Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Most, który dzieli Uście i Tatarkę :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Waldi~

~Waldi~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 09:05

Panie redaktorze (???) Eugeniuszu Kurzawa tam nie ma Kanału Obry ale jest rzeka Obrzyca,
która swój początek bierze w Jeziorze Sławskim.
Na tej rzece wybudowano ujęcie wody pitnej dla Zielonej Góry o czym wiedzą wszyscy oprócz Pana.
Bardzo Pana proszę o douczenie się z zakresu geografi i wiadomości o regionie
oraz nie wprowadzanie więcej w błąd swoich czytelników.

#2 ~zzz~

~zzz~
  • Goście

Napisano 01 październik 2009 - 21:37

Waldi a może zamiast pouczać ustosunkował byś się do poruszanego społecznego problemu.Bo mnie zastanawia ignorancja władz gminnych a szczególnie Wójta Matysika.Ten człowiek o dłuższego czasu nic szczególnego dla gminy nie robi a jedynie tylko obiecuje. Te kiedyś piękne i czyste okolice wokół jeziora Rudno dzisiaj są zaniedbane a wszędzie widać porozrzucane śmiecie włącznie z tymi które co roku kanałem od strony Jesiony wpływają do jeziora Rudno.Waldi jak myślisz co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.Po pierwsze likwidacja gminnego śmietniska nie zapewniając żadnego innego rozwiązania gdzie odwiedzający i przebywający turyści mogli by te śmiecie składać. A powołany przez władze gminne strażnik miejski do spraw ochrony środowiska ma jedynie za zadanie sprawdzać czy właściciele posesji podpisali umowę z wyznaczoną firmą przez wójta na wywóz nieczystości stałych.Taki strażnik powinien całą służbę przebywać w terenie i reagować na wszystkie wykroczenia związane z zanieczyszczaniem środowiska a nie siedzieć w gminie.Natomiast gdy się interweniuje w sprawie wpływających śmieci do jeziora lub innych spraw choćby dotyczących stanu dróg a szczególnie dziurawych poboczy w okolicach tych miejscowości to wójt rozkłada ręce stwierdzając że on nic nie może zrobić w tym zakresie ponieważ nie leży to w jego kompetencji.Taki to z niego gospodarz gminy za niemałe pobory z naszych podatków. Jest to typ człowieka co dużo obiecuje a potem szybko zapomina jak stwierdza to sama sołtys w tym artykule.Waldi i to jest problem a nie twoje wywody w zakresie poprawnego nazewnictwa

#3 ~Waldi~

~Waldi~
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 11:27

Gościu.
Panownie spojrzałem na tę stronę.
Myślę, że każdy ma prawo pisać o tym co mu bliskie.
Są tu jakby dwa problemy. Pierwszy to ten opisany w artykule i sprawy z nim związane oraz problemy Gminy o których wspominasz.
To prawda, że Wójt powinien dbać o sprawy swojej Gminy bo bierze za to pieniądze.
Czy się z tej pracy dobrze wywiązuje to powinni ocenić mieszkańcy tej Gminy i do nich należy wybór nowych władz
a także składanie wniosków w czasie trwania kadencji.
Mieszkam z dala od Gminy Kolsko, ale zorientowałem się, że obecny Wójt pełni swoją funkcję już od wielu lat.
Być może jest tak dobry, że go ciągle wybierają, albo mieszkańcy Gminy od których wiele zależy i domu go krytykują są tak leniwi,
że nie chce im się iść na wybory i poprawić swoją sytuację.
Sprawy ekologi, czystości i dróg są mi również bliskie lecz swoje działania skupiam na regionie w którym mieszkam.
Problemy Gminy Kolsko zostawiam jej mieszkańcom i ponieważ dobrze ich nie znam to się na ich temat nie wypowiadam.
Dodam, że bardzo wymownym jest fakt, iż nikt z mieszkańców Gminy Kolsko nie wypowiedział się na temat artykułu.
Drugi problem to praca redaktora, który też bierze za nią pieniądze.
Redaktor jest jakby osobą publiczną i nie wolno mu tworzyć takich bubli.
Jego informacja puszczona w świat przez internet wprowadziła w błąd wielu ludzi, zafałszowała wiedzę o regionie.
Zastanawia mnie , że nikt z jego przełożonych nie zwrócił na to uwagi i nie ukazało się sprostowanie.
Wielokrotnie błędnie powtarzana informacja szkodzi również Gminie Kolsko.
Ty też dałeś się na to złapać i piszesz o Obrzycy "Kanał wpadajacy do jeziora od strony Jesiony", a przeciez to rzeka - nie Kanał.
Zwracasz komuś uwagę a jest taka zasada - zawsze należy rozpocząć od siebie.
Ciekawe jakbyś zareagował gdyby ktoś zmienił Ci imię i Nazwisko i tak Cię wszędzie nazywał ???

#4 ~~gość~~

~~gość~~
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 18:02

Panie redaktorze (???) Eugeniuszu Kurzawa tam nie ma Kanału Obry ale jest rzeka Obrzyca,
która swój początek bierze w Jeziorze Sławskim.
Na tej rzece wybudowano ujęcie wody pitnej dla Zielonej Góry o czym wiedzą wszyscy oprócz Pana.
Bardzo Pana proszę o douczenie się z zakresu geografi i wiadomości o regionie
oraz nie wprowadzanie więcej w błąd swoich czytelników.

Panie Waldi
Zgadzam się, że nie można czytelników wprowadzać w błąd, jednak tak sformułowana przez Pana uwaga pod adresem redaktora jest delikatnie mówiąc niegrzeczna. Krytyka powinna być konkretna, rzeczowa, obiektywna, a niezłośliwa "Panie redaktorze (???) Eugeniuszu Kurzawa".
Pana wypowiedź w moim mniemaniu przekroczyła tę granicę.
Tak jak wszyscy na tym forum, mamy prawo wypowiadać swoje zdanie i opinie. Pan "Waldi" skupił swoją uwagę na podawane informacje z zakresu geografii i na krytyce Pana redaktora, a Panu "ZZZ" bliższe są problemy z jakimi borykają się mieszkańcy gminy Kolsko.
Dla mnie w tym konkretnym przypadku jednak bliższe są problemy ludzi. Nie chciałabym pokonywać codziennie odległość minimum 2 razy po 20 km, zamiast np. 2 km. Najbardziej to żal mi dzieci dojeżdżających do szkoły - znam obie miejscowości, samo Uście to bardzo rozproszona miejscowość i odległość do mostu na pograniczu Tatarki i Uścia jest naprawdę duża.
Skoro podczas remontu mostu w Jesionie postarano się o tymczasowy most dla samochodów osobowych, to tutaj także powinno się pomóc choćby umożliwiając dojazd i korzystanie z drugiego mostu w Uściu.
Jak widać jest alternatywne wyjście wystarczyłaby dobra wola z obu stron, a ze strony władz gminy więcej zainteresowania.
A co do Pana Wójta Gminy Kolsko, skoro jest tam włodarzem to powinien rozwiązywać takie problemy - widocznie zasłużył na taką krytykę ze strony mieszkańców.

#5 ~RP~

~RP~
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 16:31

Panowie , tak się pieklicie o ten most (temat rozrósł się o wątki poboczne) tymczasem most już dawno oddany do użytku. Przed czasem. A cały krzyk przez jedną "Business Women" , która nie mogła przejechać przez most bo pracownicy musieliby dla niej ekstra składać narzędzia ustawione na nierozebranej części. Na dzień dobry powinna dostać mandat (nie tylko ona) za ignorowanie znaku "zakaz wjazdu wszelkim pojazdom" , który był ustawiony po obu stronach remontowanego mostu.
Zaraz pojawiłyby się wpisy " no tak a inni jeździli a ja nie mogłam/em"
Pracownicy byli tam w celu remontu mostu a nie od "odstawiania Rejtana" i blokowania przejazdu własną piersią. O ile nie przeszkadzało im to w pracy, przepuszczali wszelakie pojazdy, które pchały się na wydrę mimo ustawionych w/w znaków zakazu.
W normalnym kraju gość widzący znak zakazu, respektuje go u nas każdy uważa się za największego cwaniaka pod słońcem i mistrza kierownicy nie gorszego od Kubicy.

To tyle, życzę spokoju, porządku w okolicy i "kasiastych" letników.

#6 ~zzz~

~zzz~
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 11:04

Panowie , tak się pieklicie o ten most (temat rozrósł się o wątki poboczne) tymczasem most już dawno oddany do użytku. Przed czasem. A cały krzyk przez jedną "Business Women" , która nie mogła przejechać przez most bo pracownicy musieliby dla niej ekstra składać narzędzia ustawione na nierozebranej części. Na dzień dobry powinna dostać mandat (nie tylko ona) za ignorowanie znaku "zakaz wjazdu wszelkim pojazdom" , który był ustawiony po obu stronach remontowanego mostu.
Zaraz pojawiłyby się wpisy " no tak a inni jeździli a ja nie mogłam/em"
Pracownicy byli tam w celu remontu mostu a nie od "odstawiania Rejtana" i blokowania przejazdu własną piersią. O ile nie przeszkadzało im to w pracy, przepuszczali wszelakie pojazdy, które pchały się na wydrę mimo ustawionych w/w znaków zakazu.
W normalnym kraju gość widzący znak zakazu, respektuje go u nas każdy uważa się za największego cwaniaka pod słońcem i mistrza kierownicy nie gorszego od Kubicy.

To tyle, życzę spokoju, porządku w okolicy i "kasiastych" letników.

Naprawdę ale sukces remont mostu został zakończony przed czasem. To czyste kpiny.Taki remont polegający na wymianie nawierzchni drewnianej tego mostu powinien trwać nie więcej niż tydzień czasu a nie ponad miesiąc.Ponadto na czas remontu powinno się wprowadzić taką organizację pracy aby umożliwić przejazd użytkownikom dróg.Po drugie postępowanie wójta w tej i innych sprawach nie jest wątkiem pobocznym.Jaki gospodarz taka gmina i obawiam się jak tak dalej będzie to długo nie zobaczy ta gmina "kasiastych" letników.

#7 ~Rocky~

~Rocky~
  • Goście

Napisano 28 październik 2009 - 13:14

widzę że zzz znany pewnie jako zibi* ma wielkie obiekcje co do władz gminnych wszystko co by sie nie działo jest winą wójta może i racja ??

WBo mnie zastanawia ignorancja władz gminnych a szczególnie Wójta Matysika.Ten człowiek o dłuższego czasu nic szczególnego dla gminy nie robi a jedynie tylko obiecuje. Te kiedyś piękne i czyste okolice wokół jeziora Rudno dzisiaj są zaniedbane a wszędzie widać porozrzucane śmiecie włącznie z tymi które co roku kanałem od strony Jesiony wpływają do jeziora Rudno.

jak łatwo można się przekonać że śmieci same się nie porozrzucały Wójt tez chyba ich tam nie przywiózł zapytajmy się mieszkańców domkow letniskowych ile z nich ma kosze na śmieci!!

Po pierwsze likwidacja gminnego śmietniska nie zapewniając żadnego innego rozwiązania gdzie odwiedzający i przebywający turyści mogli by te śmiecie składać.

jest rozwiązanie podpisać umowę z firmą która śmieci zabierze, oczywiście odpłatnie ja sam mieszkam w tej gminie i taka umowę mam podpisana i nie narzekam na problem wywozu śmieci. no ale NIE turysta trzeba pewnie zapewnić bez płatny odbiór odpadów które sami wytworzyli. a chyba jest na zasadzie ze jak produkujesz śmieci to sam za nie ponosisz koszty logiczne i oczywiste panie zzz

A powołany przez władze gminne strażnik miejski do spraw ochrony środowiska ma jedynie za zadanie sprawdzać czy właściciele posesji podpisali umowę z wyznaczoną firmą przez wójta na wywóz nieczystości stałych.Taki strażnik powinien całą służbę przebywać w terenie i reagować na wszystkie wykroczenia związane z zanieczyszczaniem środowiska a nie siedzieć w gminie.

po to został chyba zatrudniony żeby śmieci było jak najmniej
jestem ciekawy czy pan tez siedzi 24h/d w pracy

Natomiast gdy się interweniuje w sprawie wpływających śmieci do jeziora lub innych spraw choćby dotyczących stanu dróg a szczególnie dziurawych poboczy w okolicach tych miejscowości to wójt rozkłada ręce stwierdzając że on nic nie może zrobić w tym zakresie ponieważ nie leży to w jego kompetencji.

nie wszystko jest w gestii wójta to jest przecież oczywiste że są inne jednostki jak Powiatowy Zarząd Dróg czy Zarząd Melioracji Wodnych.

Taki to z niego gospodarz gminy za niemałe pobory z naszych podatków. Jest to typ człowieka co dużo obiecuje a potem szybko zapomina jak stwierdza to sama sołtys w tym artykule.

cóż każdy może startować na wójta wiec jak nie pasują ci pobory twoje to zapraszam do kandydowania na te stanowisko :P Wójta wybierają ludzie więc jaka masz pomysły jak załatwić te wszystkie sprawy zapraszam do kandydowanie panie zybi*

* wnioskuję po wypowiedziach na forum wszystkie w takim samym tonie i dotyczące jednego...

#8 ~zzz~

~zzz~
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 09:56

widzę że zzz znany pewnie jako zibi* ma wielkie obiekcje co do władz gminnych wszystko co by sie nie działo jest winą wójta może i racja ??

jak łatwo można się przekonać że śmieci same się nie porozrzucały Wójt tez chyba ich tam nie przywiózł zapytajmy się mieszkańców domkow letniskowych ile z nich ma kosze na śmieci!!

jest rozwiązanie podpisać umowę z firmą która śmieci zabierze, oczywiście odpłatnie ja sam mieszkam w tej gminie i taka umowę mam podpisana i nie narzekam na problem wywozu śmieci. no ale NIE turysta trzeba pewnie zapewnić bez płatny odbiór odpadów które sami wytworzyli. a chyba jest na zasadzie ze jak produkujesz śmieci to sam za nie ponosisz koszty logiczne i oczywiste panie zzz

po to został chyba zatrudniony żeby śmieci było jak najmniej
jestem ciekawy czy pan tez siedzi 24h/d w pracy

nie wszystko jest w gestii wójta to jest przecież oczywiste że są inne jednostki jak Powiatowy Zarząd Dróg czy Zarząd Melioracji Wodnych.

cóż każdy może startować na wójta wiec jak nie pasują ci pobory twoje to zapraszam do kandydowania na te stanowisko :P Wójta wybierają ludzie więc jaka masz pomysły jak załatwić te wszystkie sprawy zapraszam do kandydowanie panie zybi*

* wnioskuję po wypowiedziach na forum wszystkie w takim samym tonie i dotyczące jednego...

Coś mi się wydaje że jesteś pracownikiem urzędu gminy a może i samym wójtem.Jeżeli tak to jeszcze raz postaram się wyjaśnić problem. Skąd ta informacja która zagnieżdziła się w waszych umysłach że właściciele domków letniskowych zaśmiecają całą okolice.Czy macie konkretny chociaż przykład na taką tezę? Ja pisałem że prawdopodobnie robią to przyjezdni turyści co widać to po porozrzucanych opakowaniach po napojach ,czipsach itp.Powodem tego jest brak odpowiedniej ilości w tych miejscach pojemników na śmiecie. Jeżeli chce się przyjmować turystów i zarabiać na nich pieniądze z jednoczesnym dbaniem o środowisko naturalne to należy stworzyć odpowiednie warunki.I to jest rola Wójta. Po drugie nigdzie nie pisałem że powołany strażnik miejski ma pracować 24 godziny na dobę.Zwróciłem uwagę że jego służba powinna być w terenie a nie za biurkiem w gminie a szczególnie w okresie sezonu turystycznego.Po trzecie jest zrozumiałe że nie wszystko jest w gestii wójta ale on jest po to aby rozwiązywać te problemy w sposób skuteczny z tymi podmiotami.Po czwarte ten ostatni argument cyt' jak nie pasują ci pobory twoje to zapraszam do kandydowania" świadczy o małostkowości twojej.

#9 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2011 - 16:40

Jesli choc jedna osoba z was ma ochote
na zobaczenie w Uściu Kormorany i Czaple zapraszam ja juz miałem taka
mozliwośc zachecam i zapraszam:)

#10 ~madzia~

~madzia~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:38

a ja tam byłam kormorana zobaczyłam ,czapla mi zjebała bo za mocno się bała
jak je zobaczyłam to od razu się zmyłam ,ręki bym im nie podała bo za tępe te ptasie strzały
i za płytkie mózgi miały .

#11 ~madzia~

~madzia~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:40

a ja tam byłam kormorana zobaczyłam ,czapla mi zjebała bo za mocno się bała
jak je zobaczyłam to od razu się zmyłam ,ręki bym im nie podała bo za tępe te ptasie strzały
i za płytkie mózgi miały .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych