Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~sss~~

~~sss~~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:01

adasd

#2 ~antek~

~antek~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:38

A co wy myśleliście ze Zachód to ziemia obiecana??? od 15 lat pracuje w Niemczech i tak źle jak teraz jeszcze nie było, ich tez dotknął kryzys i nie ma tak dobrze jak kiedyś, tną bardziej niż Polscy prywaciarze. Trzeba jezdzic do sprawdzonego Bauera.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:44

A co wy myśleliście ze Zachód to ziemia obiecana??? od 15 lat pracuje w Niemczech i tak źle jak teraz jeszcze nie było, ich tez dotknął kryzys i nie ma tak dobrze jak kiedyś, tną bardziej niż Polscy prywaciarze. Trzeba jezdzic do sprawdzonego Bauera.

tak zle a od 15 lat jezdzisz,zawsze lepiej w Niemczech za 5 euro jak w Polsce za 5 zł.

#4 ~~xxx~~

~~xxx~~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:51

Mamy właśnie Unie Europejską... Tak to jest jak Niemca się d*** liże na każdym kroku... A Polak Polaka utopiłby w łyżce wody...

#5 ~Podróżnik~

~Podróżnik~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:54

Niestety ale taka jest rzeczywistość Polaków pracujących nie tylko w niemczech,lecz szczegulnie w niemczech jesteśmy traktowani jak ludzie gorszej kategorii, obozy pracy w niemczech są od wielu lat normalnoscią,sam mam wielu znajomych którzy obrucili się w podobnej sytuacji,byłem również świadkiem traktowania Polaków w jednej z firm w bawarii zajmującej się zbieraniem i przetwarzaniem ogurków-to było straszne.Dobrze że ten temat został poruszony,morze ludzie bardziej przejżą na oczy bo sam czuje wrogość do niemców. A co do ludzi planujących wyjazd zarobkowy(sezonowy)radze dobrze sprawdzić wszystkie papiery i informacje o danej pracy,bo można takim wyjazdem więcej stracić niż zyskać,chociaż wiele ludzi z przyczyn finansowych w sposób desperacki wyjezdza do prac zarobkowych to lepiej wszystko sprawdzić i przemyśleć,

#6 wieczyslaw124

wieczyslaw124

VIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1809 postów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 10:03

A na co liczycie polacy. Jeszcze gorzej będzie.Sprzedali nas do EU.A kto to się domyślacie.Obecna ekipa jeszcze jeszcze lepsza jest w tym procederze.Rozumiem wyjeżdżających na saksy.Sam tego doświadczyłem,tyle że na kontrakcie.Będziemy parobkami,a Polska skansenem.Ot i cała polityka EU i tych mądrali z W-wy.

#7 ~wotan~

~wotan~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 10:10

No tak, Niemiec zły, Polak dobry, jak zwykle... Jako Niemiec przebywający w Polsce od paru lat śmieszą mnie takie artykuły. No ale cóż, ważne że plebs ma temat do wyżycia.

#8 ~Zszywacz~

~Zszywacz~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:45

Każdy kraj Polska też traktuje obcych, którzy przyjeżdżają do najmniej lubianych prac jako ludzi gorszej kategorii. My mamy o Niemcach wysokie mniemanie bo oni u nas otwierają firmy. Są po prostu przedsiębiorczy. Może gdyby więcej Polaków zakładało tam firmy z prawdziwego zdarzenia a nie tylko szparagi zbierało traktowaliby nas inaczej. Podam przykład niedawno oglądałem program w którym wypowiadali się bezdomni, którzy są w Berlinie, u nich śpią w świeżej pościeli do wyboru mają różne rodzaje pieczywa i dodatków do kanapek. Bardzo sobie chwalą :) nic dziwnego bo w Polsce tego nie dostaną tyle że coraz więcej ich tam jest więc Niemcy mają prawo się wkurzać. Tak wyrabiamy sobie opinię, ale taki jest wolny rynek jak po wyliczeniu zysków i strat wyjdzie Ci że opłaca się jechać na szparagi to jedziesz i nie psioczysz chyba że jedziesz nie zdając sobie sprawy z realiów a jak zostajesz to tu staraj się stworzyć coś konstruktywnego. Najmniej przynosi chociażby dla naszej psychiki i nastawienia do pracy narzekanie. Polacy są w tym mistrzami co jest jednym z powodów dla których Niemcy zawsze stoją nad nami w rankingach.
Pozdro dla wszystkich przediobiorczych

#9 ~lizun9~

~lizun9~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:46

Nie tak znowu dawno temu policja zastrzeliła Nigeryjczyka na stadionie Xlecia w Warszawie - może warto odszukać wpisy pod tamtym newsem i się zastanowić - oburzamy się na kiepskie traktowanie, a sami robimy dokładnie tak samo...a 2 - dla siebie jestesmy nie lepsi, w końcu szok po powrocie z emigracji staje się powoli w Polsce terminem medycznym;)

#10 ~bartek~

~bartek~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:46

a dlaczego Polacy w Niemczech tak sa traktowani ??? a co ? nie moga pracowac w Polsce, w kraju ??/ wiec chyba nie, bo sa Polakami..
Acha 20.06.10 wybory, niech nie zapomna isc na wybory, a moze tak wywiesic flage narodowa, rozaniec i portert maryji i papieza, i .. zeby w sciane, ha

#11 ~bartek~

~bartek~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 13:49

A dlaczego Polacy w Niemczech tak są traktowani ??? a co ? nie mogą pracować w Polsce, w kraju ??/ więc chyba nie, bo są Polakami..
Acha 20.06.10 wybory, niech nie zapomną iść na wybory, a może tak wywiesić flagę narodową, różaniec i portert maryji i papieża, i .. zęby w ścianę, ha

#12 ~~sołtys~~

~~sołtys~~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 16:17

czy dzwoniliście do ojca dyrektora do Torunia on zaraz o kasę waszą by się upomniał! błąd?natychmiast powiadomić dyrektora!

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 16:54

Kto jeździ na tzw. saksy wie jak jest i gdyby miał możliwość pracy w kraju za godziwe pieniądze nie robiłby tego .

Nasze położenie gospodarcze , daje możliwość innym nacjom(bogatym gospodarzom unijnym - którym ich ojczyzny pomagają w rozwijaniu się ,kredyty , ulgi itp )upodlenia nas - za nami nie ma się kto wstawić.Są ważniejsze sprawy wagi państwowej- wybory.
Sytuacja chociażby powodziowa jest tragiczna ale na gębach polityków nie widać frasunku .
Strat (przypuszczam) będzie tyle (sumując) jak by miała miejsce wojna.
ale co tam jest dobrze !
ludzie potracili dorobki całego życia i co 6 tys. ma im to wyrównać,
zaraz poniesie sie larum kto im kazał się budować na tych terenach ,bo...
a kto te tereny przeznaczył pod zabudowe i kto na tym zarobił.. ?
CZARNY ŻART
"Polak do Polaka -jak ci się powodzi
ok. przelewa się"

#14 ~asdasd~

~asdasd~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:44

Tu już nie chodzi o traktowanie czy względy polityczne lub ekonomiczne. Ludzie chcą tylko za uczciwą prace (jaka ona by nie była) uczciwe pieniądze i na tym temat się kończy. Zapracowali na te pieniądze własnymi rękoma a pracodawca ich po prostu oszukał. Czy byłby to Niemiec czy innej narodowości człowiek nieważne, ale człowiekiem bym go nie nazwał. Gdzie tu sumienie, dorabiać się na czyjeś krzywdzie

#15 ~mijato~

~mijato~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:51

No tak, Niemiec zły, Polak dobry, jak zwykle... Jako Niemiec przebywający w Polsce od paru lat śmieszą mnie takie artykuły. No ale cóż, ważne że plebs ma temat do wyżycia.

Zastanawia mnie cóż jest w tym śmiesznego panie Niemiec. Czy pan przebywając w Polsce jest traktowany podobnie ?
Czy to, że ktoś ciężko pracujący traktowany jest jak niewolnik w UE oraz nie otrzymuje właściwego wynagrodzenia za pracę?
Jest oszukiwany, przez pracodawcę! Jest lekceważony jako obcokrajowiec, przez policje i organy scigania obcego państwa!
Pomimo tego, że robi wszystko kosztem własnego zdrowia co jest możliwe, jest, de fakto osobą tzw. drugiej kategorii!
Rozumiem, że właśnie to jest dla pana bardzo śmieszne, to jest też tzw. tematem do wyżycia dla pospolitego plebsu.

CZY TAK MA WYGLĄDAĆ OCZYMA NIEMCÓW WEJŚCIE POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ ???

#16 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:54

Zastanawia mnie cóż jest w tym śmiesznego panie Niemiec. Czy pan przebywając w Polsce jest traktowany podobnie ?
Czy to, że ktoś ciężko pracujący traktowany jest jak niewolnik w UE oraz nie otrzymuje właściwego wynagrodzenia za pracę?
Jest oszukiwany, przez pracodawcę! Jest lekceważony jako obcokrajowiec, przez policje i organy scigania obcego państwa!
Pomimo tego, że robi wszystko kosztem własnego zdrowia co jest możliwe, jest, de fakto osobą tzw. drugiej kategorii!
Rozumiem, że właśnie to jest dla pana bardzo śmieszne, to jest też tzw. tematem do wyżycia dla pospolitego plebsu.

W Polsce jest to samo i jakoś Polakom to nie przeszkadza..

#17 ~mijato~

~mijato~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 20:17

W Polsce jest to samo i jakoś Polakom to nie przeszkadza..

JESTEM INNEGO ZDANIA. PROSZĘ PODAĆ KONKRETNY PRZYKŁAD, Z OPISEM ZDARZENIA DOT. NIEMCÓW I UE.

#18 ~nn~

~nn~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 20:51

A co ty mi tu o niemcach pitolisz? Ilu z nich pracuje w Polsce przy łopacie? Smiem twierdzić, ze mało który..A ci co pracują na innych stanowiskach, także się dziwują polskim porządkom, biurokracji i bezduszności. Wiesz, ze w Urzędzie ds. Cudzoziemców bywa czasem kłopot zeby sie dogadać po angielsku? Zapytaj jak sie pracuje w Polsce Wietnamczykom, Hindusom, Rosjanom, Nigeryjczykom. Pamiętam taki medialny donos na przedsiebiorcę budującego apartamentowce na warszawskim Ursynowie, który zatrudnionym Uzbekom płacił 1 zł dziennie - ukradli mu samochód w koncu, bo uznali, ze w więzieniu bedzie im lepiej niż w takiej pracy.
Jak sie pracuje Polakom? W Mc Donaldzie np. albo na linii produkcyjnej dużej korporacji, na infolinii telefonii komórkowej, w Panoramie Firm, w dystrybucji Cyfry + albo innego fiu fiu, albo w Biedronce, Żabce innym zwierzyńcu? Tam nie ma związków zawodowych, wiec co zrozumiałe zawsze się wkurw.am, gdy widzę jakies zapłakane pielegniarki, kolejarzy, czy innych zafajdanych nauczycieli, którzy pod flagami mojego kraju narzekają ze im żle. Co z innymi - kto się za nimi ujmie??? Czy nikomu to nie przeszkadza? Widać nie skoro to trwa..Niemcy Ci przeszkadzają? Zobacz co masz u siebie!!

#19 ~cat~

~cat~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 21:27

Zawsze mówili ucz się synu ucz bo nauka to potęgi klucz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A było się k...a języków uczyć to dzisiaj miałbyś kasę i nie byłoby tematu wszystko na temat.

#20 ~mijato~

~mijato~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 23:06

JESTEM INNEGO ZDANIA. PROSZĘ PODAĆ KONKRETNY PRZYKŁAD, Z OPISEM ZDARZENIA DOT. NIEMCÓW I UE.

A co ty mi tu o niemcach pitolisz? Ilu z nich pracuje w Polsce przy łopacie? Smiem twierdzić, ze mało który..A ci co pracują na innych stanowiskach, także się dziwują polskim porządkom, biurokracji i bezduszności. Wiesz, ze w Urzędzie ds. Cudzoziemców bywa czasem kłopot zeby sie dogadać po angielsku? Zapytaj jak sie pracuje w Polsce Wietnamczykom, Hindusom, Rosjanom, Nigeryjczykom. Pamiętam taki medialny donos na przedsiebiorcę budującego apartamentowce na warszawskim Ursynowie, który zatrudnionym Uzbekom płacił 1 zł dziennie - ukradli mu samochód w koncu, bo uznali, ze w więzieniu bedzie im lepiej niż w takiej pracy.
Jak sie pracuje Polakom? W Mc Donaldzie np. albo na linii produkcyjnej dużej korporacji, na infolinii telefonii komórkowej, w Panoramie Firm, w dystrybucji Cyfry + albo innego fiu fiu, albo w Biedronce, Żabce innym zwierzyńcu? Tam nie ma związków zawodowych, wiec co zrozumiałe zawsze się wkurw.am, gdy widzę jakies zapłakane pielegniarki, kolejarzy, czy innych zafajdanych nauczycieli, którzy pod flagami mojego kraju narzekają ze im żle. Co z innymi - kto się za nimi ujmie??? Czy nikomu to nie przeszkadza? Widać nie skoro to trwa..Niemcy Ci przeszkadzają? Zobacz co masz u siebie!!

Jesteś faktycznie NIEMCEM bo naprawdę niczego nie zrozumiałeś. Mi nie chodzi o to jakiej jesteś narodowości.
Lecz o to, że nie przestrzegacie prawa, zasad, które sami żeście nam Polakom zaproponowali w UE.
W Polsce związki zawodowe powstają bez większych problemów w tych zakladach gdzie jest taka potrzeba.
Za nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy pracodawcy są karani przez Państwową Inspekcję Pracy.
Nikt nie jest bezkarny, obcokrajowcy również muszą przestrzegać Polskie przepisy prawna pracy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych