Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~piotr~

~piotr~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:03

Nie rozumiem jednej rzeczy. Człowiek dostaje rentę , bo jest nie zdolny do pracy. Jednak w naszym kraju rencista nie zdolny do pracy , który dostaje za to pieniądze od państwa może pracowac . To jak jest w końcu ? Może pracowac czy nie może. Wniosek jest jeden . Rencista , który może pracowac zgłasza się po rentę i idzie dalej do pracy . Chore państwo . Pozdrawiam wszystkich płacących składki .

#2 ~Robi~

~Robi~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:23

ZUS powinien jeszcze bardziej dokręcić śrubę bo ciągle jest mnóstwo tzw. "inwalidów" którejś tam grupy, niedołężnych i ciężko chorych w momencie stawania przed komisją ale w chwilę po uzyskaniu korzystnej dla siebie decyzji o przyznaniu renty na kolejny rok albo dwa, "cudownie" zdrowieją i zapier...alają na budowach na czarno!
Taki "ciężko chory" rencista-pasożyt miesięcznie otrzymuje więcej niż ja (renta + praca na czarno), człowiek "zdrowy", zasuwający w pocie czoła po 10-13 godzin na dobę, który boi się pójść w sezonie do lekarza a o urlopie latem to może tylko pomarzyć!
Znam kilka takich osób i szlag mnie trafia jak o tym myślę!

Jeszcze jest spora grupa alkoholików, którzy dostają "rentę alkoholowa" pod warunkiem leczenia się.
Leczenie wygląda tak, ze 3 razy w tygodniu pojawiają się na ciężkim kacu na AA i tam po odsiedzeniu godziny dostają potwierdzenie "że się leczą" !
Renta i tak w całości ląduje w pobliskim sklepiku z alkoholem, którego właściciel dzięki takim ludziom robi biznes, bo mając zawyżone ceny, przez cały miesiąc daje im "na krechę"!

Uważam, ze najwyższy czas skończyć z tą fikcją i przestać szastać NASZYMI, ciężko zarobionymi pieniędzmi!

#3 ~piguła~

~piguła~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:30

Nie rozumiem jednej rzeczy. Człowiek dostaje rentę , bo jest nie zdolny do pracy. Jednak w naszym kraju rencista nie zdolny do pracy , który dostaje za to pieniądze od państwa może pracowac . To jak jest w końcu ? Może pracowac czy nie może. Wniosek jest jeden . Rencista , który może pracowac zgłasza się po rentę i idzie dalej do pracy . Chore państwo . Pozdrawiam wszystkich płacących składki .

Jak by naprawdę byli chorzy to by nie pracowali,ale to symulanci ktoś powinien się za to wziąć. :o

#4 ~ewka~

~ewka~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 21:37

ZUS powinien jeszcze bardziej dokręcić śrubę bo ciągle jest mnóstwo tzw. "inwalidów" którejś tam grupy, niedołężnych i ciężko chorych w momencie stawania przed komisją ale w chwilę po uzyskaniu korzystnej dla siebie decyzji o przyznaniu renty na kolejny rok albo dwa, "cudownie" zdrowieją i zapier...alają na budowach na czarno!
Taki "ciężko chory" rencista-pasożyt miesięcznie otrzymuje więcej niż ja (renta + praca na czarno), człowiek "zdrowy", zasuwający w pocie czoła po 10-13 godzin na dobę, który boi się pójść w sezonie do lekarza a o urlopie latem to może tylko pomarzyć!
Znam kilka takich osób i szlag mnie trafia jak o tym myślę!

Jeszcze jest spora grupa alkoholików, którzy dostają "rentę alkoholowa" pod warunkiem leczenia się.
Leczenie wygląda tak, ze 3 razy w tygodniu pojawiają się na ciężkim kacu na AA i tam po odsiedzeniu godziny dostają potwierdzenie "że się leczą" !
Renta i tak w całości ląduje w pobliskim sklepiku z alkoholem, którego właściciel dzięki takim ludziom robi biznes, bo mając zawyżone ceny, przez cały miesiąc daje im "na krechę"!

Uważam, ze najwyższy czas skończyć z tą fikcją i przestać szastać NASZYMI, ciężko zarobionymi pieniędzmi!

Masz racje to prawda. A człowiek który naprawdę jest chory ma problemy żeby dostać rentę.

#5 ~recista~

~recista~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:50

sam jestes chory jak ktos ma np chora noge a rece zdrowe to jest czesciowo niezdolny do pracy zyj sobie za 500zl i utrzymaj rodzine

#6 ~były rencista~

~były rencista~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 00:21

sam jestes chory jak ktos ma np chora noge a rece zdrowe to jest czesciowo niezdolny do pracy zyj sobie za 500zl i utrzymaj rodzine

Co Ty pieprzysz od rzeczy? Co to znaczy "częściowo niezdolny"? Nie ma takiej sytuacji - człowiek albo jest zdolny do pracy albo niezdolny do pracy - tertium non datur.
Oczywiście - nie każdy może każdą pracę wykonywać; tak jak piszesz ktoś ma chorą nogę i zdrowe ręce - to naturalnie listonoszem nie zostanie ale np. przy komputerze może pracować - a zatem jest zdolny do pracy i jeśli otrzymuje jakąś rentę z tytułu niezdolności do pracy to są to wyłudzone pieniądze!
Znakomita większość naszych rencistów - to zwykli złodzieje, okradający państwo - a w gruncie rzeczy okradający nas, pracujących i płacących składki. Powtarzam: znakomita większość rencistów. Spośród znanych mi rencistów jest może 5-6% naprawdę niezdolnych do pracy; reszta to oszuści i złodzieje, często zupełnie zdrowe byki.
Miałem czasowo rentę (po wypadku), mogłem przedłużyć - ale nie chciałem, zawiesiłem, pracuję i mam święty spokój.
A Ty nierobie nie narzekaj, że musisz za 500zł utrzymać rodzinę, tylko bierz się do pracy!

#7 ~godziwa płaca~

~godziwa płaca~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:53

Co Ty pieprzysz od rzeczy? Co to znaczy "częściowo niezdolny"? Nie ma takiej sytuacji - człowiek albo jest zdolny do pracy albo niezdolny do pracy - tertium non datur.
Oczywiście - nie każdy może każdą pracę wykonywać; tak jak piszesz ktoś ma chorą nogę i zdrowe ręce - to naturalnie listonoszem nie zostanie ale np. przy komputerze może pracować - a zatem jest zdolny do pracy i jeśli otrzymuje jakąś rentę z tytułu niezdolności do pracy to są to wyłudzone pieniądze!
Znakomita większość naszych rencistów - to zwykli złodzieje, okradający państwo - a w gruncie rzeczy okradający nas, pracujących i płacących składki. Powtarzam: znakomita większość rencistów. Spośród znanych mi rencistów jest może 5-6% naprawdę niezdolnych do pracy; reszta to oszuści i złodzieje, często zupełnie zdrowe byki.
Miałem czasowo rentę (po wypadku), mogłem przedłużyć - ale nie chciałem, zawiesiłem, pracuję i mam święty spokój.
A Ty nierobie nie narzekaj, że musisz za 500zł utrzymać rodzinę, tylko bierz się do pracy!

100% RACJA!!!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2010 - 11:42

Jak rencista nie zdolny do pracy może pilnować małe dziecko , to uważam że może tez pracować.Z U S powinien przyjrzeć się lepiej tym chorym. :( :( :( :(

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 06:31

Proszę mi podpowiedzieć ,czy będac na rencie z zus przez 7lat , moge dostać rentę z krusu,jakie trzeba spełniać warunki .Nie jestem rolnikiem.

#10 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 17:50

100% RACJA!!!

#11 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 18:04

czlowieku co Ty wypisujesz ciesz sie ze mozesz pracowac i miales okazje zawiesic rente i wrocic do pracy, bo pewnie tez musialbys gdzies dorabiac,do tej renciny.To nie jest tak, zencisci sa pasozytami,ale ludzmi tak jak ja i Ty i chca zyc,jesc,utrzymac rodzine,i leczyc sie a to niestety wszystko kosztuje.Gdyby taki rencista dostal godne wynagrodzenie z zus to pewnie by nie pracowal,ale to jest POLSKA i renta to niestety przyslowiowa darowizna'ZA DUZO,ZEBY ZDECHNAC,A ZA MALO,ZEBY PRZEZYC".Nie zawsze tez rencistami,sa osoby ktore nimi byc powinny,ale to jest wina nas ludzi.Nauczylismy lekarzy lapownictwa, wiec masz kase placisz i wymagasz-sprawa prosta.Zastanow sie jak naprawde zachorujesz to chcialbys zeby twoja rodzina zyla w nedzy-tez w takiej sytuacji szukalbys dorobku.Druga sprawa to sa zaklady pracy chronionej-wlasnie dla osob niepelnosprawnych ale i rencistow,wiec nie rozumiem Twojej zlosci.Daj CI Boze,zebys nie chorowal i mogl pracowac chociaz tego nigdy nie bedziesz pewien-wypadki chodza po ludziach niestety.

#12 ~karo~

~karo~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 03:24

Jak by naprawdę byli chorzy to by nie pracowali,ale to symulanci ktoś powinien się za to wziąć. :o

Ktos czyli kto nasz zad oszusci i zlodzieje prezydent czy moze sama ty idzmy sie wszyscy napic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych