Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Dom spokojnej starości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 antk-antk

antk-antk

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 21:36

Czy w Zielonej Górze lub okolicach znajduje się jakiś prywatny dom spokojnej starości? Czy jedyną taką instytucją jest w lubuskim taki dom z Rokitnie?
Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu instytucjami?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 08:42

Jeśli chodzi o Rokitno, to mam bardzo złe doświadczenia.

Nie myl domu pomocy społecznej z prywatnym domem spokojnej starości. Zasady są całkowite dla obydwu instytucji. Przede wszystkim w prywatnym jest 100% odpłatność i nie ma żadnego dofinansowania od państwa. Nie obowiązuje też większość standardów wymaganych dla DPS, szczególnie co do ilości opiekunek i pielęgniarek przypadających na jednego mieszkańca. Zanim skierujesz kogoś do takiego ośrodka zastanów się co będzie, jak starsza osoba zostanie całkowicie niesamodzielna. Rokitno ma tylko jedno łóżko typu szpitalnego i praktyczny brak opieki nad osobami długotrwale i obłożnie chorymi.

p.s. teren wokół budynku też nie jest taki ładny jak na komputerowo obrobionych folderach.

#3 antk-antk

antk-antk

Nowy

• Pip
  • 22 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 12:05

Dzięki za odpowiedź. Znam różnice między prywatnym a państwowym i pytam o prywatne. Czy zechcesz jeszcze dodać coś o Rokitnie? Interesuje mnie wszystko.

Nadal szukam informacji o innych ośrodkach prywatych z lubuskiego, czy w ogóle jakieś są????

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 13:54

Dzięki za odpowiedź. Znam różnice między prywatnym a państwowym i pytam o prywatne. Czy zechcesz jeszcze dodać coś o Rokitnie? Interesuje mnie wszystko.

Nadal szukam informacji o innych ośrodkach prywatych z lubuskiego, czy w ogóle jakieś są????

Człowieku , co Ciebie opętało,w Polsce chcesz znależć Dom SPOKOJNEJ STAROŚCI.Gdzie Ty żyjesz,z księżyca spadłeś?

#5 Haliko

Haliko

VIP

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 1682 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:36

Człowieku , co Ciebie opętało,w Polsce chcesz znależć Dom SPOKOJNEJ STAROŚCI.Gdzie Ty żyjesz,z księżyca spadłeś?

Ja wiem jeszcze o takiej placówce w Tursku to jest gdzieś za Sulęcinem.Kiedyś słyszałam same dobre rzeczy o tym ośrodku.Trudno mi powiedzieć jak jest teraz.Ale warto się dowiedzieć.
A jeżeli prywatnie,to tylko nie tam gdzie prowadzą osoby duchowne.Zanim kogoś gdzieś umieścisz upewnij się 100 razy czy warto.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:16

Ja wiem jeszcze o takiej placówce w Tursku to jest gdzieś za Sulęcinem.Kiedyś słyszałam same dobre rzeczy o tym ośrodku.Trudno mi powiedzieć jak jest teraz.Ale warto się dowiedzieć.
A jeżeli prywatnie,to tylko nie tam gdzie prowadzą osoby duchowne.Zanim kogoś gdzieś umieścisz upewnij się 100 razy czy warto.

Tak ,tak ,tylko nie powierzać swego losu,ani kogoś bliskiego,gdzie coś do powiedzenia mają urzędnicy Kościoła Katolickiego,ich nic nie interesuje, poza pieniędzmi.Są wyzuci z ludzkich odruchów,tylko mamona.

#7 antk-antk

antk-antk

Nowy

• Pip
  • 22 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:40

Moi drodzy w Tursku znajduje się Dom Pomocy Społecznej należący do gminy. Jest to zwykły państwowy kolos mieszczący kilkaset osób. Działa na zasadzie zabierania 70% emerytury itp.

A ja pytam o ośrodek prywatny, nie o dop pomocy społecznej tylko o dom spokojnej starości. Taki jak Dworek Skórzewski lub Zielone Wzgórze w Starzechowicach. Chodzi mi o kameralny ośrodek z naszego województwa. Czy ktoś coś wie?????

#8 mura

mura

VIP

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 4408 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 16:10

Moi drodzy w Tursku znajduje się Dom Pomocy Społecznej należący do gminy. Jest to zwykły państwowy kolos mieszczący kilkaset osób. Działa na zasadzie zabierania 70% emerytury itp.

A ja pytam o ośrodek prywatny, nie o dop pomocy społecznej tylko o dom spokojnej starości. Taki jak Dworek Skórzewski lub Zielone Wzgórze w Starzechowicach. Chodzi mi o kameralny ośrodek z naszego województwa. Czy ktoś coś wie?????

Akurat nie do gminy ale nie ważne.
Znajdziesz jak wystukasz hasło w Google.
W Taki sposób znajoma rodzina umieściła kogoś bliskiego z USA w zachodniopomorskim.
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

#9 antk-antk

antk-antk

Nowy

• Pip
  • 22 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 16:21

W google nic nie ma, nie wszystkie domy posiadają swoje strony internetowe.

#10 Haliko

Haliko

VIP

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 1682 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:36

W google nic nie ma, nie wszystkie domy posiadają swoje strony internetowe.

http://www.domyopieki.pl/index.php?mn=prez&sel1=2028803&sel2=p zobacz tutaj.
Mam pytanko,czy ty naprawdę uważasz,że w prywatnym domu będzie lepiej?Wiele na ten temat było pokazane w "Uwadze".Ja uważam,że lepiej w takim domu jak Tursk,bo tam każdemu zależy na pracy.

#11 antk-antk

antk-antk

Nowy

• Pip
  • 22 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 21:12

Widzę, że chyba niewyraźnie klawiatura wystukuje moje pytanie. Nie interesuje mnie dom w Tursku, znam jego stronę internetową. Interesuje mnie PRYWATNY dom opieki.

I ponawiam pytanie.

Czy ktoś z was ma lub miał do czynienia z PRYWATNYM domem opieki w naszym województwie???

Zaznaczam, że znam dom w Rokitnie, ale jeśli ktoś chce się podzielić jakimiś informacjami o nim to poproszę.

Czy mamy u siebie coś na wzór Dworku Skórzewskiego?

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 23:16

mnie też temat interesuje, czy ktoś jeszcze coś wie??

#13 ~taczkowy~

~taczkowy~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:58

mnie też temat interesuje, czy ktoś jeszcze coś wie??

Marzenie ściętej głowy. Nie ma domu spokojnej starości, tak samo jak nie ma domu spokojnej młodości.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:02

To tylko w Polse się ludziom wydaje, że nie ma domów spokojnej starości, wystarczy odwiedzić Szwecję czy Finlandię i już człowiek nabiera innej perspektywy.

To bardzo ciekawy temat Czy w naszym województwie rzeczywiście jest jakiś prywatny luksusowy dom spokojnej starości?

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 23:43

To tylko w Polse się ludziom wydaje, że nie ma domów spokojnej starości, wystarczy odwiedzić Szwecję czy Finlandię i już człowiek nabiera innej perspektywy.

To bardzo ciekawy temat Czy w naszym województwie rzeczywiście jest jakiś prywatny luksusowy dom spokojnej starości?

zapytajcie szalonego0511 w jakim domu on mieszka

#16 ~taczkowy~

~taczkowy~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 00:18

zapytajcie szalonego0511 w jakim domu on mieszka

magicznym?

#17 ~kika1~

~kika1~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 00:20

magicznym?

Powtarzasz się :P

#18 ~taczkowy~

~taczkowy~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2012 - 04:20

Powtarzasz się :P

Poważnie?

Czyżby skleroza ...

#19 Rg47

Rg47

Swojak

• PipPipPipPip
  • 296 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:22

Bardzo mnie ciekawi ile taka przyjemność pobytu kosztuje samotną osobę np. w Dworku Skórzewskim, na stronie internetowej nie ma opłat, czyli uczciwego Polaka nie stać na taki luksus.
Wobec powyższego w takim dworku mogą zamieszkać rodzice lub rodzic rządowych i poselskich złodzieii, urzędników samorządowych przywódców gangów szmuglujących alkohole , narkotyki, papierosy złodzieii samochodów, lobbystów siedzących przy każdym pośle i senatorze. Tych którzy doprowadzili nasz przemysł do ruiny ( sprzedali, rozkradli za judaszowe pieniądze).

W takim domku nie zobaczysz kombatanta z II wojny światowej, sybiraka, partyzanta Ak-owca z powstania warszawskiego, robotnika ,górnika hutnika oraz rolnika. Może zobaczyłbym gdyby nie uciekli za granicę żydowskich morderców pracujących w sądownictwie i prokuraturze Wolińską, Szechtera i ojca Michnika, ponieważ ich emerytury które im nasze państwo płaciło to ponad 6 tys zł.

#20 STOP

STOP

zielony ludek :)

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 1635 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 16:11

Bardzo mnie ciekawi ile taka przyjemność pobytu kosztuje samotną osobę np. w Dworku Skórzewskim, na stronie internetowej nie ma opłat, czyli uczciwego Polaka nie stać na taki luksus.
Wobec powyższego w takim dworku mogą zamieszkać rodzice lub rodzic rządowych i poselskich złodzieii, urzędników samorządowych przywódców gangów szmuglujących alkohole , narkotyki, papierosy złodzieii samochodów, lobbystów siedzących przy każdym pośle i senatorze. Tych którzy doprowadzili nasz przemysł do ruiny ( sprzedali, rozkradli za judaszowe pieniądze).

W takim domku nie zobaczysz kombatanta z II wojny światowej, sybiraka, partyzanta Ak-owca z powstania warszawskiego, robotnika ,górnika hutnika oraz rolnika. Może zobaczyłbym gdyby nie uciekli za granicę żydowskich morderców pracujących w sądownictwie i prokuraturze Wolińską, Szechtera i ojca Michnika, ponieważ ich emerytury które im nasze państwo płaciło to ponad 6 tys zł.

O, jest i naczelny antysemita forum :) Nie zaskoczyłeś mnie, kiedy zobaczyłem Twój nick byłem przekonany, że za wszystko obwinisz Żydów :) Normalny to Ty nie jesteś, ale to akurat nie nowość :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych