Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

przegląd pieśni patriotycznych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~max~

~max~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 20:12

chociaz nie byłem i nie slyszalem to przepraszam za mieszkancow gminy sulechow. Robcie swoje bo najwyrazniej jest dobrze a centusiami sie nie przejmujcie

#22 ~mk~

~mk~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 20:38

Witam.
Nazywam się Marek Kuczyński. Deklaruję, iż imprezę zorganizowałem (wraz z innimi) dlatego, iż wierzę, że warto promować patriotyzm. Ci, którzy mi pomagali, mają moje zaufanie. Partnerzy i sponsorzy - wdziędzność (zaufanie również). Nie wiem, po co mówić o wątpliwościach w tym kontekście. Wszyscy jesteśmy niedoskonali, ale wbrew naszym niedoskonałościom chcemy robić coś dobrego. Zapraszamy (Akcja Katolicka) do takich działań. Przedstawiam się z imienia i nazwiska, gdyż uważam, że nie muszę się wstydzić ani swoich działań ani wypowiedzi. Chciałbym, aby tak funkcjonowa przestrzeń publicznej dyskusji. Pozdrawiam wszystich i życzę im, jak i sobie, owocnego Adwentu.

#23 ~czytelniczka~

~czytelniczka~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2011 - 22:00

Róbcie swoje i bardzo słuszna uwaga,tylko jedno dziwi mnie że na zadane pytanie o kasę taka histeria,ja nikogo nie
obszczekuję ja tylko pytam.Ja tu mieszkam kilkanaście lat i znam tych ludzi którzy tak bardzo się angażują i mam co
do nich wątpliwości ,że nie są bezinteresowni.

pragnę zwrócić uwagę, że pana pierwszy post nie dotyczył niewinnego pytania na temat pochodzenia środków, z których finansowano impezę. pana pierwsza wypowiedź nacechowana była negatywnym nastawieniem do tej impezy, ze szczególnym uwzględnieniem problemu finansowania jej z kieszeni lokalnego podatnika (nawet pan wstydził burmistrza za jej finansowanie). nie powinno zatem dziwić oburzenie grupy osób, które, poświęcając nie tylko prywatne środki finansowe, ale i czas oraz zaangażowanie, przyczyniły się do powstania przeglądu. ludzie poczuli się dotknięci, że niesłusznie zawstydza się ich za zrobienie czegoś, wydawałoby się, dobrego. proszę tego nie mylić z histerią, bo wykazuje pan brak klasy. nie jest niczym trudnym zasugerować komuś, że jest naciągaczem, a gdy on się słusznie oburzy i logicznie dowiedzie, że nim nie jest, powiedzieć mu, że niepotrzebnie histeryzuje. takie zachowanie nie świadczy dobrze o krytykującym. proponuję zadawać pytania dotyczące finansowania tego typu imprez w sposób nieagresywny, wówczas na pewno otrzyma pan rzeczową odpowiedź, kto i za co zapłacił (co zresztą miało miejsce).
po drugie, jest wysoce niestosowne pisać, że wątpi pan w uczciwość organizatorów, powołując się na znajomość tych osób z racji na zamieszkiwanie w naszym mieście od kilkunastu lat. gdy się tak pisze, wypda się, drogi panie, przedstawić, dając tym samym sposobność do polemiki. w taki, anonimowy sposób, o każdym można napisać byle co, bez żadnych konsekwencji. można też kogoś celowo (?) i niesprawiedliwie przedstawić w złym świetle. to również świadczy o braku klasy.

#24 ~mk~

~mk~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 16:34

Dzisiaj w Radio Zachód była audycja "Otwarty Mikrofon" z udziałem radiosłuchaczy na temat niezawisłości państwa polskiego. Większość Lubuszan uważa, że Polska traci swoją niepodleglość na rzecz organizacji kontynentalnych, głównie Unii Europejskiej, ale jest też mowa o różnych trybunałach. W takim kontekście zapytanie o patriotyzm jest jeszcze bardziej naglące: Czy zdołamy wykształcić w młodych postawy, które zapewnią Ojczyźnie w przyszłości niezawisłość? Jak odciągnąć młodych od idiotycznych gier komputerowych i skierować ich uwagę w stronę własnych korzeni? To nie jest marudzeniie. Szydercy niech nie odpowiadają, pytam poważnie: Jak w naszej Małej Ojczyźnie (gmina, powiat) krzewić umilowanie do Ojczyzny, tej państwowej? Konstruktywne pomysły mile widziane.

#25 ~zatem~

~zatem~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:13

Dzisiaj w Radio Zachód była audycja "Otwarty Mikrofon" z udziałem radiosłuchaczy na temat niezawisłości państwa polskiego. Większość Lubuszan uważa, że Polska traci swoją niepodleglość na rzecz organizacji kontynentalnych, głównie Unii Europejskiej, ale jest też mowa o różnych trybunałach. W takim kontekście zapytanie o patriotyzm jest jeszcze bardziej naglące: Czy zdołamy wykształcić w młodych postawy, które zapewnią Ojczyźnie w przyszłości niezawisłość? Jak odciągnąć młodych od idiotycznych gier komputerowych i skierować ich uwagę w stronę własnych korzeni? To nie jest marudzeniie. Szydercy niech nie odpowiadają, pytam poważnie: Jak w naszej Małej Ojczyźnie (gmina, powiat) krzewić umilowanie do Ojczyzny, tej państwowej? Konstruktywne pomysły mile widziane.

No to co z tym, dyskutanci?

#26 ~John~

~John~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 08:09

To pytanie powinni zadac sobie wszyscy rodzice. Nie zwalajmy wychowania naszych dzieci na szkole, podworko itp. My rodzice musimy odpowiednio wychowac swoje dzieci i wpoic im odpowiednie wartosci.
Obawiam sie ze tu dyskusja bedzie jalowa bo latwiej rozmawiac niz samemu czynic. A dzieciom trzeba poswiecic czas. Mimo to ze zyjemy w tak zwariowanych czasach pogoni za praca, pieniedzmi. Nie zatracajmy jednak podstawowych wartosci czyli rodziny, Boga etc.

#27 ~Belferzyca~

~Belferzyca~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 15:42

To pytanie powinni zadac sobie wszyscy rodzice. Nie zwalajmy wychowania naszych dzieci na szkole, podworko itp. My rodzice musimy odpowiednio wychowac swoje dzieci i wpoic im odpowiednie wartosci.
Obawiam sie ze tu dyskusja bedzie jalowa bo latwiej rozmawiac niz samemu czynic. A dzieciom trzeba poswiecic czas. Mimo to ze zyjemy w tak zwariowanych czasach pogoni za praca, pieniedzmi. Nie zatracajmy jednak podstawowych wartosci czyli rodziny, Boga etc.

Zgadzam się w stu procentach. Pracuję w szkole i wiem, jakie podejście w klasie gimnazjalnej ma do patriotyzmu uczeń. Większość ma ten temat głęboko w nosie, sądząc,że ich nie dotyczy, pozostali, uważają że patriotyzm w dzisiejszych czasach nie jest im do niczego potrzebny.
Wartości patriotyczne powinni wpajać głównie rodzice, i to nie,gdy dziecko ma 13,14 lat,ale już w wieku 2,3 lat. Uczyć wierszyków, później piosenek,a na końcu hymnu. Pokazywać ciekawe książki,zabierać na defilady, oglądać z dzieckiem ciekawe (i dostosowane do wieku) programy edukacyjne. Fakt, to wymaga czasu, ale będą efekty.
Szkoła powinna mieć już, że tak powiem "materiał", nad którym będzie mogła pracować i go udoskonalać.

#28 ~me~

~me~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 15:43

[quote name='John' timestamp='1323155383' post='1032231']
[/quote

No to może w stronę docierania z takimi treściami do rodziców. No bo wprawdzie niektórzy dbają o wartości w wychowaniu, ale większość chyba nad tym tematem zbyt często się nie pochyla. Może więcej festynów rodzinnych z nutką patriotyzmu, innych takich imprez.

#29 ~still me~

~still me~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 20:23

Po ostatnich zapowiedziach premiera (i jego ministra), że interes Europy przedkładamy nad interes Polski, wydaje się, że środowiskowo-lokalne dbanie o patriotyzm, to jedyna szansa dla Polski i naszego narodu...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych