Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zadra

Zadra

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:49

Dlaczego policjanci nie mają  uniwersalnych naboi miotających do miotania siatki obezwładniającej? Zastanawia mnie to w sytuacji ostatnich zdarzeń w Gorzowie i w szpitalu w Rybniku. W tych dwóch sytuacjach bezwzglednie można było tego użyć. Spytajcie o to proszę szefa policji w Gorzowie. 

Co do akcji w Gorzowie, to mam watpliwość co do wyglądu policjantki w trakcie akcji. Można mieć rozpuszczone włosy na służbie? Jakby ją złapał na włosy i parę razy strzelił to dopiero afera by była. Nie czepiam się,  ale długie włosy rozpuszczone w akcji to chyba coś nie tak.

Co do akcji w Szpitalu, to moim zdaniem błąd policji. Szpital, facet po operacji, trauma po napadzie plus leki, a facet nie żyje. To co bedziemy strzelać na ostro do chorych psychicznie? Coś nie tak.

#2 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:31

Panie nadinspektorze, z pełnym szacunkiem dla stopnia i stanowiska. Strzał ostrzegawczy w powietrze, czyli wylot lufu pistoletowej skierowany ku nieboskłonowi stanowi minimalne zagrożenie gdy pocisk powraca na Ziemię. Natomiat niekontrolowane strzały po betonie powodują odbicia pocisków, tak zwane rykoszety. Tory pocisków wówczas są niekontrolowane. Stanowią nie tylko zagrożenie dla ludzi patrzących z okien, ale też dla samych strzelających, które to wystrzeliwane pociski mogły ich samych pozabijać.

Z poważaniem : książę koronny *WILK*

#3 mmike

mmike

VIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1084 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:14

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Były szef policji twierdzi, że to był western, natomiast obecny, że wszystko było prawidłowo wykonane.

Nie trzeba być balistykiem, aby stwierdzić, że postrzał w nogę to tylko przypadek. Na filmie widać jak pociski odbijają się o elewację na wysokości głowy. Prawdopodobnie rana ucha i skroni to efekt właśnie takiego strzału lub rykoszet. Taki rykoszet mógł trafić każdego postronnego gapia.

#4 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:54

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Były szef policji twierdzi, że to był western, natomiast obecny, że wszystko było prawidłowo wykonane.

Nie trzeba być balistykiem, aby stwierdzić, że postrzał w nogę to tylko przypadek. Na filmie widać jak pociski odbijają się o elewację na wysokości głowy. Prawdopodobnie rana ucha i skroni to efekt właśnie takiego strzału lub rykoszet. Taki rykoszet mógł trafić każdego postronnego gapia.

O tym właśnie mówię. Gdyby z bramy wybiegło dziecko, zostałoby najprawdopodobniej takim rykoszetem zabite. Policjant, który nie trafił w człowieka celnie za pierwszym razem z odległości kilku metrów, powinien zaprzestać strzelania. 

Nie powinien bić po betonie zawartością całego magazynku. W miejscu akcji strzelało dwóch policjantów. Żaden z nich nie udzielił natychmiastowej pomocy rannemu człowiekowi.

Policjant powinien natychmiast założyć opaskę uciskową powyżej rany postrzałowej aby ranny nie wykrwawił się. Niedopuszczalne jest też kierowanie broni do rannego człowieka.

Pan nadinspektor głosi, że to wzorowa akcja.

Ja jako Użytkownik Forum jestem innego zdania.

Użytkownik *WILK* edytował ten post 17 lipiec 2014 - 14:56

#5 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 16:20

Dodam też Panie nadinspektorze z pełnym szacunkiem, że zabezpieczanie broni po strzelaniu nie powinno odbywać się w kierunku człowieka. Powinien zostać wyjęty magazynek, sprawdzona komora nabojowa, powinien być oddany na sucho strzał kontrolny w kierunku nie powodującym zagrożenia. Niedopuszczalne jest rozładowywanie broni palnej skierowanej do ludzi. Można było to wszystko wykonać profesjonalnie.

Jest jeszcze wiele nieprawidłowości w tej akcji. Będę je w tematach opisywać.

#6 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:55

"Nadinsp. Marek Działoszyński, który pochodzi ze Skwierzyny, spotkał się z policjantami, którzy brali udział w akcji i wyraził wdzięczność za ich postawę. - Dziękowałem im za dzielność i za to, że podjęli ryzyko, minimalizując skutki swojego działania - powiedział komendant główny policji."

....Nadinspektor powiedział co wiedział....

Pomijając podziękowania za dzielność i za podjęcie ryzyka...które są wpisane z zawód policjanta...  zastawiam się co miał na myśli mówiąc: "minimalizując skutki swojego działania"

Dobrze by było gdyby Nadinspektor rozwinął ten kawałek...co właściwie miał na myśli?

- czy to, że nie udało się interweniującym policjantom trafić w "dziesiątkę"?

- czy może ucieszył się, że żadnemu z wystrzelonych naboi odbitych rykoszetem nie udało się wrócić do strzelających?

Do Zadry....

Do rozpuszczonych włosów policjantki bym się nie czepiała...bo była przecież na służbie... a nie w kuchni nad garami.

#7 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:14

"Nadinsp. Marek Działoszyński, który pochodzi ze Skwierzyny, spotkał się z policjantami, którzy brali udział w akcji i wyraził wdzięczność za ich postawę. - Dziękowałem im za dzielność i za to, że podjęli ryzyko, minimalizując skutki swojego działania - powiedział komendant główny policji."

....Nadinspektor powiedział co wiedział....

Pomijając podziękowania za dzielność i za podjęcie ryzyka...które są wpisane z zawód policjanta...  zastawiam się co miał na myśli mówiąc: "minimalizując skutki swojego działania"

Dobrze by było gdyby Nadinspektor rozwinął ten kawałek...co właściwie miał na myśli?

- czy to, że nie udało się interweniującym policjantom trafić w "dziesiątkę"?

- czy może ucieszył się, że żadnemu z wystrzelonych naboi odbitych rykoszetem nie udało się wrócić do strzelających?

Do Zadry....

Do rozpuszczonych włosów policjantki bym się nie czepiała...bo była przecież na służbie... a nie w kuchni nad garami.

Policjantka również strzelała do człowieka. Myślę, że pomimo pięknych włosów, służbowo powinna występwować w czapce policjantki strzelając do człowieka. Byłaby na filmie rozpoznana jako policjantka. Przecież piękne włosy policjantki nie powinny być usprawiedliwieniem strzelania do człowieka. Policjantka strzelając na ulicy do człowieka powinna mieć na głowie czapkę policjantki. Same piękne włosy i pistolet to za mało.

O tym powinien wiedzieć Pan nadinspektor.

#8 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:34

Policjantka również strzelała do człowieka. Myślę, że pomimo pięknych włosów, służbowo powinna występwować w czapce policjantki strzelając do człowieka. Byłaby na filmie rozpoznana jako policjantka. Przecież piękne włosy policjantki nie powinny być usprawiedliwieniem strzelania do człowieka. Policjantka strzelając na ulicy do człowieka powinna mieć na głowie czapkę policjantki. Same piękne włosy i pistolet to za mało.

O tym powinien wiedzieć Pan nadinspektor.

Znalazł się następny służbista!

Więc uściślę pytaniem?... czy są jakieś prace naukowe mówiące o tym, że policjantka ze spiętymi włosami pod czapką... strzela celniej... od tej która ma włosy puszczone luzem?

#9 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:49

Kilkanaście strzałów do człowieka, który już właściwie poddał się. Poddał się bo to widać na filmie. Jeszcze bluznił. Mimo to strzelano do tego człowieka. Policjanci nie udzielili pierwszej pomocy rannemu. Pan nadispektor mówi, że tak być powinno. Tak jak z chorym w szpitalnej piwnicy, kiedy to pierwszy strzał w nogę nie wystarczył. Trzeba było oddać drugi śmiertelny.

Panie nadinspektorze, ja jako Użytkownik Forum powiem Panu, aby Pan nauczył się szanować ludzkie życie.

#10 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:53

Znalazł się następny służbista!

Więc uściślę pytaniem?... czy są jakieś prace naukowe mówiące o tym, że policjantka ze spiętymi włosami pod czapką... strzela celniej... od tej która ma włosy puszczone luzem?

Policjant wykonując obowiązki służbowe powinien występować w ubiorze służbowym. Strzelając do człowieka na ulicy nie powinien występować w stroju plażowym. O tym powinien wiedzieć Pan nadinspektor.

#11 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 23:02

Panie nadinspektorze, patrolom należy udzielać instruktażu, aby po strzeleniu do człowieka, policjant udzielił pierwszej pomocy temu do którego strzelił.

#12 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 23:09

Panie nadinspektorze Policji, czy Pan mnie dobrze rozumie? Policjant który strzelił do człowieka, musi natychmiast udzielić mu pomocy. Rozumie Pan mnie?

#13 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 23:14

Policjant wykonując obowiązki służbowe powinien występować w ubiorze służbowym. Strzelając do człowieka na ulicy nie powinien występować w stroju plażowym. O tym powinien wiedzieć Pan nadinspektor.

W zasadzie... oprócz dzielącej nas oceny w sprawie  rozpuszczonych włosów policjantki...  jesteśmy zgodni!

Myślę, że pan Nadinspektor jak już przeczyta ten temat...i rozwinie swoje skąpe podziękowania...odpowie na nasze pytania....i tym samym rozwieje wszystkie  wątpliwości zawarte w naszych postach.

Użytkownik Ula edytował ten post 17 lipiec 2014 - 23:15

#14 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 23:35

W zasadzie... oprócz dzielącej nas oceny w sprawie  rozpuszczonych włosów policjantki...  jesteśmy zgodni!

Myślę, że pan Nadinspektor jak już przeczyta ten temat...i rozwinie swoje skąpe podziękowania...odpowie na nasze pytania....i tym samym rozwieje wszystkie  wątpliwości zawarte w naszych postach.

Występujemy jako zarejestrowani Użytkownicy Forum. Dla nadinspektora Policji nie stanowi problemu aby jutro policjanci zawitali w naszych domach.

Ja jednak uparcie stoję na stanowisku, że policjant strzelając do człowieka, bezwzględnie jako pierwszy musi udzielić rannemu pomocy.

#15 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 07:42

a miłośnik pampersów ?

Widać jaki jesteś odważny. Boisz się publicznie wyrazić opinię w sprawie bulwersujących wydarzeń. Boisz się poprzeć działania policjantów aby nie narazić się Użytkownikom i boisz się wytknąć błędy popełnione przez policjantów podczas akcji w których strzelano do ludzi. Jesteś na Forum super VIP-em. Nic więcej nie potrafisz oprócz "raszpli, piaskownicy, sikania, trzepaka, pampersów i znicza".

#16 Coca cola

Coca cola

Tępiciel oszołomów

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 1908 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 09:54

I dwójka pajacy zasrała cały temat. 

#17 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:40

Coca cola, proszę nie denerwuj się. Chciałbym postawić Ci pytanie: Czy gdybyś przypadkowo zauważył na ulicy rannego od postrzału krwawiącego człowieka to udzieliłbyś mu pierwszej pomocy w postaci założenia opaski uciskowej powyżej rany postrzałowej w celu zatrzymania upływu krwi ? Czy przeszedłbyś obojętnie myśląc sobie, że to sprawa Policji, a nie Twoja ?

#18 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7376 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:45

Ja na przyklad nie wlazilbym w mafijne porachunki  :)

#19 ~Ula~

~Ula~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 11:05

a miłośnik pampersów ?

Taaaaaaa, ... Coca cola myślał, myślał co by tu napisać w temacie o policjantach?

.. nooooo...i po długim namyśle podobnie jak burak tofi....odniósł się rzeczowo i merytorycznie do tematu.... i napisał coś sensownego

#20 ~*WILK*~

~*WILK*~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 11:12

Ja na przyklad nie wlazilbym w mafijne porachunki  :)

Postawiłem pytanie jasno. Zdecydowanie, mając świadomość, że narażam się na konsekwencje. Zresztą nie pierwszy raz na Forum.

Moje zasadnicze pytanie, które postawiłem: Czy policjant który musiał, bądz nie musiał użyć broni palnej wobec człowieka, powinien po oddaniu strzału udzielić pierwszej pomocy w celu ratowania jego życia. Pan nadinspektor Policji unika odpowiedzi na to pytanie.

Pytanie zadane przez zarejestrowanego Użytkownika Forum Gazety Lubuskiej. Pan nadinspektor udzielił wywiadu Redaktorowi. Ja odnoszę się do wypowiedzi Pana nadinspektora. Z pełnym szacunkiem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gorzów, policja, strzały

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych