Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~ktoś~~

~~ktoś~~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 08:31

Pytam za co te prezenty nauczyciel to zawod jak kazdy inny za swoja prace dostaja pensje wiec uwazam ze to lekka przesada

#2 ~Ala z Dębna~

~Ala z Dębna~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 08:46

A lekarze dostaja prezenty codziennie, może też jakiś artykulik na tę okoliczność? Zobaczcie czym przyjeżdzają nauczyciele do pracy w porównaniu np. z lekarzami, prawnikami czy też z księdzem Waszej parafii.

#3 Pawello

Pawello

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 09:01

Lekarze,prawnicy,księża i nauczyciele to jedna klika IM ciągle mało.

#4 ~~marcin~~

~~marcin~~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 09:06

lubię czytać Gazetę Lubuską Gazeta Lubuska bardzo nie lubi nauczycieli.

#5 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 09:27

Tak było, jest i będzie... Szkołę skończyłam 17 lat temu i wychowawca dostał antenę satelitarną, na tamte czasy, to był "wypasiony" prezent. Teraz myślę, że poprzeczka poszła do góry. Ale w końcu za trud nauczycieli, należą się im podziękowania. Skoro rodziców stać i chcą się złożyć na prezent, nie widzę w tym nic złego. Dzisiaj moja córka ma zakończenie i wychwawca też dostanie upominek. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.

#6 ~pedro~

~pedro~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 09:48

oczywiście p. Sondej zanosił kwiaty do kościoła i leżał tam krzyżem, a tak poza tym, zawsze się dawało kwiaty nauczycielom i co z tego, to chyba miły gest za pracę psychiczną z "NIEKTÓRYMI WRZODAMI" oraz miłymi i porządnymi dzieciakami w klasie, jak zwykle Gazeta LUBUSKA nie ma się czego czepiać.

#7 ~afrodyta~

~afrodyta~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:03

Nie można porównywać komunii z zakończeniem roku!! Nauczyciele, którzy są wychowawcami naprawdę zasługują na docenienie, szczególnie ze strony swoich wychowanków. Nie chodzi o drogie prezenty, ale o gest, a jak każdy zrzuci się po parę złotych to nikomu korona z głowy nie spadnie. Nie jest to łapówka, ani prezent dawany "z góry". Nie, ja nie jestem nauczycielem, ale miałam praktyki w szkole, a w rodzinie mam kilku nauczycieli. Naprawdę kto nigdy w szkole nie pracował to nigdy się nie dowie jaka to trudna praca. A założę się, że większość nauczycieli ucieszy się jak dostanie kwiatka i dobre słowo uznania i docenienia. A zwyczaj dawania prezentów wprowadzili sami UCZNIOWIE, a nie nauczyciele!! Poza tym po 6 czy 3 latach wychowawca ma duży dorobek dobrowolnych wyjść do kina, wycieczek itd. Ci co mówią, że nie powinni nic dostawać chyba po prostu zazdroszczą...

#8 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:07

Nie ma to jak dostawać prezenty, mieć dużo wolnego a i tak wiecznie narzekają. Niestety ktoś mądry powinien zrobić z nimi porządek, każdy ma trudną i stresującą pracę-ale jakoś inni nie mają tyle wolnego i prezentów co NAUCZYCIELE- wg mnie najmniej pracują a najwięcej korzystają!!!

#9 ~hm~

~hm~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:10

Tylko dlaczego żaden nie powie nie przynoście ani kwiatów ani innych prezentów nie pomalowanie klasy dla innnych i tak w kółko pierwszakimalują ,żeby miały ładna klasę odchodząca maluje ,żeby pozostawić po sobie ładnie.

#10 ~Tola39~

~Tola39~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:17

Co to znaczy, że nauczyciele maja dużo wolnego czasu? Co mają robić w pustej szkole? To może zlikwidujmy wakacje, aby dać nauczycielowi zajecie? Za te pieniądze to trzeba ich nosić na rękach, że chcą jeszcze w szkole pracować!!! Mam w rodzinie nauczyciela i wiem, że hydraulik albo krawcowa zarabia dużo więcej od człowieka, któremu powierzamy nasze dzieci. Żenadą są komentarze dotyczące czekoladki, czy goździka na koniec roku szkolnego. Który "fachowiec" naprawi wam kran za czekoladkę? Lekarzom dajecie koperty i jeszcze jesteście szczęśliwi, że wziął.

#11 ~dejw~

~dejw~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:22

Co za bzdury, moja żona od lat pracuje jako nauczyciel i nie przynosi do domu nic poza kwiatkami na koniec roku. Gazetko, nie róbcie z tej grupy zawodowej pazernych ludzi. Czepcie się lekarzy i wszelkiej maści inspektorów,z budowlanymi na czele.

#12 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:27

Co to znaczy, że nauczyciele maja dużo wolnego czasu? Co mają robić w pustej szkole? To może zlikwidujmy wakacje, aby dać nauczycielowi zajecie? Za te pieniądze to trzeba ich nosić na rękach, że chcą jeszcze w szkole pracować!!! Mam w rodzinie nauczyciela i wiem, że hydraulik albo krawcowa zarabia dużo więcej od człowieka, któremu powierzamy nasze dzieci. Żenadą są komentarze dotyczące czekoladki, czy goździka na koniec roku szkolnego. Który "fachowiec" naprawi wam kran za czekoladkę? Lekarzom dajecie koperty i jeszcze jesteście szczęśliwi, że wziął.

Praca nauczyciela to nie wolontariat ,przecież za pracę na zapłacone tak jak hydraulik . A w szkole nie pracują za karę zawsze można się przekwalifikować i zostać hydarłykiem

#13 ~mak~

~mak~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:33

Durny artykuł. Moja zona pracuje od lat w szkole i NIGDY nie przyniosła ŻADNYCH PREZENTÓW. Może tak GL zajmie się poważnymi tematami a nie sprawdzonymi plotkami. Schodzicie w dół z jakością.

#14 ~rielev~

~rielev~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:52

hmm, a nasz informatyk nie wziął od nas flaszki na koniec liceum, tylko powiedział, że mamy sami ją wypić za jego zdrowie :P

#15 ~Maria z gimnazjum~

~Maria z gimnazjum~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 10:58

Jeżeli sądzisz, że nauczyciel ma dużo czasu, wysokie zarobki, nic nie musi robić, ma dom i fajną brykę, spedza urlop w tropikach, dostaje czekoladki i kwiatki to ... zostań nauczycielem !!!

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 11:41

Durny artykuł. Moja zona pracuje od lat w szkole i NIGDY nie przyniosła ŻADNYCH PREZENTÓW. Może tak GL zajmie się poważnymi tematami a nie sprawdzonymi plotkami. Schodzicie w dół z jakością.

heh
to Ty tylko sprawdź gdzie ona faktycznie po zaję*** z tymi prezentami biega skoro Ty ich w domu nie widzisz :)

#17 ~stary belfer~

~stary belfer~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 12:35

nie biorę prezentów i uprzedzam o tym uczniów; jak dostaję czekoladki to zżeramy je wspólnie.
Naprawdę zależy mi na jednym, aby nawet po wielu latach uczeń na mój widok na ulicy nie odwracal się, nie przechodzil na drugą stronę lecz się klalanial - wtedy mam ogromną satysfakcję

#18 ~~gorzowianka~~

~~gorzowianka~~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 13:26

Jak się ma praca nauczyciela do dziecka przyjmującego po raz pierwszy komunię św.
Wyjątki zawsze się zdarzają. W każdym zawodzie. W każdej rodzinie. Najwięcej narzekają ci co dają. TAK. Najpierw da (wręczy), a później...
Nikogo nie oburza fakt pękatej koperty wręczanej lekarzowi. Banknoty ukradkiem wsuwane pielęgniarce do kieszeni fartuszka. Oczywiście są i wyjątki. Kiedyś wręczyłam pielęgniarce banknot w podziękowaniu za skorzystanie z telefonu (automat był zepsuty), komórkowego nie miałam. Stanowczo odmówiła.
Dzieciom na zakończenie roku szkolnego dawałam czekoladę lub bombonierkę (nauczyciel też ma dzieci - no nie każdy), a jak była potrzeba to wspólny prezent od wszystkich uczniów danej klasy. Żadnej anteny satelitarnej, kolorowego telewizora. Coś skromnego, ale praktycznego.
Tym co narzekają, krytykują przypomnę, że przysłowie "Obyś cudze dzieci uczył" zawsze jest na czasie.

"Nauczyciel nie zawsze robi to, czego uczy. Jest jak lekarz zapisujący lekarstwa, których sam nie używa" - Juliusz JJ. Herlinger

#19 ~emeryt~

~emeryt~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 13:46

Najlepszym prezentem jest ;"Dzień dobry", kilka lat po ukończeniu szkoły.

#20 ~~zadowolona~~

~~zadowolona~~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2009 - 14:06

Jeżeli sądzisz, że nauczyciel ma dużo czasu, wysokie zarobki, nic nie musi robić, ma dom i fajną brykę, spedza urlop w tropikach, dostaje czekoladki i kwiatki to ... zostań nauczycielem !!!

JEŚLI JEST TAK CIĘŻKO PRACUJĄC W SZKOLE TO ZAWSZE MOŻNA SPRZĄTAĆ ULICE{KAŻDA PRACA GODNA JEST} MA TO SWOJE ZALETY ŚWIEŻE POWIETRZE PRACA MNIEJ STRESUJĄCA A I PRZYSŁOWIOWY GROSZ MOŻNA ZNZLEŻĆ będzie naprawdę lżej!!!!!!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych