Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy Kowal to dobry burmistrz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1327 odpowiedzi w tym temacie

#1301 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 14:52

Likwidacja funkcjonujących w Żaganiu instytucji jest, wynikiem 9 letnich rządów w Żaganiu pana Sławomira Kowala. Fakt, że instytucje te są likwidowane w Żaganiu, a ich funkcje przejmują instytucje z Żar to obiektywna miara sukcesów odnoszonych przez pana burmistrza. To miara rozwoju naszego miasta, które już jest lub za parę miesięcy będzie miastem 25tyś gdy w latach 90 Żagań liczył ponad 28,5tys. mieszkańców.

nie prawda, że wszystko jest likwidowanie i niszczone, rozkwita za nasze podatki Klub " CZARNYCH" ,a czerpiący z niego pożytki są zachwyceni, rozwija się opieka społeczna, tworzy się filmy nikomu nie potrzebne z pieniędzy podatnika- aczkolwiek reklamujące firmę gazowniczą z Żagania - szczególne podziękowania dla reżysera za promowanie prywatnej inicjatywy. Ciekawe dlaczego Burmistrz dał kasę na film, a nie reklamuje siebie - czyżby wyrazy wdzięczności?

#1302 ~ac~

~ac~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 13:53

Oto "sukcesy" p. Kowala
http://www.strefabiz...nych-77355.html

co pan na to p. Muzylak??

#1303 ~Jak~

~Jak~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:43

Oto "sukcesy" p. Kowala
http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/nowa-sol-najlepsza-w-zdobywaniu-funduszy-unijnych-77355.html

co pan na to p. Muzylak??

Jak mnie pamieć nie myli to Pan poseł Sługocki miał w naszym miasteczku ciepłą i zaszczytną posadkę zastępcy Sławeczka Taki uczony poseł i dla Zagania nie zrobił prawie nic . Razem ze Sławusiem zmarnowali tylko czas i nasze pieniądze .

#1304 jurczyk

jurczyk

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 21 luty 2012 - 22:17

S.Kowal jest burmistrzem, który spowodował powstanie w mieście wielu ślicznych, niezbyt potrzebnych, obiektów. Jednym słowem, Jego dokonania na tym stanowisku - nie powalają. Posiada jednak cechy, które mogą Mu umożliwić niezłą karierę polityczną,a mianowicie: umie sobie organizować niezły PR, jest pamiętliwy i zawsze się zemści na prawdziwych lub tylko domniemanych przeciwnikach, wierni mogą liczyć na łaskawość (głównie przez zyskiwanie posad i posadek), potrafi przeforsować swoje pomysły nie bacząc na opinie innych (bo przecież On wie lepiej).
Trzeba jednak przyznać, że nasz burmistrz to dorodny mężczyzna i cieszmy się, że ktoś taki reprezentuje nasze miasteczko.
Tak przy okazji podzielę sie zasłyszanym (chyba) żartem, iż dobrzy by było, gdyby na pół kadencji rządy w Żaganiu objął Wadim Tyszkiewich z Nowej Soli, który potrafi załatwiać inwestorów dla swego miasta; a nasz SK w N.Soli wybudowałby basen, stadion i ewentualnie operę (bo tego im brak).

#1305 albertall

albertall

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 wrzesień 2012 - 07:09

Temat powraca Rozterko.
Czy pan Kowal jest dobrym burmistrzem?
Przypomina sie w niedzielny poranek ostatnie zdanie ze skeczu, kabaretu- Lowcy.b pod tytulem 'Pijane zakupy', a brzmi ono tak;
'Jeszcze w tym kraju bedzie dobrze'.
Z reszta Obejrzyjcie sami:)

#1306 ~rtunesun boar,~

~rtunesun boar,~
  • Goście

Napisano 12 październik 2012 - 14:50

"Dobrzy ludzie nie zostaja burmistrzami"
Brzmi jak patos.
Nie neguje, ze jest dobrym czlowiekiem, neguje to, ze skoro jest tak dobry to dlaczego nie wygral?
Odpowiedz jest banalna, bo lud go nie wybral.
I tak wlasnie lud trwa od 20 lat.
Lud woli znane, obyte twarze, ktore przed wyborami spogladaja z plakatow na nich przyjaznie z usmiechem wolajac, spojrz to ja,patrz jaki ja rowny jestem-czysta socjotechnika.
Po wyborach jest zgola inaczej a pomimo to lud to kupuje.
Tak wlasnie jest i z obecnym panem burmistrzem.
Czy zrobil cokolwiek by lud formalizowal co kolejna kadencje jego rzady?
Widocznie zrobil skoro lud wybral pewnie spogladajacego z plakatu,bedacego obyta twarza.

"Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi". - J.Piłsudski
"Zwycięstwo samo nie jest niczym innym, jak złamaniem woli przeciwnej".- J.Piłsudski
Az chce sie powiedziec.

Moze kiedys dozyjemy tej cudownej chwili .

#1307 ~doradca pana burmistrza~

~doradca pana burmistrza~
  • Goście

Napisano 12 październik 2012 - 14:55

Nie ma lepszego burmistrza od Kowala . A wszyscy rozrabiacy to durnie .

#1308 ~Niezapominajka~

~Niezapominajka~
  • Goście

Napisano 12 październik 2012 - 16:31

Zacznij myśleć logicznie !!!! Mój post był odpowiedzią na tezy postawione w konkretnym poście a nie wypowiedzią rzuconą, ot tak sobie. A tak na marginesie nie oczekuje od burmistrza, że wybuduje w Żaganiu fabrykę, która zatrudni 1000 osób, to burmistrz przez nikogo nieprzymuszany obiecywał mieszkańcom utworzenie w Żaganiu około 2000 miejsc pracy. Proszę sprecyzować, co ma Pani na myśli mówiąc o rozwoju miasta. Bo czyż rozwojem można nazwać sytuacje, w której miasto się wyludniaj (zmniejsza się liczba mieszkańców), pogłębia się luka pokoleniowa (większość wyjeżdżających to młodzi ludzie), nie przybywa wręcz ubywa miejsc pracy, likwidowane są, co rusz ważna i prestiżowe instytucje np. ZUS, sąd rejonowy. Żagań traci bezpośrednie połączenia kolejowe ze światem Inter City Kraków – Hamburg ( od roku zatrzymuje się w Żarach). Dworzec PKS coraz bardziej przypomina przystanek przejazdowy. Czyżby rozwojem było budowanie na kredyt obiektów sportowych, do których utrzymania mieszkańcy muszą dopłacać. Czy rozwojem można nazwać sytuacje, w której mieszkańców nie stać na korzystanie z coraz droższych usług komunalnych np. spada zużycie wody. No i jeszcze jedna uwaga. Tak to prawda funkcjonowanie miasta kosztuje. Z Pani wypowiedzi wynik, że preferuje Pani (o burmistrzu się nie wypowiadam bo jest tylko "urzędnikiem") ekstensywne podejście do rozwiązywania problemów, które opisałbym w następujący sposób. Wzrastają koszty, to podnosimy podatki. W dzisiejszych czasach takie podejście jest błędne, szkodliwe i niedopuszczalne. Bo w dzisiejszych czasach obowiązuje biznesowe podejście do zarządzania miastem. Kosztami należy zarządzać, poprzez ich racjonalizację. Po pierwsze, poprzez ustalenie czy dany koszt jest uzasadniony, a jeżeli tak to, czy nie jest on nadmierny. Więc niech Pani nie opowiada, że dla sfinansowania wzrastających kosztów funkcjonowania miast należy, co roku podnosić podatki i opłaty o wskaźnik inflacji. Jeżeli tak funkcjonowaliby przedsiębiorcy, to o telefonie komórkowym, telewizorze LCD mogłaby Pani pomarzyć. Mieszkalibyśmy dalej w jaskiniach i szałasach. Nie można wykluczyć, że za jakiś czas konieczne będzie podniesienie podatków ale tylko wtedy, gdy będzie to konieczne i niezbędny i tylko w takiej wysokości jaka będzie konieczna i niezbędna.
Moim zdaniem Pani i inni mieszkańcy lepiej wydadzą swoje pieniądze, niż urzędnicy. Niższe podatki i opłaty, to więcej pieniędzy w naszych kieszeniach, dla jednych na zaspokojenie podstawowych potrzeby, dla innych również na rzeczy które sprawiają im przyjemność.

#1309 ~klakier~

~klakier~
  • Goście

Napisano 12 październik 2012 - 18:23

Popieram :)

#1310 ~A......k~

~A......k~
  • Goście

Napisano 12 październik 2012 - 21:26

Tak ma Pani rację nie ma w Żaganiu lepszego burmistrza od Kowala, ale tak samo prawdziwym będzie stwierdzenie, że najgorszym burmistrzem w Żaganiu jest Kowal.

Pozdrawiam

#1311 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 październik 2012 - 13:40

Fakt. I ma na to dyplom!

#1312 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 październik 2012 - 20:04

Fakt. I ma na to dyplom!

On czyli S.Kowal ma dyplom wydany przez Zagański Uniwersytet Trzeciego Wieku a drugi Dyplom kupiony za naqsze podatnikow pieiądze. I ty sie nie wstydzisz,możesz patrzeć na siebie w lustrze przy goleniu. To jest nikczemność. Precz z takim reprezentantem nas

#1313 ~nauczyciel~

~nauczyciel~
  • Goście

Napisano 14 październik 2012 - 21:41

kowal jest tak zadufany w sobie ,że nawet jak kontroler NIK wydaje negatywne opinie pokontrolne to nie potrafi wyciągnąć wniosków tylko natychmiast pisze doniesienie wyżej na kontrolera i jego zwierzchnika , jest to infantylne i wredne

#1314 ~blysk~

~blysk~
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 23:17

Moze kiedys dozyjemy tej cudownej chwili .

Widzac sposcizne historyczna jaka ma Polska i to, ze marszalek J.Pilsudski nie wyjawil swojej tajemnicy, nie sadze, aby ten narod byl gotow poswiecic sie pracy u podstaw.
Szklane domy- owszem, ale na ruchomych piaskach.
Marszalek dobrze powiedzial, co zostanie z tej Polski jak mnie nie bedzie?
Wy na Sowietow i Niemcow beze mnie nie lezcie...
Jeszcze przyjdzie i czas a opowiem i o tym szerzej.
Ach nasz marszalek...

#1315 ~maria~

~maria~
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 12:45

Od pewnego czasu czytam opinie forumowiczów ilie to miejsc pracy nie stworzył burmistrz miasta,ludzie chyba nie wiecie po co wybieracie burmistrza a po co radę.Zaden w Polsce burmistrz nie ma wpływu na tworzenie miejsc pracy .Rada miasta kreuje jedynie politykę mającą za zadanie storzenie warunków do zainwestowania lepszych od innych gmin.Żagań jest ofiarą wojska- to paradoks sytuacyjny,w czasach ,gdy wojska było dużo nie można było lokować przemysłu ciężkiego,obecnie nie ma prawie wojska/przemieszczono do Świętoszowa/ nie ma komu się lokować,a miasto staje się miastem emerytów,którzy tacy jak pan radny z PO /emeryt wojskowy/ udaje ,że zna się na wszyskim,a tak naprawdę na niczym. Pan Kowal popełnił jednak grzech pierworodny większości burmistrzów chwalą się stworzeniem miejsc pracy,które ani nie tworzą ani nie sa nawet w ich kompetencji.

#1316 ~maria~

~maria~
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 12:46

Od pewnego czasu czytam opinie forumowiczów ilie to miejsc pracy nie stworzył burmistrz miasta,ludzie chyba nie wiecie po co wybieracie burmistrza a po co radę.Zaden w Polsce burmistrz nie ma wpływu na tworzenie miejsc pracy .Rada miasta kreuje jedynie politykę mającą za zadanie storzenie warunków do zainwestowania lepszych od innych gmin.Żagań jest ofiarą wojska- to paradoks sytuacyjny,w czasach ,gdy wojska było dużo nie można było lokować przemysłu ciężkiego,obecnie nie ma prawie wojska/przemieszczono do Świętoszowa/ nie ma komu się lokować,a miasto staje się miastem emerytów,którzy tacy jak pan radny z PO /emeryt wojskowy/ udaje ,że zna się na wszyskim,a tak naprawdę na niczym. Pan Kowal popełnił jednak grzech pierworodny większości burmistrzów chwalą się stworzeniem miejsc pracy,które ani nie tworzą ani nie sa nawet w ich kompetencji.

#1317 ~Straszne~

~Straszne~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 17:06

Urzedniki z UM dostali prikaz pisania o panu K. jak najlepiej.
Widac, ze trzesa portkami wiec PR trzeba zrobic.
Dolaczyc mozna tez nauczycieli.
I taka smietanka naszego miasta walczy z reszta o lepsze jutro, swoje oczywiscie.
Panie K. licze na to, ze po 10 latach w koncu nie bede musial ogladac pana w UM.
Do widzenia bez sentymentu.

#1318 ~Sojka~

~Sojka~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 20:17

Tyle dni, tyle lat, czas nie liczy pogody, musze napic sie wody i tak od lat, tak od lat...
Az chce sie powiedziec bravo.
Bravo za nasza wspaniala rzeczywistosc.
Tuz obok jest wielka firma, ktora robi miliardy.
W latach PRL byly robione badania i wyszlo, ze my tez mamy to co oni.
I zgadnijcie co mamy?
Wlasnie nic nie mamy.
Czekaja za kolejne 100, 200 lat.
O nie co to, to nie.
Zreszta posluchajcie sami.

#1319 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 20:42

w głowach wam sie pomięszało! żaden normalny mieszkaniec Żagania nie spędza tyle czasu na forum co wy! A wy to ci ludzdzie co pchają sie do władzy! CAŁA POLSKA TONIE W KRYZYSIE A WY CZEPILIŚCIE SIĘ ŻAGANIA. JAK BYŚCIE SPĘDZALI TYLE CZASU NA PRACY CO NA PISANIU TUTAJ TO NIE BYŁO BY WAM TAK ŻLE!JA DOPIERO WRÓCIŁEM Z PRACY I WIEM ŻE ZAROBIŁEM! A WY TYLKO STRAĆILIŚCIE CENNY CZAS! PRZYKRO MI BARDZO I TO JEST WSZYSTKO CO MAM DO POWIEDZENIA.

#1320 ~FZG~

~FZG~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 20:59

w głowach wam sie pomięszało! żaden normalny mieszkaniec Żagania nie spędza tyle czasu na forum co wy! A wy to ci ludzdzie co pchają sie do władzy! CAŁA POLSKA TONIE W KRYZYSIE A WY CZEPILIŚCIE SIĘ ŻAGANIA. JAK BYŚCIE SPĘDZALI TYLE CZASU NA PRACY CO NA PISANIU TUTAJ TO NIE BYŁO BY WAM TAK ŻLE!JA DOPIERO WRÓCIŁEM Z PRACY I WIEM ŻE ZAROBIŁEM! A WY TYLKO STRAĆILIŚCIE CENNY CZAS! PRZYKRO MI BARDZO I TO JEST WSZYSTKO CO MAM DO POWIEDZENIA.

Widzisz, zalujesz, ale zalujesz czego?
Tego, ze tyle pracujesz i to w sobote, czy tego, ze ci, ktorzy powinni dbac o ciebie maja cie...
Ja pracuje w Alba.
Nie wiem czy to ci cos mowi, ale wracam do FZG bo musze naladowac akumulatory.
Zagranica to wcale nie jest raj jak sie komus wydaje.
Tylko czy ktos chce to zrozumiec!!!
I gbys Ty, ja, oni mysleli jak nalezy to takie pasozyty co nami rzadza nie mieli by miejsca w RP.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych