Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Oszuści na Tablicy.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Oszukana M.~

~Oszukana M.~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 18:07

Witam.
Jestem mieszkanką Zielonej Góry,zostałam niedawno(w lutym) oszukana przez portal Tablica.pl przez niby"uczciwego" sprzedawcę.Sprawę zgłosiłam na policję podając wszystkie dostępne dane,nr konta itp. sprawcy.Niestety nasza "kochana" policja? nie jest aż taka pilna do załatwiania takich spraw,Oni jak zwykle mają na wszystko czas.Posługują się swoimi procedurami co cięgnie się bardzo długo bez skutku.Pokrzywdzony przychodzi,przynosi kolejne dowody oszustwa tej samej osoby,na policji owszem przyjmują łaskawie zgłoszenie jednoznacznie oznajmująca że nic z tym nie da się zrobić.Czy tak powinna postępować policja? Zamiast pocieszyć oszukana osobę,uspokoić psychicznie i dodać otuchy,że sprawa się jakoś wyjaśni to co robią? Mówią,że nie ma sensu to zaczynać bo mają wiele spraw tego typu i to się ciągnie długie miesiące a nawet lata.Najlepiej jakby osoba oszukana złapała sprawcę sama i dostarczyła im na komisariat.Byli by na pewno zadowoleni oraz przypisali by sobie zasługę.
Może ktoś został jeszcze oszukany przez portal,to proszę się dołączyć na forum.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 07:55

Napisz kto oszukuje, co sprzedaje, jakiego ma maila, adres i numer telefonu, zamiast się tu żalić jak głupia.

#3 ~Oszukana M.~

~Oszukana M.~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 18:13

Na początek proszę zwracać się z uprzejmością..bo na taką odzywkę nie powinnan odpisać.ale jestem kulturalną osobą wieć odpisze.Kto oszukuje? Facet podający sie za wiele osób,szczególnie zmienia imiona,miejsca zamieszkania,nr telefonu, ogolnie dane.Konto ma to same,ktorego niestety nie moge podać bo naruszyła bym tez prawo.Bynajmniej sprzedaje cały czas ten sam telefon marki Nokia Lumia 800.Podajac najnizsze ceny,ktore sie kołysza od 399 - 450 zł..Te ceny bardzo przyciagaja kupców wiec łatwo ich oszukuje.

#4 ~kryminalny~

~kryminalny~
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 19:22

Po pierwsze policja ma 30dni na rozpatrzenie sprawy po czym ja umarza albo kieruje do prokuratora i on dalej decyduje.Wiec czekaj ustawowe 30 dni. Po drugie trzeba bylo czytac karte praw ktora Ci napewno dali.

#5 tofi

tofi

SuperVIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9009 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:43

[Dołączona grafika[

Na początek proszę zwracać się z uprzejmością..bo na taką odzywkę nie powinnan odpisać.ale jestem kulturalną osobą wieć odpisze.Kto oszukuje? Facet podający sie za wiele osób,szczególnie zmienia imiona,miejsca zamieszkania,nr telefonu, ogolnie dane.Konto ma to same,ktorego niestety nie moge podać bo naruszyła bym tez prawo.Bynajmniej sprzedaje cały czas ten sam telefon marki Nokia Lumia 800.Podajac najnizsze ceny,ktore sie kołysza od 399 - 450 zł..Te ceny bardzo przyciagaja kupców wiec łatwo ich oszukuje.

To ile w plecy jesteś? B)

Użytkownik tofi edytował ten post 04 maj 2013 - 21:46

#6 ~mmm~

~mmm~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 08:21

wystarczyło się spotkać z daną osoba jeśli akurat był z zielonej góry, i dać mu kase do ręki i wziąść telefon i sprawdzić go, lub też za pomocą allegro. myśle że masz strasznie duże zaufanie na takich portalach. może za duże ??

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 08:26

wystarczyło się spotkać z daną osoba jeśli akurat był z zielonej góry, i dać mu kase do ręki i wziąść telefon i sprawdzić go, lub też za pomocą allegro. myśle że masz strasznie duże zaufanie na takich portalach. może za duże ??

:wacko:

#8 ~mmm~

~mmm~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 08:48

taka prawda, sprzedający wtedy napewno by się nie zgodził i by się nie traciło kasy i by wkońcu zaprzestał oszustwa. w ciemno nigdy sie nie kupuje.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 12:46

taka prawda, sprzedający wtedy napewno by się nie zgodził i by się nie traciło kasy i by wkońcu zaprzestał oszustwa. w ciemno nigdy sie nie kupuje.

Jak niby w ciemno się nie kupuje? To tak samo jakby ktoś napisał, że nie kupuje na allegro albo za pośrednictwem stron, które oferują towary z dostawa do domu.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 18:21

Kupując na Tablica.pl nie wysyłasz pieniędzy .NIKOMU i NIGDY.Oni nie maja narzędzi aby to kontrolować.Tablica jest od sprzedazy lokalnej.Konto,przelewy to na allegro albo gratka albo ebay

#11 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 19:44

Witam.
Jestem mieszkanką Zielonej Góry,zostałam niedawno(w lutym) oszukana przez portal Tablica.pl przez niby"uczciwego" sprzedawcę.Sprawę zgłosiłam na policję podając wszystkie dostępne dane,nr konta itp. sprawcy.Niestety nasza "kochana" policja? nie jest aż taka pilna do załatwiania takich spraw,Oni jak zwykle mają na wszystko czas.Posługują się swoimi procedurami co cięgnie się bardzo długo bez skutku.Pokrzywdzony przychodzi,przynosi kolejne dowody oszustwa tej samej osoby,na policji owszem przyjmują łaskawie zgłoszenie jednoznacznie oznajmująca że nic z tym nie da się zrobić.Czy tak powinna postępować policja? Zamiast pocieszyć oszukana osobę,uspokoić psychicznie i dodać otuchy,że sprawa się jakoś wyjaśni to co robią? Mówią,że nie ma sensu to zaczynać bo mają wiele spraw tego typu i to się ciągnie długie miesiące a nawet lata.Najlepiej jakby osoba oszukana złapała sprawcę sama i dostarczyła im na komisariat.Byli by na pewno zadowoleni oraz przypisali by sobie zasługę.
Może ktoś został jeszcze oszukany przez portal,to proszę się dołączyć na forum.

Prosta odpowiedż głupich nie sieją ,rodzą się sami.Nim coś kupisz , sprzedaż przeczytaj regulamin.
Nie miej pretensji do policji bo postąpili słusznie,a powinni Ciebie ukarać za naiwność.

#12 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 19:50

:wacko:

Jesteś kulturalny,choć z pewnością słoma Ci z butów wystaje.

#13 ~Oszukana M.~

~Oszukana M.~
  • Goście

Napisano 12 maj 2013 - 15:35

No z jakies 600 zł bedzie.

#14 ~Oszukana M.~

~Oszukana M.~
  • Goście

Napisano 12 maj 2013 - 15:49

Słuchajcie ludzie.Ja nie jestem naiwną osoba ktora chce być oszukana w jakis sposób.Jesli ja rozmawiam z dana osobą przez telefon przez kilka dni i ta osoba mowi moim zdaniem szczerze to jak mozna taka osobe posadzic za oszusta.Ten Pan nie był z Zielonej Góry,najwyrazniej zmieniał codziennie miejsca zamieszkania.I nie chodzi tu o jakies tam zaufanie.Portal jest wpłasnie sprzedazy lokalnej ale nie zawsze.Gdybym miała taka możliwość to napewno bym kupiła go na miejscu.Ja w ciemno nie kupywałam,wiedziałam co kupuje i za ile i jakie miałam zadania.Sprzedajacy nie chcial sie zgodzic zaplacenia za pobraniem poniewaz bał sie ze wpadnie.Zaufałam mu i miałao byc tak jak postanowilismy.A co do policji to,tak oczywiscie ma miesiac czasu na wyjasnienie sprawy,zgadzam sie.Ale ja bym nie musiała czekac kolejne tygodnie na ruszenie tyłka przez policje dajac im jak na tacy dowody oszustwa,zaznaczam KOLEJNE oszustwa tego samego sprzedajacego.Co pare dni wystawiał do sprzedania ten sam telefon z tym samym zdjeciem.Znam swoje prawa i prawa na potralu i wiem co moge a czego nie.Uważam ze tu nie ma nic z mojej winy tylko Policja olewa złoszenie oszustwa a czepiaja sie o jakies małe drobiazgi.To troche chore podejscie ze strony policji.

#15 szalony0511

szalony0511

szalony0511

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 58444 postów

Napisano 12 maj 2013 - 20:13

[Dołączona grafika[
To ile w plecy jesteś? B)

Fizycznie po kieszeni.

#16 ~KASIA~

~KASIA~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 08:23

Ja równiez zostałam oszukana i teefonu do dzis nie widze a ogłoszenie dawno usunął jak wpłąciłam pieniądze na kąto

#17 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2013 - 13:46

Ja równiez zostałam oszukana i teefonu do dzis nie widze a ogłoszenie dawno usunął jak wpłąciłam pieniądze na kąto

Może trzeba było wpłacić na kONto :D

#18 ~Oszukany~

~Oszukany~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 11:41

Witam zostałem oszukany przez użytkownika adasslu1923 ma na imie Adam pochodzi ze Zwolenia.

Zakupiłem telefon Samsung galaxy young a otrzymałem pustą butelke z perfumy i pułapke na myszy Uwaga...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych