Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Luk~

~Luk~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 06:30

Od lat uwielbiam jeździć do miejscowości Niesulice nad jeziorem Niesłysz. Do szewskiej pasji doprowadza mnie ludzka arogancja. Zaraz za policyjnym ośrodkiem znajduje się prywatny ośrodek, który odgrodził sobie kawał plaży robiąc jedynie niewielki przesmyk do przejścia dla ludzi. Od 4 lat właśnie za tym ogrodzeniem znajduje się plansza informująca o rzekomym terenie budowy, gdy przychodzi lato w wakacje żony i dzieci „baronów” z tego ośrodka opalają się właśnie za tym płotem rzekomo na terenie budowy. O co tutaj chodzi? Czy nikt nie może zrobić z tym porządku? Czy po prostu właściciele ośrodka mają dobre znajomości i dobrych doradców jak omijać prawo?

Innym problemem nad tym jeziorem jest zagradzanie wstępów na pomosty. Z tego co się oreintuję to nie ma prywatnych pomostów, nawet mimo że je się wybudowało za własne pieniądze – z pomostów mogą korzystać wszyscy.

Ktoś w końcu musi się za to zabrać.

#2 ~Luk~

~Luk~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 06:32

Od lat uwielbiam jeździć do miejscowości Niesulice nad jeziorem Niesłysz. Do szewskiej pasji doprowadza mnie ludzka arogancja. Zaraz za policyjnym ośrodkiem znajduje się prywatny ośrodek który odgrodził sobie kawał plaży robiąc jedynie niewielki przesmyk do przejścia dla ludzi. Od 4 lat właśnie za tym ogrodzeniem znajduje się plansza informująca o rzekomym terenie budowy, gdy przychodzi lato w wakacje żony „baronów” z tego ośrodka opalają się właśnie za tym płotem rzekomo na terenie budowy. O co tutaj chodzi? Czy nikt nie może zrobić z tym porządku? Czy po prostu właściciele ośrodka mają dobre znajomości i dobrych doradców jak omijać prawo?

Innym problemem nad tym jeziorem jest zagradzanie wstępów na pomosty. Z tego co się oreintuję to nie ma prywatnych pomostów, nawet mimo że je się wybudowało za własne pieniądze – z pomostów mogą korzystać wszyscy.

#3 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 06:36

Proponuje wykupic lubiatow i postawic brame na wjezdzie ze strozem, wjazd platny 5 zl od osoby

#4 ~Sulechowianin~

~Sulechowianin~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 07:44

Luk wiem o czym mówisz, zgłoś to gdzieś ja nie wiem gdzie

#5 ~Wyborca~

~Wyborca~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 09:10

Od lat uwielbiam jeździć do miejscowości Niesulice nad jeziorem Niesłysz. Do szewskiej pasji doprowadza mnie ludzka arogancja. Zaraz za policyjnym ośrodkiem znajduje się prywatny ośrodek który odgrodził sobie kawał plaży robiąc jedynie niewielki przesmyk do przejścia dla ludzi. Od 4 lat właśnie za tym ogrodzeniem znajduje się plansza informująca o rzekomym terenie budowy, gdy przychodzi lato w wakacje żony „baronów” z tego ośrodka opalają się właśnie za tym płotem rzekomo na terenie budowy. O co tutaj chodzi? Czy nikt nie może zrobić z tym porządku? Czy po prostu właściciele ośrodka mają dobre znajomości i dobrych doradców jak omijać prawo?

Wójt Gminy o tym doskonale wie, ale nic z tym nie ma zamiaru zrobić..... Panie Woch, czas zabrać się za pracę.... Wybrali Pana mieszkańcy, czy tylko właściciele ośrodków łamiący prawo?

#6 ~andy~

~andy~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 09:19

Taka sama sytuacja jest na LInach kolo Kargowej..niema przejscia linia brzegowa..!!jeziora nie sa prywatne!!tylko Panstwa..reguluja to wyraznie przepisy!!i kazdy obywatel ma prawo przejsc brzegiem jeziora..!!

#7 ~paranoja~

~paranoja~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 09:26

nie rozumiem na jakiej podstawie ten pan chce pobierac oplate za przejscie plaza czy brzegiem jeziora paranoja

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 09:35

5 zł od samochodu i pozniej od Głowy albo najlepiej zwinąć tą miejscowość do niedawna zwaną jeszcze wypoczynkową

#9 ~Max~

~Max~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 10:23

Luk wiem o czym mówisz, zgłoś to gdzieś ja nie wiem gdzie

Władze o tym na pewno wiedzą ! - to jest sprawa koło której ktoś musi narobić trochę szumu to wtedy za to się wezmą. Dlatego na prawdę fajnie by było jakby jakiś śledczy reportez z GL tym się zajął, jak trzeba podam koordynaty GPS tego miejsca.

#10 ~jańcio wodnik~

~jańcio wodnik~
  • Goście

Napisano 15 maj 2013 - 15:34

Władze o tym na pewno wiedzą ! - to jest sprawa koło której ktoś musi narobić trochę szumu to wtedy za to się wezmą. Dlatego na prawdę fajnie by było jakby jakiś śledczy reportez z GL tym się zajął, jak trzeba podam koordynaty GPS tego miejsca.

cyt. "Z tego co się oreintuję to nie ma prywatnych pomostów, nawet mimo że je się wybudowało za własne pieniądze – z pomostów mogą korzystać wszyscy."
Luk, Sulechowianin i ty Max - bando KOMUNISTÓW, co jeszcze byście chcieli?
Za czyjeś pieniążki postawić sobie basen, willę i co jeszcze.

A zamiast płakać, że ktoś nie lubi KOMUNIZMU, to może podaj PODSTAWĘ PRAWNĄ, która mówi, że na teren prywatny mam obowiązek wpuszczać każdego, komu się to tylko zamarzy?
Powyższe dotyczy pomostów i kładek zamykanych przed brudasami, którzy nie sprzątają po sobie i do tego dewastują wszystko bo to nie ich i nie płacili za to. To jest powód, dla kótrego zamyka się kładki i pomosty.

#11 ~X~

~X~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 09:11

cyt. "Z tego co się oreintuję to nie ma prywatnych pomostów, nawet mimo że je się wybudowało za własne pieniądze – z pomostów mogą korzystać wszyscy."
Luk, Sulechowianin i ty Max - bando KOMUNISTÓW, co jeszcze byście chcieli?
Za czyjeś pieniążki postawić sobie basen, willę i co jeszcze.

A zamiast płakać, że ktoś nie lubi KOMUNIZMU, to może podaj PODSTAWĘ PRAWNĄ, która mówi, że na teren prywatny mam obowiązek wpuszczać każdego, komu się to tylko zamarzy?
Powyższe dotyczy pomostów i kładek zamykanych przed brudasami, którzy nie sprzątają po sobie i do tego dewastują wszystko bo to nie ich i nie płacili za to. To jest powód, dla kótrego zamyka się kładki i pomosty.

Jancio Wodnik - podaj mi burżuju podstawę prawną która pozwala na państwowym jezioże postawic sobie pomost albo kładkę! Jak dostyaniesz pozwolenie to pomost ten wnosisz na żecz Państwa - Sławskie i Niesłysz nie są jeszcze jeziorami prywatnymi!

#12 ~lik~

~lik~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 10:30

Jancio Wodnik - podaj mi burżuju podstawę prawną która pozwala na państwowym jezioże postawic sobie pomost albo kładkę! Jak dostyaniesz pozwolenie to pomost ten wnosisz na żecz Państwa - Sławskie i Niesłysz nie są jeszcze jeziorami prywatnymi!

Nie są dziwne, bo wszystko tam się robi jakby były prywatne, każdy wziął sobie po kawałku i grodzi, grodzi co sie da i odpowiednie władze nic z tym nie robią.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 12:23

Proponuję wejść tam nocą i rozsypać mnóstwo pinezek - jak ci "baronowie" się pokaleczą to i tak nigdzie tego nie zgłoszą bo wtedy sami się przyznają, że złamali prawo opalając się na terenie budowy.

#14 ~jańcio wodnik~

~jańcio wodnik~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 15:42

do X, lik i reszty bandy PRZYGŁUPÓW:
1. nie podaliście podstawy prawnej o którą pytałem, to powinienem was olac ciepłym moczem jako zwykłych pieniaczy internetowych, którzy gó..o wiedzą.
2. lik - masz to co chiałeś:
"Prawo wodne w art. 9 ust.1 pkt. 19 pod literą h wyszczególnia urządzenia wodne na które zawsze wymagane są pozwolenia wodno prawne (art. 122 ust.1 pkt. 3 Prawo wodne) takim urządzeniem jest pomost (kładka wędkarska).
Oprócz pozwolenia wodno prawnego wymagane jest pozwolenie na budowę dla pomostów których długość całkowita przekracza 25m i wysokość od dna akwenu do korony pomostu jest wyższa niż 2,5m. W przypadku gdy pomost (kładka wędkarska) nie przekracza w/w parametrów wymagane jest zgłoszenie do właściwego organu administracji architektoniczno – budowlanej (Prawo budowlane art.29 ust. 1 pkt. 16)."
3. wiem, że za trudne abyś to pojął, już i tak traktuję ciebie jako głupka, ale tłumaczę ostatni raz. Mylisz pojęcia, baranie bo nie zrozumiałeś co napisałem. I kładkę/pomost pomyliłeś z grodzeniem DOSTĘPU do jeziora, który powinien być ogólnodostępny.
4. moja ulubiona riposta cyt. "...pomost ten wnosisz na żecz Państwa." RZECZ nie "żecz" - do szkoły marsz. A skarb państwa to może sobie przejąć jak ZAPŁACI. Tu też obowiązuje prawo, ale tak łatwo nie będzie i sam sobie musisz znaleźć na to podstawę prawną. Weź do pomocu lik'a, kolejnego nierozgarniętego. Który tak jak ty myli grodzenie dostępu do jeziora z włażeniem wszędzie gdzie mu się tylko podoba.

#15 ~zbigniew~

~zbigniew~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 01:11

witam.może jestem też burżujem i też zagrodziłem do samej wody ale pozwalają na to władze gminy sława ich to nie interesuje ale zrobiłem to tylko dlatego że pani z gminy mieszkająca w lubogoszczy dąbrowska też zagrodziła jest to bezprawne ale sławska straż miejska nic z tym nie robi oni zajmują śię tylko wlepianiem mandatów .mogę coś zaproponować że ja też rozbiorę ale żeby wszyscy rozebrali i dąbrowska i karlikowski itp.i pan burmistrz tego dopilnuję pozdrawiam

#16 ~gorzowianin~

~gorzowianin~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 06:23

Ale was SLAWIACY wladza rombie na wszystkim ale jak sie dajecie tak macie np. W takim lkz pomieszkujom za darmoszke a wy ciemnogrodzie slawski placic ! . JESZCZE MOMENT I BEDZIECIE OPODATKOWANI NA TE CELE ?

#17 ~.~

~.~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 07:40

Dąbrowska może bo pracuje w gminie. :)

#18 ~df~

~df~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 08:55

Straż Gminna w Skąpem. Ale oni wolą wlepiać mandaty za postój na zakazie parkowania, mimo że w sezonie nie ma gdzie stanąć w Niesulicach.

#19 ~slawianin~

~slawianin~
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 18:44

straz mieiska to kolesie burmistsza potrzebni w slawie jak dziura w moscie to lodzie sila oderwani od pluga a sa straznikami miejskimi a komendant jakie ma wyksztalcenie zadnego prawniczego byly kirownik w bylym pegeze nawet brzegu jeziora nie patroluja bo zobaczyli by ten syf

#20 ~turysta~

~turysta~
  • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 21:04

Myślenie podobno "nie boli". Amatorzy swobodnego dostępu do jeziora bez względu na to czyja to własność, może by zapytali wójta lub burmistrza dlaczego sprzedaje działki w granicach do linii brzegowej, dlaczego nie korzysta z prawa pierwokupu działek wzdłuż linii brzegowej. Czy to tak trudno zrozumieć, że nie można "zjeść śliwkę i mieć dalej śliwkę" - czytaj: nie da się sprzedać działkę i pobierać od niej podatek od właściciela, a jednocześie udostępnić te same metry kwadratowe dla wszystkich pozostałych zainteresowanych korzystaniem z tego terenu na zasadzie "bo mi też się należy" pomimo, że nie kupiłem i nie płacę za to podatków. A zapytaliście burmistrza lub wójta dlaczego nie chce odkupić od obecnych włascicieli pasa terenu wzdłuż linii brzegowej - pomimo, że właściciele od wielu lat wyrażają na to zgodę (za symboliczne grosze)??? Bo wówczas nie da się żądać utrzymania porządków na takim terenie - bo od kogo? i na czyj koszt? Czy tylko wówczas wszystko powinno być wspólne gdy chodzi o "profity" (korzystanie z takich "wspólnych" terenów}, ale jeżeli chodzi o płacenie podatków i ponoszenie kosztów na utrzymanie terenu - to lepiej niech to robią właściciele, którzy wydali pieniądze na kupno działek, czy budowę pomostów. Spróbujcie wybudować za swoje pieniądze jak najlepszy pomost (z zachowaniem odpowiednich przepisów) i udstępnijcie go później "dla wszystkich" - jak długo będzie służył "wszystkim"?  A kto będzie odpowiedzialny jak po zdewastowaniu będzie stanowił zagrożenie "dla wszystkich"? Radzę pomyśleć!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych