezrobotnych, trzeba wkręcić sie i stać się jedną z wymienionych postaci to będzie OK :P :lol:

#20 ~niestety sulęcin~

~niestety sulęcin~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 11:37

Zgadazam się z osobą która chcę listy ''nowych'' pracownikow;-)
ale ludzie w całym sulęcinie tak jest,sa nazwiska które non stop się powtarzają(oczywiscie w panstwowkach).
powinien ktoś to sprawdzic,a nie oni dalej robią co chcą,a młodzi są na bezrobotnym

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych