Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kamilka~

~kamilka~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 10:37

MOJE 4 LETNIE DZIECKO MA ORZECZENIE ZE STOPNIEM UMIARKOWANYM DO 2012 POJDZIE ZA ROK DO ZERÓWKI CO ZE ŚWIADCZENIEM PIELEDNACYJNY CZY MI NIE ZABIORA

#2 ~kmankowska~

~kmankowska~
  • Goście

Napisano 07 luty 2010 - 10:45

Opiekuję się 80 letnią mamą niepełnosprawną nie mogę podjąć pracy mam 54 lata ,mamą opiekuję się od 2006/zwyrodnienie stawów kolanowych,zanik pamięci,/czy z tego tytułu mogę otrzymać świadczenie pielęgnacyjne z Gminy .

#3 ~~aga~~

~~aga~~
  • Goście

Napisano 07 luty 2010 - 22:03

MOJE 4 LETNIE DZIECKO MA ORZECZENIE ZE STOPNIEM UMIARKOWANYM DO 2012 POJDZIE ZA ROK DO ZERÓWKI CO ZE ŚWIADCZENIEM PIELEDNACYJNY CZY MI NIE ZABIORA

CO ZA BZBURY PANI TUTAJ PISZE. 4 LATEK ZA ROK MA ISC DO ZERÓWKI. MOJA CÓRKA MA 5 LAT RÓWNIEZ MA ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ DO 16 ROKU ZYCIA. DZIECI DO 16 ROKU ZYCIA NIE MAJĄ OKRESLONEGO STOPNIA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. A JEŚLI CHODZI O ŚWIADCZENIE PIELEGNACYJNE NALEŻY SIE WÓWCZAS JEŻELI DZIECKO BEDZIE CHODZIŁO NA ZAJĘCIA TERAPEŁTYCZNE I TAKIE ZAŚWIADCZENIE SIE PRZEŁOŻY W OPOWIEDNIM URZEDZIE ŚWIADCZEŃ. POZDRAWIAM

#4 ~Stefania~

~Stefania~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 14:36

Jestem opiekunem prawnym mojej cioci,jest ona ubezwłasnowolniona przezemnie,jest chora ma otępienie w chorobie Alzheimera i parkinsona mieszka ze mną ,ja nie mogę podjąć żadnej pracy ,gdyż muszę się nią opiekować 24 godziny na dobę i nie mam żadnych dochodów ,czy mogę ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne nad ciocią

#5 ~eweneli~

~eweneli~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 11:22

Dzień dobry! Mam pytanie. Opiekuję się moją 85-letnią babcią, czy przysługuje mi prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?

#6 ~Magdalena 00~

~Magdalena 00~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 18:25

Dzień dobry! Mam pytanie. Opiekuję się moją 85-letnią babcią, czy przysługuje mi prawo do świadczenia pielęgnacyjnego?

#7 ~Magdalena 00~

~Magdalena 00~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 18:28

Najpierw trzeba wykazać czemu nie mogą się opiekować dzieci pani babci czyli pani mama lub tata i ich rodzeństwo potem czy ma stopień niepełnosprawności znaczny .
Nie może pani posiadać renty emerytury oraz żadnej pracy złożyć odpowiednie papiery i można brać świadczenie.

#8 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 16:11

Najpierw trzeba wykazać czemu nie mogą się opiekować dzieci pani babci czyli pani mama lub tata i ich rodzeństwo potem czy ma stopień niepełnosprawności znaczny .
Nie może pani posiadać renty emerytury oraz żadnej pracy złożyć odpowiednie papiery i można brać świadczenie.

ja mam podobny problem gdyż moja mama sie opiekuje babcią(ale ona jest dla niej teściową) i swiadczenia nie moze pobierać, a czy ja mogę pobierać takie swiadczenie jesli sie ucze w szkole średniej (w systemie dziennym)?

#9 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2011 - 08:18

Mój syn ma orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na autyzm. Ja (jego mama) studiuję dziennie, pracowałam również na umowę o zlecenie, ale musiałam zrezygnować z pracy, bo nie dawałam rady. Czy w takim razie należy mi się to świadczenie

#10 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 14:46

czemu osoba u ktorej mieszkam nie moze otrzymac swiadczenia pielagnacyjnego mam dzieci ale nie moga sie mna opiekowac prosze o odpowiedz

#11 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 17:17

#12 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 15:17

Czy mogę się starać o świadczenie pielęgnacyjne sprawując opiekę nad chorą siostrą(znaczny stopień niepełnosprawności i wymaga opieki innych osó B), która jest rozwiedziona i samotnie wychowuje 13 letnią córkę?

#13 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 16:18

Witam czy należy mi się świadczenie mam 4 letnia córkę która cały czas choruje i ma udokumentowane uczulenie na tle astmatycznym

#14 ~sylwia~

~sylwia~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 15:45

witam mam córkę od 3lat choruje na nerki refluks pęcherzowo- moczowodowy 4stopnia uczeszcza do szkoły ja pracuję czy w takiej sytuacji nalezy mi się zasiłek pielęgnacyjny na córkę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych