Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Kirk~

~Kirk~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 11:38

CZekalam na rezonans,czekalam i sie doczekalam.Nadszedl 10 czerwca,z trudem sie poruszajac"pędze"na wyznaczona godzine i co?????Rezonans z powodu awarii nieczynny!!!
A badanie?Jak naprawią to będą telefonicznie zwywac.Pytam kiedy?w czerwcu?Raczej nieeee!w lipcu?Panie w okienku tylko się wzdrygnęła!!!!
Ta jakiś żart???

#22 tolkiennn

tolkiennn

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:13

Przeszedłem dokładnie to samo. Po prostu cyrk. Najpierw się naczekałem, bo ze skierowaniem, bo na NFZ... A przyszło co do czego - maszyna nie działa. Panie "w okienku" oczywiście bardzo poirytowane. Sorry ale w tej chwili nikt nie ma czasu na czekanie - trzeba brać wolne z pracy, wychodzić wcześniej itp. Przychodzisz na badanie a odsyłają cię z kwitkiem. Ludzie, to nie na moje nerwy. W końcu żona umówiła mnie prywatnie i bez problemu zrobiono mi w klinice rezonans. Cena OK i przynajmniej mam to z głowy! Wszystko można dogadać, tak żeby pacjentowi pasowało, nawet wynik odebrała mi żona. Jakby ktoś chciał iść na badanie w normalnych :) warunkach to polecam, klinika Starmedica na Walczaka 25/20.

#23 florence

florence

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 11:06

Mój mąż też idzie do tej Starmedici. Nawet nie poszedł spytać ile trzeba czekać normalnie, od razu zapisał się prywatnie. Ponoć mają tam teraz dobry, nowoczesny sprzęt, no i nie trzeba czekać, na czym zależy chyba każdemu. Oby tylko wyniki były dobre...

#24 florence

florence

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 11:17

@tolkiennn Czy mogę spytać jak wygląda to badanie? Wchodzisz "z marszu" czy może bada najpierw lekarz? Mąż ogólnie unika chodzenia do lekarza i nie przepada za badaniami, więc mam nadzieję, że wszystko będzie OK i się nie zrazi. Z tego co wiem rezonans trzeba powtarzać, nie chcę go później na siłę ciągnąć na kolejne badanie...  :unsure:

#25 tolkiennn

tolkiennn

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 12:33

Florence, nie martw się, każdy facet tak ma :P. Hmm, na badanie trzeba przyjść trochę wcześniej, do wypełnienia jest ankieta - albo ktoś pomaga Ci ją wypełnić albo wypełniasz sam. Nie wiem co dolega Twojemu mężowi. W zależności od badanego miejsca albo podają kontrast, albo nie. Samo badanie trwa około 30-45min, zależy. Podczas badanie jest głośno, więc dają zatyczki do uszu :P.

#26 tolkiennn

tolkiennn

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 12:39

Aha, z tego co wiem, to oni wkrótce będą mieli podpisaną umowę z NFZ, więc będzie można robić rezonans bezpłatnie. Pewnie będzie trzeba poczekać w kolejce, ale zawsze masz alternatywę, że jak będzie trzeba "na szybko" to zrobi się u nich badanie prywatnie.

#27 tolkiennn

tolkiennn

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 12:46

A o samą atmosferę się nie martw. W Starmedice nie jest tak, jak w publicznej przychodni, że tylko czekają żebyś już sobie poszedł. Ja pytałem o wszystko, co tylko mnie interesowało. Lekarz był naprawdę zaangażowany, pani przyjmująca mnie - bardzo pomocna i uśmiechnięta. Dlatego chodzę prywatnie. I nie żałuję. Niestety czeka mnie leczenie i kolejne kontrole, natomiast już wiem gdzie przyjść na rezonans.

#28 ~trasss~

~trasss~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:23

hsłas to na prawde nie problem, dostaje sie sluchawki z muzyką jak w familiadzie;D najgorsze dla mnie bylo leżenie nie ruchomo, jak każa to zawsze cos swedzi np;) odwiedz strone Starmedica maja tam opisane jak sie przygotoweac do badania krotko na temat i wiadomo czego sie spoedziewac

pozdrawiam i zycze dobrych wynikow

#29 ~Hans~

~Hans~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:24

Zamiast jęczeć, zacznijcie zarabiać. Rezonans prywatnie kosztuje 500 zł, jest robiony na drugi dzień. Są też inne lecznice, np. we Włocławku 300 zł, badanie za godzinę.

Dzisiaj byłem w Castoramie, pół miasta robi remont, kolejka na pół godziny stania.

Na remonty macie, na wakacje macie, na głupoty typu promocje w marketach też macie, a na rezonans nie macie.

Trzeba być ciężkim frajerem żeby wierzyć w publiczną służbę zdrowia.

#30 ~trasss~

~trasss~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 16:48

Zamiast jęczeć, zacznijcie zarabiać. Rezonans prywatnie kosztuje 500 zł, jest robiony na drugi dzień. Są też inne lecznice, np. we Włocławku 300 zł, badanie za godzinę.

Dzisiaj byłem w Castoramie, pół miasta robi remont, kolejka na pół godziny stania.

Na remonty macie, na wakacje macie, na głupoty typu promocje w marketach też macie, a na rezonans nie macie.

Trzeba być ciężkim frajerem żeby wierzyć w publiczną służbę zdrowia.

no niestety prawda, moim zdaniem to w ogole powinniśmy sami wykupywać ssobie ubezpieczenie zdowotne a nie sa nam odprowadzane reguralnie składki a jak człowiek raz na 10 lat zachoruje to i tak musi isc prywatnie czyli i tak płaci.
ale niestety jak sie potrzebuje i jesli chodzi o zdorwie lepiej zaplacic i sobie chociaz dodatkowo nerwow nie psuc tym calym burdelem nfz i publicznej sluzby zdrowia. no ja w tym starmedica w gorzowie tez placilam 300 zl za rezonans glowy

#31 ~Ona_GW~

~Ona_GW~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:26

@tolkiennn Czy mogę spytać jak wygląda to badanie? Wchodzisz "z marszu" czy może bada najpierw lekarz? Mąż ogólnie unika chodzenia do lekarza i nie przepada za badaniami, więc mam nadzieję, że wszystko będzie OK i się nie zrazi. Z tego co wiem rezonans trzeba powtarzać, nie chcę go później na siłę ciągnąć na kolejne badanie...  :unsure:

Mam nadzieję,że mąż nie ma klaustrofobii????? bo ja niby nie mam... ale ledwo co przeżyłam badanie MR...czułam się jakby ktoś "wsunął" mnie do trumny..ale dobrze że muzyka grała i działała wyobraźnia...

#32 ~Aneczka~

~Aneczka~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:02

dla osób bardzo ale to bardzo cierpiacych na klaustrofobie istnieja  rezonansy otwarte ale nie sa one w kazdym miescie a do tego nie kazde zdjecie mozna na nim zrobic. wiec spokojnie szybciej sie znajdzie zwykły.

Badanie na prawde nie jest skomplikowane o wszystkim Twojemu mezowi powie lekarz i obsługa. Największym wyzwaniem jest sie nie ruszac przez trwanie badania. cała trudność

#33 ~Klaus~

~Klaus~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:13

Mam nadzieję,że mąż nie ma klaustrofobii????? bo ja niby nie mam... ale ledwo co przeżyłam badanie MR...czułam się jakby ktoś "wsunął" mnie do trumny..ale dobrze że muzyka grała i działała wyobraźnia...

Za przeproszeniem ? Ty dziecko bierzesz do dentysty czy dorosłego faceta na badanie ? Poza tym jeśli ma problem to niech sam napisze. Gacie też mu pierzesz, bo ma dwie lewe ręce ? Cud, że gość ma pracę w takim razie. Ale pewnie piwo potrafi sam wypić czy też pomagasz ?

#34 ~hans~

~hans~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:26

Klausika biednego gnębiono w dzieciństwie i teraz się wyżywa na forum  :D

#35 ~Klaus~

~Klaus~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:30

Klausika biednego gnębiono w dzieciństwie i teraz się wyżywa na forum  :D

Ale w czym problem ? Ja nie mam, ty sobie wymyśliłeś że masz, a tamta pani żona robi swojemu facetowi obciach. Dobrze, że do kibla sam umie trafić, haha.

#36 ~roberto~

~roberto~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 22:30

W tej Starmedice mają teraz dobrą maszynę do badań: SIEMENS. A wkrótce badania na NFZ, więc warto się przejść. Pozdro.

#37 ~Aneczka~

~Aneczka~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 12:40

oj bez przesady kązdy ma swoj sposob na relacje w zwiazku jak im odpowiada to nie ma co sie czepiac.

a prywatnie za ile przyjmuja?

#38 ~Klaus~

~Klaus~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:09

oj bez przesady kązdy ma swoj sposob na relacje w zwiazku jak im odpowiada to nie ma co sie czepiac.

a prywatnie za ile przyjmuja?

Jeśli w Starmedice biorą 300 zł a w szpitalu 500 zł - to idź do Starmedici. Jest też rezonans w prywatnej przychodni na terenie byłego Stilonu, nie pamiętam nazwy, wjazd od bocznej bramy, też można sprawdzić.

Ale nauczony doświadczeniem, podpowiem, że nie zawsze cena zalezy od jakości, a także co konkretnie się robi.

Np. rezonans z kontrastem to tylko w szpitalu, poza tym można się przejechać na czymś innym, a mianowicie zrobicie rezonans a sam opis zdjęć będzie kosztował dodatkowo, ja jeśli już to bym wolał dopłacić i zrobić w szpitalu kompleksowo.

To, że gdzieś to stoi rezonans o nazwie SIEMENS, co brzmi chwytliwie, też o niczym nie świadczy, bo to nie jest akurat wiodąca firma od tych urządzeń.

Do tego, nie kążdy lekarz później chce oglądać zdjęcia z nieznanego rezonansu, więc też sprawdźcie czy tam gdzie zrobicie badanie będzie z tego jakiś efekt. Można sobie zrobić płyty z wynikami, które potem co najwyżej w szufladzie poleżą.

To takie moje rady, a możecie wierzyć mi, miałem pacjenta pod opieką, który był rezonansie z 10 razy.

Tak więc nie taki Klaus zły jak go malują :)

#39 florence

florence

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 16:45

Klaus widzę kąsa, choć nie ma powodu. Dla mnie jeden grzyb, może zupa była za słona  :lol: . Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieję że wyniki męża będą OK! Pozdrawiam, Pani ŻONA  B)

#40 ~Klaus~

~Klaus~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2013 - 16:50

Klaus widzę kąsa, choć nie ma powodu. Dla mnie jeden grzyb, może zupa była za słona  :lol: . Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieję że wyniki męża będą OK! Pozdrawiam, Pani ŻONA  B)

Polecam zbadać sobie wzrok, ale to już po rezonansie męża, bo post wyżej chyba pomogłem najlepiej z wszystkich odpisujących w/t rezonansu. Powodzenia i zdrowia życzę, ale wybacz śmieszy mnie taka nadopiekuńczość nad facetem. Od razu mi się Ferdek Kiepski kojarzy, może dlatego moja żona nie ma ze mną wielu problemów, umiem nawet wyprać, odkurzyć i obiad ugotować. Do wszystkich zainteresowanych pań, jak pisałem, niestety jestem już zajęty. Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych