Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Zdjęcie

Czy Kostrzyn kiedykolwiek żałował, że odbywa się tu Woodstock?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#1 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7432 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 07:21

Zastanawiam sie czy kiedykolwiek wladze miasta robily bilans zyskow i strat zwiazanych z PW ?

Czy oprocz niewymiernych korzysci jak j promocja  i  imidz (nie zawsze pozytywny) Kostrzyn ma wymierne finansowe profity , czy  w jakis sposob rekompensowane sa ubytki jakie niesie miasto w postaci np zdewastowanej infrastruktury i ekologii ?

Kostrzynianie niosa ciezar imprezy w postaci utrudnien w komunikacji i cierpienia obecnosci nie zawsze adekwatnej publiki. 

Prosze mnie nie uwazac za przeciwnika PW w Kostrzynie lecz mysle , ze wszyscy mamy prawo wiedziec ile miasto doklada do tej imprezy i co w zamian zyskuje...

Użytkownik zabytkowy edytował ten post 06 maj 2018 - 00:16

#2 terminator

terminator

Bywalec

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 16:45

Zastanawiam sie czy kiedykolwiek wladze miasta robily bilans zyskow i strat zwiazanych z PW ?

Czy oprocz niewymiernych korzysci jak j promocja  i  imidz (nie zawsze pozytywny) Kostrzyn ma wymierne finansowe profity , czy  w jakis sposob rekompensowane sa ubytki jakie niesie miasto w postaci np zdewastowanej infrastruktury i ekologii ?

Kostrzynianie niosa ciezar imprezy w postaci utrudnien w komunikacji i cierpienia obecnosci nie zawsze adekwatnej publiki. 

Prosze mnie nie uwazac za przeciwnika PW w Kostrzynie lecz mysle , ze wszyscy mamy prawo wiedziec ile miasto doklada do tej imprezy i co w zamian zyskuje.

Gdyby misto z tej imprezy miało jakiekolwiek Profits, to już dawno Knut i jego ekipa piałaby o tym w mediach.Niestety tak nie jest, a jest wrecz odwrotnie. Dlatego ratusz siedzi cicho,a dla Kunta fota z ofsiakiem i pare Minut  w tv jest bezcenna zwłaszcza ,że nie on za to płaci.O dewastacji miasta i terenow przylegających Do pola już nie wspomne.

#3 Na serio ?

Na serio ?

Swojak

• PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 20:37

No tak, ale i nie ukrywa tego. Dostęp do budżetu masz na stronach Urzędu Miasta i BIP, można zajrzeć co, gdzie i za ile.

#4 Morris

Morris

Swojak

• PipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 21:52

Skąd Wy sie ludzie bierzecie?Żyjecie chyba  w jakims Kostrzynie w równoległym wymiarze. Miasto ma z tego promocje jaką chciałoby miec nie jedno miasto w Polsce. Chyba nie wiecie ile kosztuje minuta reklamowania sie w mediach..Miasto ma potrzeby ale są one zaspokajane na bieżąco. jeśli by tak nie było burmistrz nie dostałby absolutorium. Rozumiem jednak, że chodzi o wasze prywatne niezaspokojone potrzeby, które byscie chcieli zaspokoic z miejsca, na żądanie. Niestety to tak nie działa. Miasto ma budzet ktorego realizacji sie trzyma. jak macie jakies potrzeby to jazda na sesje budzetową i mówcie że potrzeba wam chodnik przed domem, a nie kłapiecie puste żale na forum..Najlepiej siedzieć przed kompem i malkontencić. Miasto pierwszy raz od wielu lat wyszło na plus. Szpital pada bo zarządzają nim niemoty z powiatu.Szkoły? Jakie szkoły. Oglądaliście szkoły  tym miescie? Wszystkie poza jedynką są po remontach...Miasto dołożyło 9,5 mln zł do szkoły chociaż wcale nie musiało bo to inwestycja niemot z powiatu (którzy tak na marginesie dołożyli sie najmniej). Chyba dawno nie byliscie poza miastem. Jedzcie do Dębna, Witnicy, Myśliborza i zobaczcie jak nie powinno rządzić sie miastem..Kostrzyn na tle tych miejscowości wygląda jak nowo wybudowany...Oczywiste jest to, że zawsze komuś czegoś zabraknie, bo tu nie ma chodnika, tam studzienki a tam asfaltu..ale to predzej czy później zrobią..Tylko trzeba takie rzeczy zgłaszać a nie liczyć, że burmistrz wie o każdej uliczce na zadupiu za garażami która nie ma ławki czy latarni. Co za ludzie ja pierdykam..

Użytkownik Morris edytował ten post 18 lipiec 2013 - 21:53

#5 gregor34l

gregor34l

Swojak

• PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 22:08

to moze zadjmy pytanie ile Kostrzyn dokłada do woodstocu czyli my ! No tak wiekszosc powie super impreza tyllo kto płaci za pózniejsze posprzatanie niby posprzatanie mamy niby ekologie a w lasacho po tej imprezie do chwili obecnej leza pamiatki po 3dniowej imprezie owsiaka z ubiegłych lat ile UM KOSTRZYN NAD ODRĄ DOKŁADA I LE Z NASZYCH PODATKOW IDZIE NA ZABEZBIECZENIE TEJ IMPREZY CZ PAN ORGANIZATOR POKRYWA CHOĆ 1% KOSZTÓW UTRZYMANIA I ZABEZBIECZENIA MASOWEJ IMPREZY? Masowa impreze my pokrywam z naszych podatkow tak jast zapisane w ustawie

#6 terminator

terminator

Bywalec

• PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 22:22

Skąd Wy sie ludzie bierzecie?Żyjecie chyba  w jakims Kostrzynie w równoległym wymiarze. Miasto ma z tego promocje jaką chciałoby miec nie jedno miasto w Polsce. Chyba nie wiecie ile kosztuje minuta reklamowania sie w mediach..Miasto ma potrzeby ale są one zaspokajane na bieżąco. jeśli by tak nie było burmistrz nie dostałby absolutorium. Rozumiem jednak, że chodzi o wasze prywatne niezaspokojone potrzeby, które byscie chcieli zaspokoic z miejsca, na żądanie. Niestety to tak nie działa. Miasto ma budzet ktorego realizacji sie trzyma. jak macie jakies potrzeby to jazda na sesje budzetową i mówcie że potrzeba wam chodnik przed domem, a nie kłapiecie puste żale na forum..Najlepiej siedzieć przed kompem i malkontencić. Miasto pierwszy raz od wielu lat wyszło na plus. Szpital pada bo zarządzają nim niemoty z powiatu.Szkoły? Jakie szkoły. Oglądaliście szkoły  tym miescie? Wszystkie poza jedynką są po remontach...Miasto dołożyło 9,5 mln zł do szkoły chociaż wcale nie musiało bo to inwestycja niemot z powiatu (którzy tak na marginesie dołożyli sie najmniej). Chyba dawno nie byliscie poza miastem. Jedzcie do Dębna, Witnicy, Myśliborza i zobaczcie jak nie powinno rządzić sie miastem..Kostrzyn na tle tych miejscowości wygląda jak nowo wybudowany...Oczywiste jest to, że zawsze komuś czegoś zabraknie, bo tu nie ma chodnika, tam studzienki a tam asfaltu..ale to predzej czy później zrobią..Tylko trzeba takie rzeczy zgłaszać a nie liczyć, że burmistrz wie o każdej uliczce na zadupiu za garażami która nie ma ławki czy latarni. Co za ludzie ja pierdykam..

Nie pirdykaj nie pirdykaj.Prywatnie mam tyle że nie musze nikogo prośić.Chodzi o mieszkańcow ktorzy płacą podatki ,a Knut nimi pokrywa wydatki związane z imprezą której bardzo wielu mieszkańców nie chce.Zarobionych jest paru knajpiarzy i menele zbieających puszki.Ja na przykład wybywam z misata Bo nie mogę sie gdziekolwiek przemieśćić.O sytuacji kiedy ktoś z mojej rodziny potrzbowałby karetki nawet nie myśle.tego typu impreza powinna być organizowana na odludźiu , a nie w małej mieśćinie która przez kilka dni jest sparaliżowana.

#7 Na serio ?

Na serio ?

Swojak

• PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 04:36

Z czego ten lament. Morris pokazuje Wam elementarne podstawy źródeł finansowania takich rzeczy a Wy się burzycie.

Oświata to nie są finanse lokalnych samorządów. Poza tym mamy najnowocześniejszą szkołę ponadgimnazjalną w Polsce, która bierze udział w różnych plebiscytach na najlepiej zagospodarowane środki Unijne. Jasne kasę wyłożył Powiat i część miasto, ale nie ma nic za darmo.

Pisałem wcześniej, że macie promocję z Woodstocku. Czy się będziecie obrażać czy nie, promocja jest jednym z elementów zarządzania miastem - my mamy ją na skalę światową. Przecież 2 lata temu jak było PRODIGY - pisali o nas w NEW YORK TIMES ! Ile to "Waszej" kasy trzeba by było zainwestować żeby napisali tam coś o Kostrzynie bez festiwalu.

To są tylko 3 dni, a Wy marudzicie o korkach ? Przeprowadź się do dużego miasta typu POZNAŃ, KRAKÓW, WARSZAWA. Wszędzie się czeka na służby ratownicze.

Wiadomo jak jest z karetkami w mieście, na to też nie do końca ma wpływ lokalna władza. Ale w sumie dzięki festiwalowi ja osobiście czuje się bezpieczniej niż przez resztę roku. Zobaczccie ile jest karetek i policji na mieście !

Na koniec, zarabianie ....

Jak chcecie żeby miasto zarobiło ?

Co ma otworzyć swoją knajpę ? Ma zatrudnić "swoich" sprzątaczy ? Czy w końcu ma zawołać po prostu grube miliony za samą organizację ? Żary marudziły, a teraz biją się w piersi i starają się odzyskać organizację imprezy ( i mają nie małe szanse ! )

#8 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• 7432 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:17

Z czego ten lament. Morris pokazuje Wam elementarne podstawy źródeł finansowania takich rzeczy a Wy się burzycie.

Oświata to nie są finanse lokalnych samorządów. Poza tym mamy najnowocześniejszą szkołę ponadgimnazjalną w Polsce, która bierze udział w różnych plebiscytach na najlepiej zagospodarowane środki Unijne. Jasne kasę wyłożył Powiat i część miasto, ale nie ma nic za darmo.

Pisałem wcześniej, że macie promocję z Woodstocku. Czy się będziecie obrażać czy nie, promocja jest jednym z elementów zarządzania miastem - my mamy ją na skalę światową. Przecież 2 lata temu jak było PRODIGY - pisali o nas w NEW YORK TIMES ! Ile to "Waszej" kasy trzeba by było zainwestować żeby napisali tam coś o Kostrzynie bez festiwalu.

To są tylko 3 dni, a Wy marudzicie o korkach ? Przeprowadź się do dużego miasta typu POZNAŃ, KRAKÓW, WARSZAWA. Wszędzie się czeka na służby ratownicze.

Wiadomo jak jest z karetkami w mieście, na to też nie do końca ma wpływ lokalna władza. Ale w sumie dzięki festiwalowi ja osobiście czuje się bezpieczniej niż przez resztę roku. Zobaczccie ile jest karetek i policji na mieście !

Na koniec, zarabianie ....

Jak chcecie żeby miasto zarobiło ?

Co ma otworzyć swoją knajpę ? Ma zatrudnić "swoich" sprzątaczy ? Czy w końcu ma zawołać po prostu grube miliony za samą organizację ? Żary marudziły, a teraz biją się w piersi i starają się odzyskać organizację imprezy ( i mają nie małe szanse ! )

NEW YORK TIMES  nie pisali , ze w miescie ludzie umieraja na ulicach bo miasto nie ma sily przebicia aby wyegzekwowac dla siebie pewne przywileje?

Nie wspomnieli , ze tego grajdolka nie stac na utrzymanie swojej karetki czy zespolu ratowniczego ?

(tylko prosze nie pisac ze to tylko sprawa NFOZ)

Mam gleboko gdzies promocje ktora niczego poza zaspojeniem czyjes proznosci nie daje.

Miasto to przedewszystkim ludzie ktorzy tu mieszkaja.

Wiec miejscowe wladze winny np wymoc na organizatorach aby cale zaplecze socjalne bylo organizowabe przez miejscowe firmy  - co tu jest nie jasne ?

Co do zarabiania :

Sa miasta ktore zarabiaja nawet na powietrzu (klimacie) i niezle na tym wychodza.

Slowem biznes jest biznes 

#9 D.S.

D.S.

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:24

Kostrzyn wydaje na tę imprezę powiedzmy 300 tysięcy złotych. Parkingi zarabiają dla urzędu miasta powiedzmy 150 tysięcy złotych i co najmniej drugie tyle dla stowarzyszeń. To już się zwraca.

MOSIR z pryszniców i basenu zarabia kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych, szkoły wynajmując swoje pomieszczenia dla Krysznowców i policji też łącznie wyciągną ok. 100 tysięcy złotych.

Tak więc samemu urzędowi i jego instytucjom to się opłaca, zarabiają na tym. Dodatkowo w Kostrzynie odbywa się dziesiątki koncertów,na których bawi się mnóstwo kostrzynian i które kosztują przecież miliony, dodajmy jeszcze ASP i promocję w mediach.

Poza tym jeśli do miasta przyjedzie 500 tysięcy ludzi to muszą tu wydać kilka milionów złotych, dla mnie same plusy. Inne miasta wydają na 2-3 koncerty w roku jakieś 200 tysięcy złotych i nic na tym nie zarabiają, Kostrzyn jest więc tu pozytywnym wyjątkiem.

#10 Miami-Darek

Miami-Darek

Senior

• PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:28

Przystanek Woodstock to super impreza.

Tak czytam Was i się zastanawiam - czy to pieniądze z Waszego portfela?

Bawmy się X raz i kolejne razy.

Niech się święci X Przystanek Woodstock.

#11 terminator

terminator

Bywalec

• PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:17

Przystanek Woodstock to super impreza.

Tak czytam Was i się zastanawiam - czy to pieniądze z Waszego portfela?

Bawmy się X raz i kolejne razy.

Niech się święci X Przystanek Woodstock.

Tobie błaźńie dziękujemy.Troluj w innym temaćie.Zdaje śię , że zostałeś zbanowany?I znowu tu właźisz nieproszony.

#12 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• 7432 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:28

Kostrzyn wydaje na tę imprezę powiedzmy 300 tysięcy złotych. Parkingi zarabiają dla urzędu miasta powiedzmy 150 tysięcy złotych i co najmniej drugie tyle dla stowarzyszeń. To już się zwraca.

MOSIR z pryszniców i basenu zarabia kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych, szkoły wynajmując swoje pomieszczenia dla Krysznowców i policji też łącznie wyciągną ok. 100 tysięcy złotych.

Tak więc samemu urzędowi i jego instytucjom to się opłaca, zarabiają na tym. Dodatkowo w Kostrzynie odbywa się dziesiątki koncertów,na których bawi się mnóstwo kostrzynian i które kosztują przecież miliony, dodajmy jeszcze ASP i promocję w mediach.

Poza tym jeśli do miasta przyjedzie 500 tysięcy ludzi to muszą tu wydać kilka milionów złotych, dla mnie same plusy. Inne miasta wydają na 2-3 koncerty w roku jakieś 200 tysięcy złotych i nic na tym nie zarabiają, Kostrzyn jest więc tu pozytywnym wyjątkiem.

Miasto powinno maksymalnie wykorzystac szanse jaka nie watpliwie daje PW.

dlaczego nie zorganizowac tego tak :

Kostrzyn  przyzwala na organizowanie u siebie PW  a w zamian ma wylacznosc na uslugi. 

Np jazeli papier toaletowy to tylko z kostrzynskich zakladow, jezeli wyzywienie , piwo, napoje itd to tylko z kostrzynskich firm (lub tu zarejestrowanych) 

Milosc i muzyka jest ok , jednakze business is business

#13 Egzekutor

Egzekutor

Zawodowiec

• PipPipPipPipPipPip
  • 605 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:56

zróbmy tak malkontenci wygońmy przystanek tylko czytelnie z imienia i nazwiska podpiszcie sie pod petycją zeby taksówkarze sklepikarze i mieszkancy mogli przyjść do Was i powiedzieć Wam co o was myślą...Przed kompem to każdy potrafi pitolić.

#14 Na serio ?

Na serio ?

Swojak

• PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:05

Piwo jest od Owsiaka, markety i sklepiki, allegro itd ... ale to jest oczywiste. To są sponsorzy którzy wykładają siano na zespoły.... nie ma nic za darmo. Jakby tak nie było to zaraz by Owsiaka oskarżyli, że ze styczniowych puszek wykłada hajs na rock and rolla. 

Z tą wyłącznością i zarabianiem to się nie rozpędzajcie. D.S Wam po części nakreślił potencjalne źródła przychodów do kasy miasta, dodatkowo zarabiają organizację społeczne stojąc na tych parkingach ( sam chyba na 1 lub drugim Woodstocku stałem na jednym z parkingów i wiem ile kasy się przetaczało z biletów ), taxi, przewoźnicy. 

Wy myślicie, że Owsiak jak ten król przyjeżdża ze swoim dworem i papierem do d*** kupowanym w Warszawie ? proszzzzzzz ja Was :) 

#15 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• 7432 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:12

zróbmy tak malkontenci wygońmy przystanek tylko czytelnie z imienia i nazwiska podpiszcie sie pod petycją zeby taksówkarze sklepikarze i mieszkancy mogli przyjść do Was i powiedzieć Wam co o was myślą...Przed kompem to każdy potrafi pitolić.

Sam pitolisz.

Z tego co napisano powyzej nic nie zrozumiales.

Wlasnie chodzi o to aby utrzymac PW w Kostrzynie i Kostrzyn mieal z tego profity.

Offsiak i jego zausznicy (przy szacynku dla pana Owsiaka) potrafili oprzec sie na jakichs paragrafach ktore daja wylacznosc tylko dla niektorych firm dla obslugi PW w Kostrzynie.

Mysle , ze sredniej reki prawnik potrafi wynalezc odpowiednie paragrafy na to aby wprowadzic wymog dla firm swiadczacych uslugi na danym terenie aby i na tym terenie byly ZARAJESTROWANE i w slad za tym TU placily podatki. 

#16 D.S.

D.S.

Znajomy

• PipPip
  • 49 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:17

Mysle , ze sredniej reki prawnik potrafi wynalezc odpowiednie paragrafy na to aby wprowadzic wymog dla firm swiadczacych uslugi na danym terenie aby i na tym terenie byly ZARAJESTROWANE i w slad za tym TU placily podatki. 

To co proponujesz jest niezgodne z podstawowymi zasadami UE (wolność przepływu kapitału, wolność przepływu osób itp.), nie do przepchnięcia.

#17 Na serio ?

Na serio ?

Swojak

• PipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:28

Zabytkowy ~

te wielkie firmy typu Allegro, Carlsberg itd to na pewno główni sponsorzy nie do tknięcia bo bez nich festiwalu nie będzie,

bardziej mnie ciekawi pasaż handlowy przy drodze, bo tutaj już rejestrować się trzeba chyba u Owsiaka w Złotym Bączku a nie w UM Kostrzyn.

Wydaje mi się, że sprawa mimo wszystko jest banalna, warunkiem jaki postawił Owsiak były jego zasady gry. W umowie pewnie są wszystkie zapisy o gastronomi, butikach, poczcie, telefonii komórkowej itd. 

To nie jest jakaś tam imprezka , tylko festiwal na pół miliona wiary. Ja będąc na miejscu Owsiaka nie wpuścił bym Pana Heńka na teren z wątpliwej jakości bigosem, tylko sprawdzoną firmę od lat. 

Inna sprawa podatków, pewnie jest to "jakoś" ustalone, ale jak to nie nie wiem :) 

#18 Miami-Darek

Miami-Darek

Senior

• PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:30

Tobie błaźńie dziękujemy.Troluj w innym temaćie.Zdaje śię , że zostałeś zbanowany?I znowu tu właźisz nieproszony.

Pisz Bogdan na temat !!!

#19 zabytkowy

zabytkowy

SuperVIP

• 7432 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:33

Zabytkowy ~

te wielkie firmy typu Allegro, Carlsberg itd to na pewno główni sponsorzy nie do tknięcia bo bez nich festiwalu nie będzie,

bardziej mnie ciekawi pasaż handlowy przy drodze, bo tutaj już rejestrować się trzeba chyba u Owsiaka w Złotym Bączku a nie w UM Kostrzyn.

Wydaje mi się, że sprawa mimo wszystko jest banalna, warunkiem jaki postawił Owsiak były jego zasady gry. W umowie pewnie są wszystkie zapisy o gastronomi, butikach, poczcie, telefonii komórkowej itd. 

To nie jest jakaś tam imprezka , tylko festiwal na pół miliona wiary. Ja będąc na miejscu Owsiaka nie wpuścił bym Pana Heńka na teren z wątpliwej jakości bigosem, tylko sprawdzoną firmę od lat. 

Inna sprawa podatków, pewnie jest to "jakoś" ustalone, ale jak to nie nie wiem :)

W czym problem ???

Niech cala ta publika rajestruje w UM Kostrzyn nad Odra  swoje PPHU OFFSIAK czy jak im jeszcze sie podoba  B)

#20 Miami-Darek

Miami-Darek

Senior

• PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 09:35

Owszem każdy może sprzedawać bigos i pierogi jak to miało miejsce na  1 P.W a potem towar nie poszedł i wszystko poszło w leśne doły.

Ja też kupiłem pasty do butów. Ale pasta to nie bigos i wykorzystana w innym terminie.

Biznes to biznes.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych