Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:16

Ludzie,czy Wy nie macie większych problemów?

#2 ~D.~

~D.~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:21

I co w tym złego?
Jeżeli nauczyciel ma dobre podejście do ucznia i dobrze tłumaczy to nie widzę żadnych przeciwwskazań.
Sam korzystam z pomocy nauczyciela, który mnie uczy.

#3 ~belfer~

~belfer~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:50

I co w tym złego?
Jeżeli nauczyciel ma dobre podejście do ucznia i dobrze tłumaczy to nie widzę żadnych przeciwwskazań.
Sam korzystam z pomocy nauczyciela, który mnie uczy.

Jeśli sam nie widzisz w tej sytuacji niczego nagannego - to już nikt Ci oczu nie otworzy i nie przekona, że udzielanie płatnych korepetycji własnym uczniom jest wysoce nieetyczne; to kwestia właśnie etyki i hierarchii wartości, którą każdy z nas ma.
Podkreślam: płatnych i własnym uczniom; w samej instytucji korepetycji nie ma w zasadzie nic złego, choć potrzeba udzielania korepetycji wskazuje na jakieś niedostatki w procesie edukacji - ale to już inny temat.
Sam jestem belfrem i korepetycji udzielam - nigdy jednak swoim uczniom; zresztą moi uczniowie dziwnym trafem korepetycji nie potrzebują...

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 21:39

Jeśli sam nie widzisz w tej sytuacji niczego nagannego - to już nikt Ci oczu nie otworzy i nie przekona, że udzielanie płatnych korepetycji własnym uczniom jest wysoce nieetyczne; to kwestia właśnie etyki i hierarchii wartości, którą każdy z nas ma.
Podkreślam: płatnych i własnym uczniom; w samej instytucji korepetycji nie ma w zasadzie nic złego, choć potrzeba udzielania korepetycji wskazuje na jakieś niedostatki w procesie edukacji - ale to już inny temat.
Sam jestem belfrem i korepetycji udzielam - nigdy jednak swoim uczniom; zresztą moi uczniowie dziwnym trafem korepetycji nie potrzebują...

Brawo!

#5 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 21:56

za moich licealnych czasów- jakieś 10 lat temu, nauczycielka języka (nie z kostrzyna) dawała korepetycje za 50 zł za godzinę, z tym, że potem te osoby były badziej maglowane na lekcji z materiału przerabianego na korepetycjach i bardziej obrywały gdy porządnie go nie powtórzyły.
Rodzice dzieci nie chodzących na korepetycje mają pewnie żal ze ich nie stać na dodatkowa zajęcia dla swoich dzieciaków i teraz robią rozgłos zeby zaszkodzić nauczycielowi, bo to przecież nie ci rodzice którzy posyłali dzieci na dodatkowe płatne lekcje!

#6 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 23:15

Najlepiej pobiec z gaba do Gazety albo telewizji zamiast sprawe wyjasnic w szkole. Mnie uczyli ze jest pewna kolejność i widac skarżący sie zapewne jej nie znaja. Szuka sie afery tylko po to aby czasani kogos zniszczyc. A moze jest tak, ze corka/syn skarżącego sie otrzymała 1 za brak wiedzy i teraz rodzice latają wszedzie aby uprzykrzyć zycie kobiecie

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 00:03

Skończcie z tym waszym żałosnym bełkotem. Nauczyciel to zawód zaufania społecznego. To nie ma być kombinator i cwaniak, tylko osoba o nieskazitelnej opinii.
Udzielanie korepetycji własnym uczniom powinno być prawem zabronione, bo na odległość śmierdzi kumoterstwem i układzikami. Ale cóż, to co w innych krajach i kulturach jest niedopuszczalne, u nas nazywa się zaradnością. Dziwny to kraj...

#8 ~lilka~

~lilka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 08:18

Pisząc te komentarze zapominacie o rodzicach tych dzieci ...
Tam zwłaszcza gdzie chodzi o szlifowanie języka ... sama zabiegałem o dodatkowe korepetycje dla córki. Nie po to aby była tą ,..."lepszą" w klasie , a po prostu aby nie była kaleka zyciowa jak wiekszośc Polaków i znała dobrze obcy język. Jezeli nauczycielka prowadzi działalność gospodarczą o tym profilu i jest tak jak tłumaczy (nabór w czasie wakacji) to o co chodzi ? Dlaczego o zdanie nie pytacie rodziców uczniów, którzy na te korepetycje chodzą ?
Dodatkowo jak czytam na tych korepetycjach prowadzony jest inny tok nauki - inne podreczniki.
Ja nie widzę więc tutaj niczego nieetycznego.
W mojej szkole na propozycję dyrektora zgodziliśmy sie na nauke drugiego "obcego" języka za dodatkową opłatą.... pełna akceptacja ! Sytuacja troche podobna - przyznacie. Czy etyczna ? Tak, bo nie ma obowiązku podobnie jak z korepetycjami. Ta nauczycielka - owszem za pieniadze - daje szanse tym , którzy chcą umiec więcej i szybciej.
Ja rozumiem, ze jest to denerwujące zwłaszcza jak nie mamy pieniedzy na opłacenie takich lekcji dla naszego dziecka ale czy zawsze musimy patrzec na to ... typowo po polsku ?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 10:05

Etyka zawodowa... Ten termin dla wielu z nas to "czarna magia". Wielokrotnie nie z braku wiedzy o znaczeniu tej definicji, ale z po prostu ze zwykłej niechęci do nakazów i zasad, które należy przestrzegać. Ale być "nauczycielem" brzmi dumnie.... tylko czy wszyscy mogą z pełnym przekonaniem nazywać się nauczycielami?

#10 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

Zmieniający świat na lepszy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9465 postów

Napisano 24 luty 2011 - 19:50

Czy policjant będący po służbie może pić wódkę z notowanym za przestępstwa obywatelem? Notabene swoim kuzynem ?

#11 Semen

Semen

Mały Dareczek Nemeczek

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 541 postów

Napisano 24 luty 2011 - 20:36

Nauczyciel pyta Jasia:
-Gdzie leży Kuba?
-Kuba leży w domu na grypę!

#12 ~GOSCINNIE~

~GOSCINNIE~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 10:46

Najlepiej pobiec z gaba do Gazety albo telewizji zamiast sprawe wyjasnic w szkole. Mnie uczyli ze jest pewna kolejność i widac skarżący sie zapewne jej nie znaja. Szuka sie afery tylko po to aby czasani kogos zniszczyc. A moze jest tak, ze corka/syn skarżącego sie otrzymała 1 za brak wiedzy i teraz rodzice latają wszedzie aby uprzykrzyć zycie kobiecie

Sprawe od dawna zna P.Dyrektor tej szkoly i nic z tym nie zrobil wiec poszlo to dalej ,gdyby to byla inna nauczycielka to pewnie juz by miala na garbie upomnienie ,nagane,ale ze ta ,Pani ma ciocie a oswiacie to jest pod ochronka.

#13 ~kostrzynian~

~kostrzynian~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:11

Sprawe od dawna zna P.Dyrektor tej szkoly i nic z tym nie zrobil wiec poszlo to dalej ,gdyby to byla inna nauczycielka to pewnie juz by miala na garbie upomnienie ,nagane,ale ze ta ,Pani ma ciocie a oswiacie to jest pod ochronka.

Proszę Cię.Daruj sobie takie pisanie bo to do niczego nie prowadzi.Popatrz w lustro:)

#14 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:45

Proszę Cię.Daruj sobie takie pisanie bo to do niczego nie prowadzi.Popatrz w lustro:)

TOBIE TEŻ RADZIŁBYM SPOJRZEĆ.....MOŻE MAŁPĘ ZOBACZYSZ!!!!!!!

#15 ~VIRGIN2,2~

~VIRGIN2,2~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:49

TOBIE TEŻ RADZIŁBYM SPOJRZEĆ.....MOŻE MAŁPĘ ZOBACZYSZ!!!!!!!

Zamknij twarz !

#16 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:57

Zamknij twarz !

Już zamykam,Kochanieńka!!!!!!!!

#17 ~Bucefał~

~Bucefał~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:58

Już zamykam,Kochanieńka!!!!!!!!

Wygrzeczniałeś?

#18 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 19:16

Wygrzeczniałeś?

O w mordę,koń Macedońskiego dał głos!!!!Koniec świata!!!!!Ihahahaaaa ..Ihaaaaaa!!!!

#19 ~Klementyna~

~Klementyna~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 21:06

O w mordę,koń Macedońskiego dał głos!!!!Koniec świata!!!!!Ihahahaaaa ..Ihaaaaaa!!!!

Ne znasz go?

#20 ~GOSCINNIE~

~GOSCINNIE~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 15:15

Patrze i nic nie mam sobie do zarzucenia,a w stosunku tej Pani rodzice maja i to duzo jak wladze szkoly sie z tym nie uporaja ,to sa wysze instancjie i tam pojda rodzice,KONIEC BEZ PRAWIA I NACIAGANIA RODZICOW NA DODATKOWE KOSZTY,ZEBY KTOS NABIJAL SOBIE KASE ,bo jak to tlumaczyc zeby lekcje w szkole korki dzieci maja i oceny dalej sa mierne a z innych przedmiotow bez korkow dzieci maja czworki i piatki,to oczym swiadczy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych