Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~g~

~g~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:16

Ludzie,czy Wy nie macie większych problemów?

#2 ~D.~

~D.~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:21

I co w tym złego?
Jeżeli nauczyciel ma dobre podejście do ucznia i dobrze tłumaczy to nie widzę żadnych przeciwwskazań.
Sam korzystam z pomocy nauczyciela, który mnie uczy.

#3 ~belfer~

~belfer~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 19:50

I co w tym złego?
Jeżeli nauczyciel ma dobre podejście do ucznia i dobrze tłumaczy to nie widzę żadnych przeciwwskazań.
Sam korzystam z pomocy nauczyciela, który mnie uczy.

Jeśli sam nie widzisz w tej sytuacji niczego nagannego - to już nikt Ci oczu nie otworzy i nie przekona, że udzielanie płatnych korepetycji własnym uczniom jest wysoce nieetyczne; to kwestia właśnie etyki i hierarchii wartości, którą każdy z nas ma.
Podkreślam: płatnych i własnym uczniom; w samej instytucji korepetycji nie ma w zasadzie nic złego, choć potrzeba udzielania korepetycji wskazuje na jakieś niedostatki w procesie edukacji - ale to już inny temat.
Sam jestem belfrem i korepetycji udzielam - nigdy jednak swoim uczniom; zresztą moi uczniowie dziwnym trafem korepetycji nie potrzebują...

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 21:39

Jeśli sam nie widzisz w tej sytuacji niczego nagannego - to już nikt Ci oczu nie otworzy i nie przekona, że udzielanie płatnych korepetycji własnym uczniom jest wysoce nieetyczne; to kwestia właśnie etyki i hierarchii wartości, którą każdy z nas ma.
Podkreślam: płatnych i własnym uczniom; w samej instytucji korepetycji nie ma w zasadzie nic złego, choć potrzeba udzielania korepetycji wskazuje na jakieś niedostatki w procesie edukacji - ale to już inny temat.
Sam jestem belfrem i korepetycji udzielam - nigdy jednak swoim uczniom; zresztą moi uczniowie dziwnym trafem korepetycji nie potrzebują...

Brawo!

#5 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 21:56

za moich licealnych czasów- jakieś 10 lat temu, nauczycielka języka (nie z kostrzyna) dawała korepetycje za 50 zł za godzinę, z tym, że potem te osoby były badziej maglowane na lekcji z materiału przerabianego na korepetycjach i bardziej obrywały gdy porządnie go nie powtórzyły.
Rodzice dzieci nie chodzących na korepetycje mają pewnie żal ze ich nie stać na dodatkowa zajęcia dla swoich dzieciaków i teraz robią rozgłos zeby zaszkodzić nauczycielowi, bo to przecież nie ci rodzice którzy posyłali dzieci na dodatkowe płatne lekcje!

#6 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 23:15

Najlepiej pobiec z gaba do Gazety albo telewizji zamiast sprawe wyjasnic w szkole. Mnie uczyli ze jest pewna kolejność i widac skarżący sie zapewne jej nie znaja. Szuka sie afery tylko po to aby czasani kogos zniszczyc. A moze jest tak, ze corka/syn skarżącego sie otrzymała 1 za brak wiedzy i teraz rodzice latają wszedzie aby uprzykrzyć zycie kobiecie

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 00:03

Skończcie z tym waszym żałosnym bełkotem. Nauczyciel to zawód zaufania społecznego. To nie ma być kombinator i cwaniak, tylko osoba o nieskazitelnej opinii.
Udzielanie korepetycji własnym uczniom powinno być prawem zabronione, bo na odległość śmierdzi kumoterstwem i układzikami. Ale cóż, to co w innych krajach i kulturach jest niedopuszczalne, u nas nazywa się zaradnością. Dziwny to kraj...

#8 ~lilka~

~lilka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 08:18

Pisząc te komentarze zapominacie o rodzicach tych dzieci ...
Tam zwłaszcza gdzie chodzi o szlifowanie języka ... sama zabiegałem o dodatkowe korepetycje dla córki. Nie po to aby była tą ,..."lepszą" w klasie , a po prostu aby nie była kaleka zyciowa jak wiekszośc Polaków i znała dobrze obcy język. Jezeli nauczycielka prowadzi działalność gospodarczą o tym profilu i jest tak jak tłumaczy (nabór w czasie wakacji) to o co chodzi ? Dlaczego o zdanie nie pytacie rodziców uczniów, którzy na te korepetycje chodzą ?
Dodatkowo jak czytam na tych korepetycjach prowadzony jest inny tok nauki - inne podreczniki.
Ja nie widzę więc tutaj niczego nieetycznego.
W mojej szkole na propozycję dyrektora zgodziliśmy sie na nauke drugiego "obcego" języka za dodatkową opłatą.... pełna akceptacja ! Sytuacja troche podobna - przyznacie. Czy etyczna ? Tak, bo nie ma obowiązku podobnie jak z korepetycjami. Ta nauczycielka - owszem za pieniadze - daje szanse tym , którzy chcą umiec więcej i szybciej.
Ja rozumiem, ze jest to denerwujące zwłaszcza jak nie mamy pieniedzy na opłacenie takich lekcji dla naszego dziecka ale czy zawsze musimy patrzec na to ... typowo po polsku ?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 10:05

Etyka zawodowa... Ten termin dla wielu z nas to "czarna magia". Wielokrotnie nie z braku wiedzy o znaczeniu tej definicji, ale z po prostu ze zwykłej niechęci do nakazów i zasad, które należy przestrzegać. Ale być "nauczycielem" brzmi dumnie.... tylko czy wszyscy mogą z pełnym przekonaniem nazywać się nauczycielami?

#10 Dariusz-Grużliński

Dariusz-Grużliński

Zmieniający świat na lepszy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9465 postów

Napisano 24 luty 2011 - 19:50

Czy policjant będący po służbie może pić wódkę z notowanym za przestępstwa obywatelem? Notabene swoim kuzynem ?
Dołączona grafika

Właśnie dziś nie martwię się.
Właśnie dziś nie złoszczę się.
Jestem uprzejmy dla wszystkich.
Uczciwie zarabiam na życie lub ciężko pracuję nad sobą.
Jestem wdzięczny za wszystko co mnie spotyka.

INFORMACJA - Każdej osobie w dniu jego urodzin ( za okazaniem dokumentu tożsamości ) wyczyszczę za darmo w ramach prezentu dla solenizanta wszystkie posiadane buty - Telefon kontaktowy 783077578 "MIAMI"
Jedynie czego oczekuję to poczęstunku urodzinowego torta wraz z kawą Dołączona grafika

#11 Semen

Semen

Mały Dareczek Nemeczek

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPip
  • 541 postów

Napisano 24 luty 2011 - 20:36

Nauczyciel pyta Jasia:
-Gdzie leży Kuba?
-Kuba leży w domu na grypę!

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

"Zaliczam glebę to wstaję,
taka jest zasada !"

" Możesz zniszczyć drzewo,
ale nie zniszczysz korzeni"

#12 ~GOSCINNIE~

~GOSCINNIE~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 10:46

Najlepiej pobiec z gaba do Gazety albo telewizji zamiast sprawe wyjasnic w szkole. Mnie uczyli ze jest pewna kolejność i widac skarżący sie zapewne jej nie znaja. Szuka sie afery tylko po to aby czasani kogos zniszczyc. A moze jest tak, ze corka/syn skarżącego sie otrzymała 1 za brak wiedzy i teraz rodzice latają wszedzie aby uprzykrzyć zycie kobiecie

Sprawe od dawna zna P.Dyrektor tej szkoly i nic z tym nie zrobil wiec poszlo to dalej ,gdyby to byla inna nauczycielka to pewnie juz by miala na garbie upomnienie ,nagane,ale ze ta ,Pani ma ciocie a oswiacie to jest pod ochronka.

#13 ~kostrzynian~

~kostrzynian~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:11

Sprawe od dawna zna P.Dyrektor tej szkoly i nic z tym nie zrobil wiec poszlo to dalej ,gdyby to byla inna nauczycielka to pewnie juz by miala na garbie upomnienie ,nagane,ale ze ta ,Pani ma ciocie a oswiacie to jest pod ochronka.

Proszę Cię.Daruj sobie takie pisanie bo to do niczego nie prowadzi.Popatrz w lustro:)

#14 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:45

Proszę Cię.Daruj sobie takie pisanie bo to do niczego nie prowadzi.Popatrz w lustro:)

TOBIE TEŻ RADZIŁBYM SPOJRZEĆ.....MOŻE MAŁPĘ ZOBACZYSZ!!!!!!!

#15 ~VIRGIN2,2~

~VIRGIN2,2~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:49

TOBIE TEŻ RADZIŁBYM SPOJRZEĆ.....MOŻE MAŁPĘ ZOBACZYSZ!!!!!!!

Zamknij twarz !

#16 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 18:57

Zamknij twarz !

Już zamykam,Kochanieńka!!!!!!!!

#17 ~Bucefał~

~Bucefał~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 18:58

Już zamykam,Kochanieńka!!!!!!!!

Wygrzeczniałeś?

#18 toedi53

toedi53

BORN TO BINGO

• 5424 postów

Napisano 01 marzec 2011 - 19:16

Wygrzeczniałeś?

O w mordę,koń Macedońskiego dał głos!!!!Koniec świata!!!!!Ihahahaaaa ..Ihaaaaaa!!!!

#19 ~Klementyna~

~Klementyna~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 21:06

O w mordę,koń Macedońskiego dał głos!!!!Koniec świata!!!!!Ihahahaaaa ..Ihaaaaaa!!!!

Ne znasz go?

#20 ~GOSCINNIE~

~GOSCINNIE~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 15:15

Patrze i nic nie mam sobie do zarzucenia,a w stosunku tej Pani rodzice maja i to duzo jak wladze szkoly sie z tym nie uporaja ,to sa wysze instancjie i tam pojda rodzice,KONIEC BEZ PRAWIA I NACIAGANIA RODZICOW NA DODATKOWE KOSZTY,ZEBY KTOS NABIJAL SOBIE KASE ,bo jak to tlumaczyc zeby lekcje w szkole korki dzieci maja i oceny dalej sa mierne a z innych przedmiotow bez korkow dzieci maja czworki i piatki,to oczym swiadczy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych