Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Zdjęcie

Czy liczycie kalorie tego co jecie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Veroo

Veroo

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 22:05

Nigdy nie liczyłem, ale odkąd przybyło mi trochę brzuszka wyczytałem co jeść, a czego nie i staram się tego trzymać, aby mieć ujemny bilans kaloryczny. Tylko tak delikatnie z 200-300 kcal poniżej mojego zapotrzebowania:)

Użytkownik Veroo edytował ten post 02 sierpień 2014 - 22:07

#22 aldo3434

aldo3434

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 09:27

Raczej nie, jeżeli już to szybciej powinno sie ważyć jedzenie,

#23 egalpis

egalpis

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 13:51

Od czasu kiedy zacząłem przygodę ze zdrowym żywieniem, liczę.

#24 alantena

alantena

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 21:17

Dokładnie nie liczę, ale często zwracam uwagę na ilość kalorii w danym produkcie. Gdy moja waga drastycznie zwiększyła się, zaczęłam zmniejszać pochłaniane kalorie, ale nie mam pojęcia ile dokładnie spożywam dziennie. Myślę, że liczenie nie da tak dobrych efektów, jak porządna dawka wysiłku fizycznego kilka razy w tygodniu.

#25 masic

masic

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 16 październik 2014 - 18:21

Ja absolutnie nie liczę kalori spożywanych prokuktów. Jakoś zawsze brakuję mi na to czasu. Znając życie, gdy przybędzie trochę niechcianego ciałka po zimie, to może się zmobilizuję i wykorzystam twój kalkulator.

#26 Giik

Giik

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 13:16

Kiedyś nie liczyłem. Niedawno schudłem 15 kg i teraz nie powiem - bardzo uważam, co jem :)

#27 chatekpuchatek84

chatekpuchatek84

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 23:56

NIe liczę dokładnie, ale wiem mniej więcej., Za to zawsze niedowierzam w fast foodach że jakaś mini kanpka ma 100000 kcl

#28 lubrun

lubrun

Bywalec

• PipPipPip
  • 85 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 16:03

Ostatnio zacząłem, bo 6 kg przytyłem:)

#29 katarzy802

katarzy802

Bywalec

• PipPipPip
  • 62 postów

Napisano 02 luty 2015 - 21:04

Tyle o ile, mniej więcej. Aczkolwiek zupełne nie wierzę w to co liczę. Teraz jestem na redukcji i staram sie 1500 nie przekraczać

#30 malwi22

malwi22

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 15:27

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy,  że aby schudnąc trzeba jeśc mniej niż wynosi zapotrzebowanie kaloryczne. Mniej i zdrowiej. Powinno się wyeliminowac cukier, białe pieczywo, puste węglowodany, które tak kochamy i tłuszcze trans. No i oczywiście regularne ćwiczenia interwałowe lub aeroby. Jeżeli to nie pomoze to nie ma dla was ratunku :)

Użytkownik malwi22 edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 15:28

#31 sebmroz

sebmroz

Swojak

• PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 11 maj 2015 - 07:51

Liczenie kalorii musi odbierać przyjemność jedzenia

#32 gabi28

gabi28

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 13:12

Witam serdecznie. Ja nigdy się nad tym nie zastanawiałam  ani nigdy nie liczyłam kalorii, ponieważ uważam że nie warto- człowiek się bardziej chyba przez to stresuje i w ogóle może nabawić się jakieś choroby. Trzeba podchodzić do jedzenia z umiarem i umieć się zdrowo odżywiać. A takie liczenie kalorii i zwracanie uwagi co ile ma kalorii nie jest dobrym rozwiązaniem. Po prostu trzeba się zdrowo odżywiać i z głową. Wiadomo że każdemu jakieś małe grzeszki się zdarzają ale nie dajmy się zwariować?! Pozdrawiam

#33 darkshine

darkshine

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 14:51

nie liczę kalorii, bo trochę czym innym jest zjedzenie 1000kcal w warzywach a czym innym w smażonym, tłustym mięsie. Niby kcal wychodzi tyle samo, a jednak szybciej się odkłada

#34 Misiek1111

Misiek1111

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 10:37

Nie. Nie liczę kalorii:-) Uważam, że szkoda na to czasu i to samooszukiwanie się. Jak jeść, to jeść. Po co się katować jakimiś kalkulatorami? Już siebie widzę, jak siedzę z takim kalkulatorem i pałaszuję burgera w McDonaldzie:-)))) Lub lepiej, na rodzinnym obiadku zwracam uwagę teściowej, że za tłusty sos zrobiła wg mojego kalkulatora...:-) Nie byłoby mi wtedy do śmiechu:-)))) Także nie, jem w miarę zdrowo, ale bez przesadyzmu zbytniego. Nie dajmy się zwariować! Oto moja zasada.

#35 nediisa

nediisa

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 21:51

Nigdy nie liczyłam, ale raz gdzieś spotkałam się z aplikacją na telefon - takim właśnie kalkulatorem. Pokusiłam się przez trzy dni spisywać co do łyżeczki cukru i kromeczki chleba co jem. Wyszło, że jem za mało o jakieś 400-500 kcal. Niby za mało, ale jednak zawsze byłam najedzona i więcej mi jedzenia nie trzeba było. BMI mam prawidłowe, waga niezmienna od wieli lat - 55 kg.:-)

Na dłuższą metę takie liczenie przydaje się tylko osobom, które to muszą robić ze względu na np. dietę. Żmudne zajęcie.

#36 americana

americana

Bywalec

• PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:53

A po co liczyć? Ja nigdy nie liczyłam i nie było mi to potrzebne. Nie objadam się, ale i się nie głodzę, jem to, co chce, ale bez przesady. Przede wszystkim umiar, z pewnością nie będzie potrzeby liczenia czegokolwiek :)

#37 mart77

mart77

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2016 - 10:25

liczenie kalorii to sposób na uświadomienie sobie tego jaką wartość odżywczą maja niektóre produkty. dzięki temu nie jemy bezmyślnie

#38 Bedion25

Bedion25

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 17 maj 2016 - 10:20

Czasem zwracam na to uwagę, ale tylko przy kupnych produktach, gdzie mam to napisane z tyłu. Bardziej się sugeruję węglowodanami. 

#39 Kabeedu

Kabeedu

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 19 maj 2016 - 12:11

Raczej nie, patrzę tylko czy mi smakuje. :) pomimo tego że dużo jest to jestem szczupły, więc nie muszę na to zwracać uwagi.

#40 ~DermetO~

~DermetO~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2016 - 13:47

Nie, nigdy mi się to nie zdarza. Patrzę na to co jadam, ale nie na kalorię tylko ogólnie mam rozeznanie co jest mniej więcej zdrowe a co mniej. Myślę, że liczenie kalorii nie ma sensu, szczególnie że ciężko jest zmierzyć np. kalorię obiadu gdzie nie mamy wypisane gdzie ile czego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych