Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy człowiek po 50-tce może znaleźć pracę? :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 euro_kołchoźnik

euro_kołchoźnik

Mieszaniec z Eurokołchozu

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2744 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 11:29

Pytanie w tytule artykułu brzmiało:
Czy człowiek po pięćdziesiątce może znaleźć pracę?
Treść artykułu dotyczyła wydłużenia czasu pracy kobiet.

Odniosę się do pytania dotyczącego poszukiwania pracy.
Od kilkunastu lat prowadzę firmę i od jakiegoś czasu z roku na rok, jest to coraz trudniejsze. Nie wystarczy już być uczciwym (co by to nie znaczyło). Na każdym kroku należy to udowadniać podejrzliwym do granic absurdu urzędnikom. Ilość obowiązków papierowych rośnie lawinowo, dodatkowo obciążenia z tytułu różnych danin rosną równie szybko. Jak tak dalej pójdzie to zadławiony zostanie mały biznes. Tylko duże firmy będą w stanie wytrzymać to tempo przyrostu papierologii. Na domiar złego wbrew temu co głoszą politycy, z punktu widzenia małych zakładów rzemieślniczych końca kryzysu jakoś nie widać. Jak to wszystko mnie wydusi to wtedy stanę przed dylematem szukania pracy.
Czy ją znajdę? Nie wiem. Ale będę musiał. 50-siątkę już mam. Bezrobocie może przyjść z czasem.

Co do pytania zawartego w treści artykułu.
Żeby nie być określony jako "męska szowinistyczna świnia" :) w sprawie zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn
nie będę się wypowiadał.

Jedna pozytywna myśl z tego artykułu mi w głowie zaświtała. Gdzieś tam w tle dała głos moja "ulubiona" Pani minister Jolanta F. Ostatnio sondaże wyborcze dają PSL-owi 1%. I to jest pocieszające. Wygląda na to że scena polityczna przy następnych wyborach zostanie zamieciona. Resortowi pani Joli F. nigdy nie zapomnę ustawy która miała mnie "szarpnąć" po kieszeni ustawą "Strażak w każdej firmie".
By żyło się lepiej, kolesiom strażakom.
Ostatnio też pani Jola chciała pomajstrować przy systemie emerytalnym. Powiało grozą.

P/S
A tak przy okazji kontrolnie przećwiczyłem nowy interfejs forum. Jest inaczej, czy lepiej zobaczymy za jakiś czas. Jak zwykle część rzeczy które były pod ręka zostały pochowane. Ale chyba da się przyzwyczaić. Ostatecznie takie forum to nie Microsoft ze swymi wybrykami. :)

214

Użytkownik euro_kołchoźnik edytował ten post 15 lipiec 2010 - 14:17

Po czym poznać małą szkodliwość społeczną?
Po wielkiej szkodzie prywatnej.
http://nasz-euro-kolchoz.blogspot.com/

#2 ~Alicja~

~Alicja~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 13:56

znalezienie pracy po 50-ątce to marzenie Pewnie dlatego tak wiele kobiet w tym wieku jedzie do Niemiec, do opieki nad ludźmi starszymi. I myślę, że z podniesieniem wieku emerytalnego kobiet nie chodzi o dyskryminacje kobiet ale o kasę po tych Paniach, które tego wieku nie dożyją.

#3 ~Bożka~

~Bożka~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 14:55

Boże,kto będzie chciał być obsługiwany przez stetryczałą,ślamazarną 65-letnią kasjerkę?Tuskopodobne Wam się w głowie po....ło.

#4 ~Michal~

~Michal~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 15:32

zacznijmy od tego,że w Zielonej Górze nawet osoby młode i wykształcone nie mogą znaleźć pracy... jest to żenujące...

#5 ~młody~

~młody~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 18:06

zacznijmy od tego,że w Zielonej Górze nawet osoby młode i wykształcone nie mogą znaleźć pracy... jest to żenujące...

Całkowicie się zgadzam!!!
A jak już jest praca która nas zainteresowała to :
Kwalifikacje - orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub grupa inwalidzka :angry:
Nie wspomnę że w większości to umowa zlecenie!!!
Jak ja mam wypracować sobie emeryturę jak prawie 5 lat tyram na umowę zlecenie!!!! :(
A potem się dziwić,że ZUS nie ma pieniędzy - pomijając jego rozrzutność pieniędzy. <_<

#6 ~Roman J.~

~Roman J.~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 22:01

Słucham wypowiedzi przedstawicieli rządzących partii, twierdzących że Polacy powinni pracować do 67 roku życia, tymczasem pracodawcy masowo zwalniają pracowników po 50 roku życia, to kto ma rację? Typowym "pracodawcą" tego typu jest szef AutoPol-plus w Zielonej Górze Rom.J

#7 ~MARIA~

~MARIA~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 16:03

Nikt nie może zmuszać kobiety do przejścia na emeryturę w wieku 60lat, więc te które chcą pracują nadal. Wprowadzenie wyższego wieku 65 lat (dla dobra kobiet) to mydlenie oczu, aby nas kobiety wykorzystać!!!

#8 ~agata~

~agata~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 18:14

A wiesz dlaczego?
Bo tu rzadza kliki rodzinne )czerwono-czarni) i oni obsadzaja kazde stanowisko swoimi ciotkami, babciami,
dziadkami i innymi stetryczalymi osobnikami, zeby wywrac jak najwiecej kasy. I jeszcze krzycza - trzeba
rodzic dzieci!!!! A mlodziez jest zmuszona do wyjazdu za granice.

#9 ~Zuzka~

~Zuzka~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 18:52

pracuja i dostaja emeryture ,wiec chociaz rok ,moze dwa jakby 2 pensje Kiedys szlo sie na emeryture i koniec pracy Terraz otrzymujesz emeryture -dobrze /bo na nia zaprrrrracowales/ ale mozesz praacowac dalej a GDZIE Miejscca Dla Mlodych

#10 ~ewik~

~ewik~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:18

Kobieta po 60 powinna pilnować wnuki, żeby młodzi mogli pracować.
Jakoś trudno sobie wyobrazić szcześdziesiecio-paroletnią pielęgniarkę robiącą zastrzyk albo zakładającą cewnik.
A poza tym kobiety całe życie pracują na dwóch etatach to chyba chociażby z tego względu mogą szybciej od facetów pójść na zasłużoną emeryturę.

#11 ~Kamrad~

~Kamrad~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:53

Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Musimy zawczasu zadbać, aby wszyscy, z którymi mamy dobre relacje wiedzieli, że interesuje nas praca określonego typu. Warto raz na jakiś czas się im przypominać, a także wysyłać swoje CV z prośbą, aby w miarę możliwości kierowali je do współpracowników i przełożonych mających wpływ na decyzje personalne w firmie.
Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Po ustaleniu tych informacji możemy poprosić naszych bezpośrednich znajomych o przedstawienie nas tym osobom.

#12 ~nina~

~nina~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 06:59

Zielona Góra - ul. Batorego

Proszę Was serdecznie o oddawanie głosów na ten plac zabaw!

Można głosować raz na dobę!

http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1856

Batorego - link z końcówką 1856 !

#13 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2011 - 09:58

kobiety po pięćdziesiątce raczej się zwalnia niż zatrudnia.Nikt nie zważa na doświadczenie i dobrą pracę,jak dobrze się zmobinguje to i sama odejdzie. Uważam że jeżeli kobieta ma pracować do 65 lat to Państwo musi jej zagwarantować pracę. Obecnie mówi się że 50 lat to staruszka ,a 55 to ma stałą kuroniówkę i może na niej siedzieć.Sama tego doświadczyłam ,ale przez 4 lata za 700.- Przepracować uczciwie 38 lat ,wychować dzieci i umrzeć z głodu tego chce rząd. Jeżeli mi ktoś podniesie wiek do emerytury do 65 lat to nie cztery ,a 9 lat głodówy a póżniej emerytura też będzie głodowa bo powie się ,że siedziała pani 9 lat na kuroniówce teraz to się nazywa świadczenie przedemrytalne. Kto mówi o kobiecie w okresie ochronnym-ja sama odeszłam bo jeżeli są trzy osoby ,a do zwolnienia 2 to stosuje się taki mobing że i sama odejdzie.Jestem w rozpaczy -pracowałam uczciwie za niewielkie pobory ,a teraz stoję nad przepaścią przyjdzie prosić o pomoc ,ale do tego nie byłam przyzwyczjona ,do tego są pewne grupy które nigdy nie pracowały oblegały pomoc społeczną i na koniec będą miały również świadczenia rentowo-emerytalne takie jak kobieta po 38 latach pracy.to w naszym Pastwie jest normą. Uczciwy ledwie żywy.

#14 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2011 - 09:59

kobiety po pięćdziesiątce raczej się zwalnia niż zatrudnia.Nikt nie zważa na doświadczenie i dobrą pracę,jak dobrze się zmobinguje to i sama odejdzie. Uważam że jeżeli kobieta ma pracować do 65 lat to Państwo musi jej zagwarantować pracę. Obecnie mówi się że 50 lat to staruszka ,a 55 to ma stałą kuroniówkę i może na niej siedzieć.Sama tego doświadczyłam ,ale przez 4 lata za 700.- Przepracować uczciwie 38 lat ,wychować dzieci i umrzeć z głodu tego chce rząd. Jeżeli mi ktoś podniesie wiek do emerytury do 65 lat to nie cztery ,a 9 lat głodówy a póżniej emerytura też będzie głodowa bo powie się ,że siedziała pani 9 lat na kuroniówce teraz to się nazywa świadczenie przedemrytalne. Kto mówi o kobiecie w okresie ochronnym-ja sama odeszłam bo jeżeli są trzy osoby ,a do zwolnienia 2 to stosuje się taki mobing że i sama odejdzie.Jestem w rozpaczy -pracowałam uczciwie za niewielkie pobory ,a teraz stoję nad przepaścią przyjdzie prosić o pomoc ,ale do tego nie byłam przyzwyczjona ,do tego są pewne grupy które nigdy nie pracowały oblegały pomoc społeczną i na koniec będą miały również świadczenia rentowo-emerytalne takie jak kobieta po 38 latach pracy.to w naszym Pastwie jest normą. Uczciwy ledwie żywy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych