Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wspólnotnik~

~wspólnotnik~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 08:30

Cciałbym usłyszeć opinie członków wspólnoty za np. półtorej roku. U nas też był hura optymizm. Na początku mnóstwo energii i pomysłów, a potem okazało się, że wszystko kosztuje i nikt nie chce pracować społecznie po kilku miessiącach. Niby wszysscy mieszkańcy przy kasie i na poziomie, a teraz tragedia. Wszystko kosztuje więcej niż w ADM-ie, ślimaczy się i jest jeszcze gorzej, bo bałagan i sprzeczeki jest mnóstwo. Oby tam było inaczej, w co niestety wątpie.

#2 ~~www~~

~~www~~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 09:20

Kilka tysięcy złotych oszczędności na dwa bloki tj. 120 mieszkań. Takie oszczędności w sezonie grzewczym oczywiście tj. po ok. od 50 do max 80 zł na mieszkanie, czyli miesięcznie bo tak płaci się zaliczki po kilka złotych. Brawo dobre i to. Ale koszty stałe przy dwóch blokach są ogromne, koserwacje, naprawy, awarie, księgowość, opłaty bankowe itp. Ciekawi mnie jak będzie ze świadectwami energetycznymi, 1 tys. za mieszkanie, kto za to zaqpłaci?

#3 ~przewodniczacyWM~

~przewodniczacyWM~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 14:11

Jestem przewodniczącym WM od prawie 3 lat. Z lekkim uśmiechem na twarzy przeczytałem, to co GL podaje. Czy ta Pani, która mówiła, że to okno się nie domyka, a to coś z kanalizą etc., myśli, że jak będzie WM to te sprawy zostaną na pniu załatwione? Przecież wszystko, co za drzwiami lokatorówm WM nie interesuje. Termomodernizacja .... hmmm. A skąd pieniążki wzięliście? Bo piszecie, że już rusza termomodernizacja. Temat mam rozpracowany, bo sami staraliśmy się o kredyt termomodernizacyjny (chyba, że nowopowsatała WM jest bogata i kredytu nie potrzebuje), którego nie dostaliśmy, bo mieliśmy za wysoki współczynnik przenikalności ciepła -k.
Tak na zakończenie, wystarczy wejść na www.wspolnota.net i poczytać, jakim to "cudownym" tworem jest WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA. Mimo wszystko nowonarodzonemu "dziecku" POWODZENIA!!!

#4 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 15:41

obawiam się ,że wspólnota skończy tak jak kończą się wszystkie komuny

#5 ~kaka~

~kaka~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 19:09

Jednak nie ma to jak spółdzielnie mieszkaniowe. Chociaż one takie jak sami ich członkowie. Ale błędem była chęć rozwalenia spółdzielni mieszkaniowych przez poprzednią ekipę rządową. To ona zmieniła ustawę o spółdzielniach tak, że jeszcze bardziej dała możliwość tworzenia w spółdzielni wspólnot. Ot dopiero twór: "wspólnota członków w ich spółdzielni". Paranoja. Politycy zawsze miast naprawiać psują, nasi parlamentarzyści z Sulęcina też dołożyli do tego cegiełkę. A ja tam mimo wszystko wolę swoją spółdzielnie, bez wspólnoty oczywiście. Pozdrawiam spółdzielców..

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 12:22

Minęło już trochę czasu od ukazania się artykułu. Wspólnota wybrała zarzące (nie administratora), opłaty sa mniejsze a niebawem ruszy remont bloku obu wspólnot. Za nimi poszli kolejni: trzy wspólnoty odeszły od ZGM, a trzecia powołała własny zarząd. Coś w mieści drgnęło. Jednak ludzie chcą decydować o swoich blokach. Administrowanie to nie to samo co zarządzanie. Oby tak dalej

#7 ~spóldzielca~

~spóldzielca~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 17:31

Minęło już trochę czasu od ukazania się artykułu. Wspólnota wybrała zarzące (nie administratora), opłaty sa mniejsze a niebawem ruszy remont bloku obu wspólnot. Za nimi poszli kolejni: trzy wspólnoty odeszły od ZGM, a trzecia powołała własny zarząd. Coś w mieści drgnęło. Jednak ludzie chcą decydować o swoich blokach. Administrowanie to nie to samo co zarządzanie. Oby tak dalej

Szkoda ,że mieszkańcy bloków spółdzielczych nie chca sami decydować o swoich blokach. Mnie bardzo interesuje docieplenie a raczej jego spłata długo spłacam i końca nie widać .(6) lat to chyba długo.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 18:26

Szkoda ,że mieszkańcy bloków spółdzielczych nie chca sami decydować o swoich blokach. Mnie bardzo interesuje docieplenie a raczej jego spłata długo spłacam i końca nie widać .(6) lat to chyba długo.

Myślę, że spłata kosztu ocieplenia (ale w remont nie tylko ocieplenie wchodziło) nie jest długim okresem czasu. W życiu niestety nic nie ma za darmo

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2010 - 19:28

A proszę mi napisać czy wspólnoty są lepsze od spółdzielni, czy płaci się mniej za czynsz ,czy koszty są mniejsze .Czy opłaca tworzyć się wspólnoty i dlaczego .

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 23:05

Kontrola burmistrza nad zakładami budżetowymi jest wielka. Np nad ZGM. Kolejne wspólnoty odchodzą. Kolejne pieniądze odpływają, a tu nic echo. Kilińskiego 2, Kościuszki 26, Kościuszki 29, Plac Czarneckiego, wspólnota z ulicy wiejskiej, powstanie zarządu w belwederku. I dalej nic. A dodajmy ważną sprawę. Przez 16 lat rządów (8 jako zastepca i 8 jako burmistrz) żadnego dużego bloku nie wyremontowano. A tu nowy zarzadca i chęć ludzi doprowadza do sytuacji, że na Kilińskiego i kociuszki 26 zacznie się remont elewacji, ocieplenie itp. I co Pan na to Panie Deptuch? To też będzie ujęte w biuletynie jako wielki pana sukces?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 17:31

Kontrola burmistrza nad zakładami budżetowymi jest wielka. Np nad ZGM. Kolejne wspólnoty odchodzą. Kolejne pieniądze odpływają, a tu nic echo. Kilińskiego 2, Kościuszki 26, Kościuszki 29, Plac Czarneckiego, wspólnota z ulicy wiejskiej, powstanie zarządu w belwederku. I dalej nic. A dodajmy ważną sprawę. Przez 16 lat rządów (8 jako zastepca i 8 jako burmistrz) żadnego dużego bloku nie wyremontowano. A tu nowy zarzadca i chęć ludzi doprowadza do sytuacji, że na Kilińskiego i kociuszki 26 zacznie się remont elewacji, ocieplenie itp. I co Pan na to Panie Deptuch? To też będzie ujęte w biuletynie jako wielki pana sukces?

Mieszkam w bloku spółdzielczym i interesujemnie mnie czy wspólnoty to byłoby dobre rozwiazanie.Słyszałem ,że ostatnio w Sulecinie zawiazuje się więcej wspólnot mieszkaniowych. Prosze o wiecej informacji.

#12 ~S.W.~

~S.W.~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 22:20

Mieszkam w bloku spółdzielczym i interesujemnie mnie czy wspólnoty to byłoby dobre rozwiazanie.Słyszałem ,że ostatnio w Sulecinie zawiazuje się więcej wspólnot mieszkaniowych. Prosze o wiecej informacji.

Wspólnota jest dobrą formą, w sulęcińskiej spółdzielni koszty administracyjne to kilkanaście procent, utrzymanie rozbudowanej administracji, pałacu, to przesada, tam jeszcze jest socjalizm, w wspólnocie koszty administracyjne nie powinny przekroczyć 3%. Większy wpływ na decyzje mają mieszkańcy.

#13 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 12:34

Wspólnota jest dobrą formą, w sulęcińskiej spółdzielni koszty administracyjne to kilkanaście procent, utrzymanie rozbudowanej administracji, pałacu, to przesada, tam jeszcze jest socjalizm, w wspólnocie koszty administracyjne nie powinny przekroczyć 3%. Większy wpływ na decyzje mają mieszkańcy.

Dziwię się ,że mieszkańcy nie interesują się kosztami utrzumania administracji mnie interesuje koszt utrzymania .Jak to sprawdzić.Uważam że spółdzielcy nie bardzo się tym interesują.

#14 ~ciekawski~

~ciekawski~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2010 - 09:10

To ile wynosi koszt utrzymania administracji spółdzielni mieszkaniowej.

#15 ~S.W.~

~S.W.~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2010 - 10:57

To ile wynosi koszt utrzymania administracji spółdzielni mieszkaniowej.

Koszty administracyjne są składową czynszy i na rachunku winny być wyodrębnione i określone w %, jest Rada S-pni,przewodniczący jest zobligowany udostępnić dane osobom zainteresowanym.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2010 - 16:09

Moje rozliczenie to wyszczególnienie pozycji ,ile za co mam płacic i nic wiecej nie ma.

#17 ~pasqda~

~pasqda~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 18:57

Cciałbym usłyszeć opinie członków wspólnoty za np. półtorej roku. U nas też był hura optymizm. Na początku mnóstwo energii i pomysłów, a potem okazało się, że wszystko kosztuje i nikt nie chce pracować społecznie po kilku miessiącach. Niby wszysscy mieszkańcy przy kasie i na poziomie, a teraz tragedia. Wszystko kosztuje więcej niż w ADM-ie, ślimaczy się i jest jeszcze gorzej, bo bałagan i sprzeczeki jest mnóstwo. Oby tam było inaczej, w co niestety wątpie.

No i minęło dwa i pół roku. Nadal mamy mnóstwo pomysłów, energii. Nikt się nie kłóci a wręcz przeciwnie jest spokój i duże zaangażowanie naszych mieszkańców. W końcu zaczęli przychodzić gremialnie na zebrania bo wiedzą, że sami decydują o swoich pieniądzach. Remont zakończy się myślę, że za miesiąc i będzie schludnie i pięknie. Termomodernizacja pozwoliła nam zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu i z tych oszczędności w dużej mierze spłacany będzie kredyt. Wychodzi na to, że mieliśmy rację odłączając się od ZGM-u.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:36

Co z tego że nowy zarządca robi remony,jak przy tym ciśnie takie wałki że w pale się nie mieści.W Międzyrzeczu to ludzie słyszeć o nim nie chcą.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:42

Co z tego że nowy zarządca robi remony,jak przy tym ciśnie takie wałki że w pale się nie mieści.W Międzyrzeczu to ludzie słyszeć o nim nie chcą.

To powiedz co masz na myśli?

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 21:44

Mała uwaga - to nie zarządca ale wspólnota robi remont. A jeżeli coś chcesz powiedziec to mów. Najwyżej go powiozą i wezmą następnego. W kocu to wspólnota jest pracodawcą zarządcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych