Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~robotny~

~robotny~
  • Goście

Napisano 19 luty 2009 - 09:19

Pan Tarniowy jest znany z kreowania optymistycznych statystyk - ja mam pytanie o tą niesamowitą ilość ofert pracy - jak je policzono? Razem z pracą w innych rejonach kraju, razem z zagranicznymi? Bo ja byłem przed chwilą na stronie urzedu i znalazłem tam tyle co kot napłakał:)

#2 ~siwa~

~siwa~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 10:04

Pan Tarniowy nie widzi nic poza parkiem Mużakowskim. A w Żarach w porównaniu z mniejszymi Polkowicami kryzys trwa od lat.
Porównując stopy bezrobocia z października 2008r, w Żarach wyniosło 14,4% , a w Polkowicach 7,2% , zadajmy pytanie co robią nasze władze -noszą różowe okulary?, bo widzą wszystko w takich kolorach.
Ciekawe czy żarscy bezrobotni , którym nie przedłużono umów też tak widzą.
Inne powiaty w regionie lubuskim wystarały się o dotację na walkę z bezrobociem, na ten rok a Żary nie.

#3 ~robotny~

~robotny~
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 15:01

Pan Tarniowy nie widzi nic poza parkiem Mużakowskim. A w Żarach w porównaniu z mniejszymi Polkowicami kryzys trwa od lat.
Porównując stopy bezrobocia z października 2008r, w Żarach wyniosło 14,4% , a w Polkowicach 7,2% , zadajmy pytanie co robią nasze władze -noszą różowe okulary?, bo widzą wszystko w takich kolorach.
Ciekawe czy żarscy bezrobotni , którym nie przedłużono umów też tak widzą.
Inne powiaty w regionie lubuskim wystarały się o dotację na walkę z bezrobociem, na ten rok a Żary nie.

To dlatego ze my jestesmy 'tygrysem" i na pewno sobie damy radę:) Burmistrz w końcu niejedno miejsce pracy stworzył, a stworzy jeszcze wiecej...Ja na wszelki wypadek do urzędu nie chodzę - nie ma tam czego szukać..

#4 ~andy~

~andy~
  • Goście

Napisano 21 luty 2009 - 22:36

Wierutne klamstwo-prosze zobaczyc jak pracuje firma Hart SM - jedna zmiana po 6 godzin - a jeszcze niedawno byly trzy po osiem - co sie stalo z dwoma trzecimi pracownikow-wyparowali?

#5 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 08:24

Poli Eko tez m9ało pod góre przed swiętami - po świętach do pracy nie wszyscy wrócili - wezcie sie w tym PUPIe do roboty zamiast chrzanić!!

#6 ~Zielonogórzanin~

~Zielonogórzanin~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 15:59

Widzę, że w Żarach jest za dobrze, oddawać nam środki z LRPO!! Stolicy się należą!!

#7 ~KOMUNA~

~KOMUNA~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 19:40

BEZ JAJ :) JAK ZA KOMUNY KARZĄ GAZECIE PISAĆ KŁAMSTWA!!! JESTEM Z ŻAR ,PRACUJE W SAINT GOBEIN W KUNICACH,DO TEJ PORY ZWOLNILI Z 200 OSÓB !!!!!!!!A WY PISZECIE ŻE TYLKO TROCHĘ WZROSŁO BEZROBOCIE...!?KAŻDA FIRMA W ŻARACH ZWOLNIŁA PRACOWNIKÓW ,RÓWNIEŻ "CHROMA" KTÓREJ NIBY SZEFA CYTUJECIE W ARTYKULE.PROPONUJĘ SPRAWDZAĆ DOGŁĘBNIE TEMAT ,ZANIM GO OPISZECIE ....!!!!

#8 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 14:56

Własnie padł kolejny zakład - zapewne znowu nie z powodu kryzysu:)

#9 odpowiedzialny

odpowiedzialny

Senior

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 18:17

Nie no załamka...to już przegięcie. To może mamy trend wzrostowy. Przejdę się do PUP to mnie oświecą :D Ale masakra...wstyd takie coś pisać...

Boże pomóż mi proszę...

#10 ~emi~

~emi~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 00:08

sory, ze tak sie wtrace, ale o co tam naprawde wam chodzi? kryzys jest wszedzie, w calej polsce pewnie. ja teraz jestem w niemczech i tutaj to juz zupelnie jest tragedia - kazdy boi sie o swoja robote, a ludzi zwalniaja wszedzie dookola. poczytajcie sobie troche chocby, na onecie, skad sie kryzys wzial.

banki obcinaja udzielanie kredytow -> firmy nie maja kasy zeby siebie finansowac, bo przeciez nikt tego nie robi gotowka tylko kredytem -> jak jedna firma ma mniej kasy, to i mniej od drugiej kupi -> ta druga firma majac mniej zamowien musi zwalniac ludzi -> ludzie na bezrobocie kupuja mniej, i tak dalej...

tutaj w niemczech wszyscy mowia nam, ze teraz jest tak ze kazdy sam mu sie o siebie martwic - bo nikt inny nie bedzie w stanie pomoc. a wy zamiast wziac sie do roboty to czekacie az ktos do was wyciagnie reke. jak jestescie tacy fachowcy to idzcie na swoje, otworzcie swoja firme i pokazcie ile to miejsc pracy potraficie stworzyc. zreszta, urzad pracy pewnie chetniej wam da pozyczke na otworzenie wlasnego interesu niz wyplaci zasilek.

a juz w ogole bez sensu sa dla mnie jakies pretensje do urzedu. przeciez to jest POSREDNIAK! on nie tworzy miejsc pracy tylko posredniczy! wezcie sie ludzie za siebie bo robicie z siebie ofermy. ja nie mowie ze mam tutaj dobrze, ale przynajmniej nie narzekam na swoj los. poza tym jak mnie wywala z roboty to i tak juz mam pomysl na biznes, wiec dam rade. wy tez zamiast czekac na laske innych moglibyscie sie postarac

#11 odpowiedzialny

odpowiedzialny

Senior

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 00:43

Sorry ale chyba nie wiesz na jaki temat jest post. Komentujemy tutaj konkretny artykuł.

Co do Niemiec i kryzysu, że tak też wetnę się w odpowiedz to mam w dalszej rodzinie kogoś kto długo mieszka w Niemczech blisko Polski. Cały czas słyszę jak to jest im ciężko, że są na zasiłku coś tam, że zwolnili ich coś tam, coś tam....a na koniec pokazali zdjęcia z wyjazdu na teneryfę na 2 tygodnie. Rzygać mi się chce jak słyszę takie narzekania Niemca ( czy Polaka z obywatelstwem Niemieckim ....wiadomo o co chodzi) na jego niedolę i jak okropny jest kryzys w Niemczech teraz.

Polecam dokładne przeczytanie wątku.

Boże pomóż mi proszę...

#12 ~emi~

~emi~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 01:23

ale ja przeciez nie narzekam! ja tylko uwazam, ze kazdy ma to na co zapracowal. czasami kosztuje to duzo wyrzeczen - tak jak mnie kosztowal wyjazd z ojczyzny, ale przeciez to JA te droge wybralem. nikt nie decyduje za mnie. i o to mi chodzi - zeby wziac sprawy w swoje rece a nie żebrac z garnuszkiem zeby ktos nam pomogl....

ja zawsze uzywam takiego przykladu: byl sobie gosciu, ktory zawsze jadal w restauracjach, gdzie zarcie dostawal elegancko podane itd. Pewnego dnia zamkneli mu wszystkie restauracje w okolicy. Teraz mial dwa wyjscia - czekac az w koncu gdzies otworza jakas restauracje i ryzykowac ze moze sie tego nie doczekac i ze zdechnie z glodu; albo kupic polprodukty i zrobic sobie zarcie samemu. Ktore rozwiazanie wydaje sie logiczniejsze? Oczywiscie kazdy powie ze to drugie. TO DLACZEGO bezrobotny w analogicznej sytuacji czeka az ktos mu poda prace na tacy?! narzekanie i nic nierobienie - to jest dla mnie nielogiczne!

ps. fakt, nie jest to bezposrednia odpowiedz na pierwszy post - raczej w nawiazaniu do tego postu i jeszcze kilku innych na forum (np. gdzie ktos pisze, zeby radni zaczeli cos robic bo fabryki w Zarach zamykaja... a co, radni sami maja fabryki budowac?!), ale chyba nie jest zabronione komentowanie i przedstawianie swoich opinii

#13 ~lizun9~

~lizun9~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 08:26

ale ja przeciez nie narzekam! ja tylko uwazam, ze kazdy ma to na co zapracowal. czasami kosztuje to duzo wyrzeczen - tak jak mnie kosztowal wyjazd z ojczyzny, ale przeciez to JA te droge wybralem. nikt nie decyduje za mnie. i o to mi chodzi - zeby wziac sprawy w swoje rece a nie żebrac z garnuszkiem zeby ktos nam pomogl....

ja zawsze uzywam takiego przykladu: byl sobie gosciu, ktory zawsze jadal w restauracjach, gdzie zarcie dostawal elegancko podane itd. Pewnego dnia zamkneli mu wszystkie restauracje w okolicy. Teraz mial dwa wyjscia - czekac az w koncu gdzies otworza jakas restauracje i ryzykowac ze moze sie tego nie doczekac i ze zdechnie z glodu; albo kupic polprodukty i zrobic sobie zarcie samemu. Ktore rozwiazanie wydaje sie logiczniejsze? Oczywiscie kazdy powie ze to drugie. TO DLACZEGO bezrobotny w analogicznej sytuacji czeka az ktos mu poda prace na tacy?! narzekanie i nic nierobienie - to jest dla mnie nielogiczne!

ps. fakt, nie jest to bezposrednia odpowiedz na pierwszy post - raczej w nawiazaniu do tego postu i jeszcze kilku innych na forum (np. gdzie ktos pisze, zeby radni zaczeli cos robic bo fabryki w Zarach zamykaja... a co, radni sami maja fabryki budowac?!), ale chyba nie jest zabronione komentowanie i przedstawianie swoich opinii

Emi ja rozumiem, jest pierwsza w nocy, ty po paru Bittburgerach czy innych Veltinsach i gadasz od rzeczy...Skoro mamy sobie robić wszystko sami to ja jestem jak najbardziej za, tylko na co mnie wtedy taki Tarniowy i jego wesoła gromadka? Niech oddadzą swoje pensje za ostatnie 10 lat i idą do domu. A wtedy ja będe miał za co sobie stworzyć firmę ... W powyzszej gazecie od czasu do czasu widać tytuły: Krajowy Urząd Pracy dał kolejne miliony na walkę z bezrobociem, Wojewódzki dał kolejne miliony - tylko ze nikt nie pyta o rezultaty!! Jak te pieniądze wydano, ilu ludzi wyciągnięto z bezrobocia?? We Francji istnieją przy urzedzie warsztaty zatrudniające terapeutów, trenerów, doradców zawodowych, którzy pomagają takim trwale bezrobotnym, niezaradnym zafunkcjonować - bo tam wiedzą, ze bezrobocie to takze sprawa mentalności , a nie tylko kwestia forsy. Co u nas sie robi? Głównie statystykę;) A gdy ta niebezpiecznie sie rozrasta to sie zmienia ustawę - zeby za wiele ludzi zasiłków nie miało, zeby za wielu z ubezpieczeń nie korzystało itd itp. Ile kosztuje podatnika Urząd Pracy? To mozna poczytać w stosownych dziennikach - polecam lekturę:)

#14 ~emi~

~emi~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 00:10

~lizun9, dlaczego uwazasz ze pisze od rzeczy. jaka to roznica czy jestem po bittcie czy po paulanerze, poki jest to tylko jeden paulaner. a godzina pozna bo tak koncze prace...

gdzie ja napisalem ze mamy robic WSZYSTKO sami, a ze urzedy sa do niczego nie potrzebne. mi tylko chodzi o to, zeby ludzie zaczeli przejawiac inicjatywe! kiedys myslalem ze to tylko nasza polska mentalnosc, ale okazuje sie ze wszedzie sa ludzie, ktorym po prostu nie chce sie starac i czekaja az inni dadza im zarobic troche grosza. tutaj w niemczech tez tak jest. wiem ze mentalnosc niektorych ludzi trudno zmienic, i niektorzy wola siedziec na bezrobotnym i narzekac jak to panstwo malo dla nich robi, a jakie niskie zasilki, a dlaczego wszyscy zwalniaja, a ze nie ma pracy. no ale do cholery, od samego narzekania nic nie poprawi.
wiadomo ze polska to nie francja, ale z ciekawosci pochodzilem sobie troche po necie i jednak mozliwosci sa. moze nie ma terapeutow (choc tez nie wiem czy chcialbym zeby kasa z moich podatkow szla na psychologow dla bezrobotnych...), ale sa inne srodki. i nawet za twoja rada przeczytalem w koncu ten artykul gdzie pisze Od początku roku wpłynęło do nas 118 wniosków o dofinansowanie zatrudnienia. Prawie 40 osób założyło własną działalność gospodarczą. Wystarczy mieć ciekawy pomysł i realny biznes plan, a także pewne doświadczenie i można liczyć na naszą pomoc poza tym znalazlem tez co takiego:
http://www.fundacja.zary.pl/
nie wiem jak jest teraz w Zarach, ale chcialem sobie sprawdzic jak wypadamy na tle wojewodztwa. no i tez chyba najgorzej nie ma:
http://www.wup.zgora...4/Styczen_2009/
Najwięcej ofert pracy odnotowano
w powiatach:
 żarskim – 1082,

a z tego excela na tej samej stronie mozna wyczytac, ze w Zarach, tak jak w calym wojewodztwie bezrobocie wzroslo, ale wzroslo najmniej w calym wojewodztwie bo o niecale 10% - dla porownania na drugim koncu jest Gorzow gdzie uroslo o ponad 35%.

wiec z tego wszystkiego by wynikalo, ze wcale az tak zle nie jest (zwlaszcza w porowaniu z innymi), szanse sa stwarzane, mozliwosci sa... a ludzie jak narzekali tak narzekaja dalej.

troche konkretnych argumentow i liczb przytoczylem - wiec nie mozesz mi zarzucac ze gadam od rzeczy. sory ze to powiem, ale w mojej ocenie to twoje gadanie to taka populistyczna papka , moze dobre dla zwolennikow panstwa socjalnego, ale ja tego nie lykam. pamietny kandydat na prezydenta tez proponowal wszystko zlikwidowac, zeby nic nie bylo ;) proponujesz zamknac urzedy? anarchia to jest to? no bez jaj...

pozdro

#15 ~lizun9~

~lizun9~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 08:49

~lizun9, dlaczego uwazasz ze pisze od rzeczy. jaka to roznica czy jestem po bittcie czy po paulanerze, poki jest to tylko jeden paulaner. a godzina pozna bo tak koncze prace...

gdzie ja napisalem ze mamy robic WSZYSTKO sami, a ze urzedy sa do niczego nie potrzebne. mi tylko chodzi o to, zeby ludzie zaczeli przejawiac inicjatywe! kiedys myslalem ze to tylko nasza polska mentalnosc, ale okazuje sie ze wszedzie sa ludzie, ktorym po prostu nie chce sie starac i czekaja az inni dadza im zarobic troche grosza. tutaj w niemczech tez tak jest. wiem ze mentalnosc niektorych ludzi trudno zmienic, i niektorzy wola siedziec na bezrobotnym i narzekac jak to panstwo malo dla nich robi, a jakie niskie zasilki, a dlaczego wszyscy zwalniaja, a ze nie ma pracy. no ale do cholery, od samego narzekania nic nie poprawi.
wiadomo ze polska to nie francja, ale z ciekawosci pochodzilem sobie troche po necie i jednak mozliwosci sa. moze nie ma terapeutow (choc tez nie wiem czy chcialbym zeby kasa z moich podatkow szla na psychologow dla bezrobotnych...), ale sa inne srodki. i nawet za twoja rada przeczytalem w koncu ten artykul gdzie pisze Od początku roku wpłynęło do nas 118 wniosków o dofinansowanie zatrudnienia. Prawie 40 osób założyło własną działalność gospodarczą. Wystarczy mieć ciekawy pomysł i realny biznes plan, a także pewne doświadczenie i można liczyć na naszą pomoc poza tym znalazlem tez co takiego:
http://www.fundacja.zary.pl/
nie wiem jak jest teraz w Zarach, ale chcialem sobie sprawdzic jak wypadamy na tle wojewodztwa. no i tez chyba najgorzej nie ma:
http://www.wup.zgora...4/Styczen_2009/
Najwięcej ofert pracy odnotowano
w powiatach:
 żarskim – 1082,

a z tego excela na tej samej stronie mozna wyczytac, ze w Zarach, tak jak w calym wojewodztwie bezrobocie wzroslo, ale wzroslo najmniej w calym wojewodztwie bo o niecale 10% - dla porownania na drugim koncu jest Gorzow gdzie uroslo o ponad 35%.

wiec z tego wszystkiego by wynikalo, ze wcale az tak zle nie jest (zwlaszcza w porowaniu z innymi), szanse sa stwarzane, mozliwosci sa... a ludzie jak narzekali tak narzekaja dalej.

troche konkretnych argumentow i liczb przytoczylem - wiec nie mozesz mi zarzucac ze gadam od rzeczy. sory ze to powiem, ale w mojej ocenie to twoje gadanie to taka populistyczna papka , moze dobre dla zwolennikow panstwa socjalnego, ale ja tego nie lykam. pamietny kandydat na prezydenta tez proponowal wszystko zlikwidowac, zeby nic nie bylo ;) proponujesz zamknac urzedy? anarchia to jest to? no bez jaj...

pozdro

A gdzie my tu pisalismy, że trzeba winić radnych za brak fabryk?:)
Statystyka to broń obosieczna, a możliwości interpretacji są naprawdę wielkie - w końcu szklanka moze byc do polowy pełna jak i pusta:) W Polsce nie mieszkasz wiec moze juz zapomniałeś ze propaganda wychodziła tu zawsze dobrze i ze nie nalezy wierzyć we wszystko co sie czyta - interesowałes się jaka to pomoc jest udzielana poczatkującym przedsiębiorcom, przez jaki gąszcz biurokracji muszą przejść? Poczytaj posty o 40 tysiącach złotych na własny interes - są chyba na forum zielonogórskim, czy lubskim - po prostu kant i tyle. Czy ja jestem za państwem socjalnym? No nie, raczej za państwem które nie wali w rogi obywateli. Po co nam urząd służący tylko pośrednictwu i to na kazdym szczeblu administracyjnym - powiatowym, wojewódzkim, krajowym? Od posredniczenia jest słup ogłoszeniowy! Prace interwencyjne? Toż to smiech na sali - wydaje się kupę forsy, a do bezrobotnego trafiaja jakies grosze - które jego sytuacji w zasadzie nie zmieniają. Szkolenia? Tylko takie jakie sobie urząd wymysli. Klub pracy? Zeby sie nauczyć pisac cv? Mało!! W końcu decydująca bywa nieraz rozmowa telefoniczna, czy interview...A wydatki na to zupełnie nie przystają do rezultatów - Chyba juz prosciej i taniej byłoby wyremontować biurowiec w zamkniętej ppaństwowej fabryce ( bo w kazdym powiecie jakas stoi) i oddać za darmo w uzytkowanie poczatkujących przedsiębiorców. Tylko ze taki pomysł nie miesci sie nikomu w głowie. W tym chorym kraju urzędnik pod rękę z prywatnym przedsiębiorcą zawsze musi na wszystkim zarobić - nawet na pomocy dla bezrobotnych czy patologicznych...

#16 ~Mandibule~

~Mandibule~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 23:39

Widzę, że w Żarach jest za dobrze, oddawać nam środki z LRPO!! Stolicy się należą!!

NO właśnie wam środki są potrzbne na wasze miejsca pracy utrzymywane z naszych podatków. Precz z zielonogórskim pasożytem

#17 ~hehehehe~

~hehehehe~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:12

Ciekawe w której z wspominanych żarskich wspaniałych firm większość załogi ma płacone najniższe krajowe :)) .Może dlatego kryzys nie straszny

#18 ~Krononiewolnik~

~Krononiewolnik~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 14:50

Ja mam 12 000 pln /m-c plus premia i o mnie zabiegają żebym się nie zwolnil bo konkurencja już się czai.

Pozdrawiam najemników za 1.276.- zł brutto.
Bardzo się boicie utraty pracy?

#19 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 15:03

Ja mam 12 000 pln /m-c plus premia i o mnie zabiegają żebym się nie zwolnil bo konkurencja już się czai.

Pozdrawiam najemników za 1.276.- zł brutto.
Bardzo się boicie utraty pracy?

Bardzo, bo musiałbym do tego śmierdzącego grajdołu wracać...Znaczy sie Zar..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych