Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 19:46

Nie no wy tak narzekacie że bieda, że źle a wasze baby rozjeźdzają sie po gorzowach,poznaniach gdzie??? a no do kosmetyczki.No to chłopy nie róbcie scen i nie dramatyzujcie.

#22 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 21:58

Żal czytać wasze wypociny! Po co się denerwujecie, obrażacie żołnierzy???Ciśnienie podnosiecie, no po co?I tak nic niezmienicie , dalej bedzie płacili te wasze podatki "na mieszkania" dla wojskowych:)Pozdrawiam i fajnie się TU mieszka:)

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:09

Żal czytać wasze wypociny! Po co się denerwujecie, obrażacie żołnierzy???Ciśnienie podnosiecie, no po co?I tak nic niezmienicie , dalej bedzie płacili te wasze podatki "na mieszkania" dla wojskowych:)Pozdrawiam i fajnie się TU mieszka:)

W końcu coś muszą zmienić kryzys w Polsce coraz bardziej odczuwalny, więc ciśnienie nich im nie opada, bo żołnierzy złoty wiek też minie jak wszystko. Ale czytając wpisy na różnych forach, jeszcze nigdy w historii Polski wojsko polskie nie miało tak niskich ocen i tak kiepskich relacji pomiędzy cywilami a żołnierzami. Sam również jestem nastawiony negatywnie z uwagi na liczbę bezrobotnych w Polsce, gdzie marnujemy pieniądze na wyjazdy do Afganistanu.
Około 30 żołnierzy już przyleciało w trumnach, czy pieniądze z tych wyjazdów są tego warte, życie ludzie jest bezcenne, pieniądze z misji, dadzą chwilowa szczęście, a zabitych już nie ożywimy.

#24 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:21

W końcu coś muszą zmienić kryzys w Polsce coraz bardziej odczuwalny, więc ciśnienie nich im nie opada, bo żołnierzy złoty wiek też minie jak wszystko. Ale czytając wpisy na różnych forach, jeszcze nigdy w historii Polski wojsko polskie nie miało tak niskich ocen i tak kiepskich relacji pomiędzy cywilami a żołnierzami. Sam również jestem nastawiony negatywnie z uwagi na liczbę bezrobotnych w Polsce, gdzie marnujemy pieniądze na wyjazdy do Afganistanu.
Około 30 żołnierzy już przyleciało w trumnach, czy pieniądze z tych wyjazdów są tego warte, życie ludzie jest bezcenne, pieniądze z misji, dadzą chwilowa szczęście, a zabitych już nie ożywimy.

Jak najbardziej zgadzam sie co do kwesti Afganistanu. Też myślę , że to niepotrzebne.Ale...żołnierze nie maja w wiekszości wyboru , zostali żołnierzami , wiec muszą słuchać rozkazów, a wyjazd do Afganu jest takowym. Druga sprawa jest taka ,że jest to miedzynarodowa walka z terroryzmem.Lepiej tam niz tu,prawda?

#25 ~ala~

~ala~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:43

Jak najbardziej zgadzam sie co do kwesti Afganistanu. Też myślę , że to niepotrzebne.Ale...żołnierze nie maja w wiekszości wyboru , zostali żołnierzami , wiec muszą słuchać rozkazów, a wyjazd do Afganu jest takowym. Druga sprawa jest taka ,że jest to miedzynarodowa walka z terroryzmem.Lepiej tam niz tu,prawda?

Każy człowiek ma wybór, oni jeżdżą dla pieniędzy, a to już jest grzech. Trudno to nazywać walkę z terroryzmem, kiedy jeszcze u nas niedawno stacjonowało rosyjskie wojsko, oni uważali, że budują u na pokój, niestety my mieliśmy inne zdanie, jak Afgańczycy o nas - najeźdźcy.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:49

jeżeli zarobek, jest dla ciebie grzechem- to rozumiem że nie pracujesz tylko siedzisz w kościele całymi dniami hahahaha. Ksiądz ci daje na chleb??? Jaki hojny-nonno, nie spodziewałabym się.a w którym to kościele tak dają?

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 07:23

Przeczytalam wszystkie posty i nie moge wyjść z podziwu skad większość z was ma takie pojęcie na temat pracy w wojsku???więc trochę was oświecę.
1.Nieprawdą jest,że wojsko dostaje za darmo mieszkania,płacą i to wcale niemało za te wygody.
2.Mieszkania nie są przydzielane na stałe lecz na czas trwania kontraktu.
3.Kontrakty podpisują najpierw na kilka lat a potem przedłużają ale nie każdemu pozwolą przepracować 15 lat.Komuś np.nie przedłużą kontraktu po przepracowaniu 14 lat i 6 mcy i taki żołnież musi odejść do cywila i zdać mieszkanie służbowe.
I dalej uważacie,że w wojsku same kokosy?Gdzie taki żołnież pójdzie w cywilu dopracować do emerytury?kto go zatrudni jak on tylko "strzelać umie?"Wielu młodych ludzi idzie teraz do wojska,dostaja ze 2 tys.pensji na początek i są szczęśliwi bo np.w Międzyrzeczu zarobić 2tys.to graniczy z cudem.Zakladaja rodziny,dostają mieszkania a potem kopa!I co,dalej uważacie że to takie rarytaski?
W wojsku było super ale kiedyś kiedy zawodowy żołnież rzeczywiście miał wszystko za darmo,nawet opiekunke do dziecka w postaci żołnierza.
Ci co teraz poszli do wojska kiedys obudza się z ręką w nocniku!Chyba że juz szykuja sobie wcześniej miejsce pracy w cywilu.
Nadmieniam,że nie jestem w zaden sposób związana z wojskiem.
Może trochę otworzyłam oczy innym.
Najbardziej denerwuje mnie jak ktoś się wypowiada w temacie nie mając o nim bladego pojęcia.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 08:39

Przeczytalam wszystkie posty i nie moge wyjść z podziwu skad większość z was ma takie pojęcie na temat pracy w wojsku???więc trochę was oświecę.
1.Nieprawdą jest,że wojsko dostaje za darmo mieszkania,płacą i to wcale niemało za te wygody.
2.Mieszkania nie są przydzielane na stałe lecz na czas trwania kontraktu.
3.Kontrakty podpisują najpierw na kilka lat a potem przedłużają ale nie każdemu pozwolą przepracować 15 lat.Komuś np.nie przedłużą kontraktu po przepracowaniu 14 lat i 6 mcy i taki żołnież musi odejść do cywila i zdać mieszkanie służbowe.
I dalej uważacie,że w wojsku same kokosy?Gdzie taki żołnież pójdzie w cywilu dopracować do emerytury?kto go zatrudni jak on tylko "strzelać umie?"Wielu młodych ludzi idzie teraz do wojska,dostaja ze 2 tys.pensji na początek i są szczęśliwi bo np.w Międzyrzeczu zarobić 2tys.to graniczy z cudem.Zakladaja rodziny,dostają mieszkania a potem kopa!I co,dalej uważacie że to takie rarytaski?
W wojsku było super ale kiedyś kiedy zawodowy żołnież rzeczywiście miał wszystko za darmo,nawet opiekunke do dziecka w postaci żołnierza.
Ci co teraz poszli do wojska kiedys obudza się z ręką w nocniku!Chyba że juz szykuja sobie wcześniej miejsce pracy w cywilu.
Nadmieniam,że nie jestem w zaden sposób związana z wojskiem.
Może trochę otworzyłam oczy innym.
Najbardziej denerwuje mnie jak ktoś się wypowiada w temacie nie mając o nim bladego pojęcia.

Żołnierz pisze się przez "rz" na końcu, specjalisto od spraw socjalu w wojsku.
Jak widać nie masz zielonego pojęcia co tam się dzieje. Dyskusja z Tobą to grochem o ścianę.

#29 ~Halina~

~Halina~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 17:37

Żołnierz pisze się przez "rz" na końcu, specjalisto od spraw socjalu w wojsku.
Jak widać nie masz zielonego pojęcia co tam się dzieje. Dyskusja z Tobą to grochem o ścianę.

Przede wszystkim jestem kobietą,mam56 lat i to ze szybko pisząc na komputerze popełnie jakiś błąd nie swiadczy o tym,że jestem jakimś niedouczonym tłukiem.Co do tresci tego co napisałam,to nie jest to wyssane z palca.Nie rozumiem tez dlaczego piszesz,że nie mam zielonego pojecia co się tam dzieje.O co ci czlowieku wogóle chodzi?co niby jest nieprawdą?Oświeć mnie skoro uwazasz,że jestes mądrzejszy.

#30 ~mieszkanka~

~mieszkanka~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:02

Przede wszystkim jestem kobietą,mam56 lat i to ze szybko pisząc na komputerze popełnie jakiś błąd nie swiadczy o tym,że jestem jakimś niedouczonym tłukiem.Co do tresci tego co napisałam,to nie jest to wyssane z palca.Nie rozumiem tez dlaczego piszesz,że nie mam zielonego pojecia co się tam dzieje.O co ci czlowieku wogóle chodzi?co niby jest nieprawdą?Oświeć mnie skoro uwazasz,że jestes mądrzejszy.

Droga Pani Halinko, Ci co niemaja nic do powiedzenia , czepiają się najmniejszych i nieistotnych w temacie rzeczy.rz czy ż -nieistotne , ale powyżywać się można przecież.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2011 - 18:52

i bardzo dobrze :D :D :lol: :lol: :blink: :rolleyes:

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2011 - 20:40

Droga Pani Halinko, Ci co niemaja nic do powiedzenia , czepiają się najmniejszych i nieistotnych w temacie rzeczy.rz czy ż -nieistotne , ale powyżywać się można przecież.

Zgadza się ja wrócimy z misji to tym prostaczkom cywilom pokażemy gdzie ich miejsce. Biedacy piszą bo na chleb nie mają z zazdrości.

#33 ~zikr6~

~zikr6~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2011 - 11:38

Zgadza się ja wrócimy z misji to tym prostaczkom cywilom pokażemy gdzie ich miejsce. Biedacy piszą bo na chleb nie mają z zazdrości.

Najpierw wróć.

#34 ~;/~

~;/~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2011 - 12:54

Wielu z Was nic nie wie, i myli wiele spraw.

Zołnierze wcale nie jadą do Afganistanu zarobić - owszem jakieś dodatkowe pieniądze z tego są, ale uważam, że nie są warte tego biorąc pod uwagę ryzyko, trudności komunikacyjne idt... Przeciętny Polak w Aglii pewnie jest w stanie zarobić więcej niż zołnierz w Afganistanie. Po za tym - nikt tam nie jedzie z wyboru i z własnej chęci - jest rozkaz i albo jedzie albo cywil, a to jest niestety praca jak każda inna i nikt nie zrezugnuje ze stałego dochodu (tym bardziej w Międzyrzeczu gdzie ciężko o pracę).

Zgadzam się kimś, kto wcześniej pisał o emeryturze - przeciętny zołnierz, który nie ma znajomości (wojsko jak każda inna instytucja, nie masz znajomości to nie masz nic) nie ma zwyczajnie szans na tą emeryturę. Zwolnią go przed upływem tych 15 lat. Znam też dużo osób, które pomimo przepracowania ponad 15 lat nadal pracują, bo po 15 latach emeruta za wysoka nie jest, a jak ktoś całe życie pracował w wojsku, to kto go teraz przyjmie?

A co do mieszkań... To też nie jest tak kolorowo. Lista oczekiwania jest długa, a mieszkania wcale nie są tanie w utrzymaniu (wysokie opłaty) i na dodatek w czasie upływu kontraktu trzeba je oddać. Kończy się to tak, że wielu z nas aby móc tu mieszkać z rodziną musi wynająć mieszkanie, ja zdecydowałem się na kupno.

Żyjemy jak każdy inny obywatel. To też jest praca - i wcale nie taka lekka jak się wielu z was wydaje. Niestety, najwięcej krzyczą i oskarżają ci, którzy w ogóle nie mają o tym najmniejszego pojęcia.

Pozdrawiam rozsądnych mieszkańców, którzy nie kipią niepotrzebną zawiścią.

#35 ~mario ffo~

~mario ffo~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 02:56

i bardzo dobrze :D :D :lol: :lol: :blink: :rolleyes:

hahahah chej koleś masz może cos do mnie ja pracuje w reichu za 1400 eurasków siostra ma prawie 2 000 tysie i jest miodzio i urlop+zwrot podatku też kilka tysiów euro,hahahahahah i nie pisz głupot że tam jest drogo ,bo wcale tak nie jest ,a zresztą goń się.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 04:42

hahahah chej koleś masz może cos do mnie ja pracuje w reichu za 1400 eurasków siostra ma prawie 2 000 tysie i jest miodzio i urlop+zwrot podatku też kilka tysiów euro,hahahahahah i nie pisz głupot że tam jest drogo ,bo wcale tak nie jest ,a zresztą goń się.

To może tak jeszcze mądralo napiszesz prawdę co ty i twoja siostra tam za pracę wykonujecie,co?
Skoro nie jest tak drogo to dlaczego tylu Niemców przyjeżdża na zakupy do nas,co?
I czy ty uważasz,że ludzie w Polsce nic nie wiedzą o pracy w Niemczech i dadzą sobie wciskac kity tak jak kiedyś kiedy ktoś przyjeżdżał w odwiedziny i opowiadał zmyślone bajki by pokazać kim on tam nie jest a prawda była okrutna!

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 08:26

jako alfons to nie duza,a siostra nawet nie chce wiedziec co robi za 2 euro....he,he

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 10:21

Wielu z Was nic nie wie, i myli wiele spraw.

Zołnierze wcale nie jadą do Afganistanu zarobić - owszem jakieś dodatkowe pieniądze z tego są, ale uważam, że nie są warte tego biorąc pod uwagę ryzyko, trudności komunikacyjne idt... Przeciętny Polak w Aglii pewnie jest w stanie zarobić więcej niż zołnierz w Afganistanie. Po za tym - nikt tam nie jedzie z wyboru i z własnej chęci - jest rozkaz i albo jedzie albo cywil, a to jest niestety praca jak każda inna i nikt nie zrezugnuje ze stałego dochodu (tym bardziej w Międzyrzeczu gdzie ciężko o pracę).

Zgadzam się kimś, kto wcześniej pisał o emeryturze - przeciętny zołnierz, który nie ma znajomości (wojsko jak każda inna instytucja, nie masz znajomości to nie masz nic) nie ma zwyczajnie szans na tą emeryturę. Zwolnią go przed upływem tych 15 lat. Znam też dużo osób, które pomimo przepracowania ponad 15 lat nadal pracują, bo po 15 latach emeruta za wysoka nie jest, a jak ktoś całe życie pracował w wojsku, to kto go teraz przyjmie?

A co do mieszkań... To też nie jest tak kolorowo. Lista oczekiwania jest długa, a mieszkania wcale nie są tanie w utrzymaniu (wysokie opłaty) i na dodatek w czasie upływu kontraktu trzeba je oddać. Kończy się to tak, że wielu z nas aby móc tu mieszkać z rodziną musi wynająć mieszkanie, ja zdecydowałem się na kupno.

Żyjemy jak każdy inny obywatel. To też jest praca - i wcale nie taka lekka jak się wielu z was wydaje. Niestety, najwięcej krzyczą i oskarżają ci, którzy w ogóle nie mają o tym najmniejszego pojęcia.

Pozdrawiam rozsądnych mieszkańców, którzy nie kipią niepotrzebną zawiścią.

Jak zwykle biedne i pokrzywdzone wojsko przez złych ludzi i okradzione przez Państwo. ;)
Przecież jak masz tak źle, to po co tam siedzisz ? Siłą Cie trzymają ?
To oczywiste, że wojskowi mają lżejsze życie od cywili z wielu względów, w przeciwnym wypadku nie pchali by się tam do pracy "drzwiami i oknami".
Co do rozkazu wyjazdu do Afganu, masz inne informacje niż nam przekazują media z MON ?
Od kiedy pamiętam Afgan jest misją dobrowolną, na którą żołnierz jedzie z własnego wyboru, przynajmniej tak nas o tym informują wasze struktury, że nikt nie musi. Dla porównania powiem Tobie jak ja chociaż raz nie wyjadę do klienta, bo mi się nie chce, na drugi dzień czeka na mnie zwolnienie dyscyplinarne, art. 52 KP.
PS. Nie myl zawiści do wojskowych z bo takowej nie ma, z zawiścią do systemu MON. Przecież to nie żołnierza wina, że ma emeryturę w wieku 35 lat, taką mu daje MON - żołnierz tylko bierze co dają i tyle. I Kiedy ja w wieku 66 lat będę dorabiał do 600 złotowej emerytury ZUS jako sparaliżowany struż, pomnij me słowa jak będziesz popijał Tequile z parasolem nad którymś z ciepłych mórz.
Pozdrawiam wszystkich wojskowych i cywili

#39 ~marioffo~

~marioffo~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 12:49

To może tak jeszcze mądralo napiszesz prawdę co ty i twoja siostra tam za pracę wykonujecie,co?
Skoro nie jest tak drogo to dlaczego tylu Niemców przyjeżdża na zakupy do nas,co?
I czy ty uważasz,że ludzie w Polsce nic nie wiedzą o pracy w Niemczech i dadzą sobie wciskac kity tak jak kiedyś kiedy ktoś przyjeżdżał w odwiedziny i opowiadał zmyślone bajki by pokazać kim on tam nie jest a prawda była okrutna!

tak było przed laty teraz polacy jezdzą do niemiec na zakupy ,co tu jeszcze jest tansze oprucz fajek i jeszcze benzyny[ale niemieckie są lepszej jakości towary]siostra ma [gewerbe miała wczesniej i pracowała w salonach fryzjerskich ] salon fryzjerski[spółka z kuzynką] na friedrichstrasse przy starym [checkpoint 300m.]ja woze pieczywo z berlina do furstenwalde oboje znamy świetnie jezyk.mieszkanie gratis ..niepowodzi sie tylko tym co nie znają jezyka tak jak ty zazdrosny gburze.aha i wkrótce brat dołączy [skończył studia] takze swietnie zna niemiecki+anglik i już ma zklepaną robotę w w call center z naprawde dobrą pensją.bawią mnie tacy ludzie jak ty, tutaj są anonimami krytykują wszystkich komu powodzi sie za granicą,a sami chętnie by wyjechali tylko nikt nie chce wziąsc tam [niech załatwi prace,mieszkanie ,będzie cały czas tłumaczem]a jezyka taki tłumok jeden z drugim i tak nie załapie bo zamiast sie uczyć to lepiej piwko pić i sie wymądztrzać np. na forum

#40 ~marioffo~

~marioffo~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 13:09

jako alfons to nie duza,a siostra nawet nie chce wiedziec co robi za 2 euro....he,he

alfonsować to ty mozesz[ze swoją rodziną] jak tylko takie prace przychodzą ci do głowy prosty łbie,żal d*** ściska knedlu jeden i dobrze,bo ty żyjesz tutaj za psi grosz, a mnie sie powodzi bo coś potrafię[ a nie jak ty tylko narzekasz i krytykujesz z zazdrości ] i jeszcze tak oprucz pracy na etat,dorabiam sobie u kumpla jako elektryk samochodowy na kreuzbergu ,kasa jest naprawde super nie to co zarobki w firmach w miedzyrzeczu hahahhaha.i nie wypisuj bzdur że za granicą jest żle bo ludzie raczej tam jezdza za praca a nie odwrotnie .faktem jest że to ja się bawie jak przyjade do miedzyrzecza w restauracjach z najlepszymi panienkami ,lecą na moją furę i kasę[ i nic mnie to w zasadzie nie kosztuje bo jak widze że któraś mnie naciąga to kopa w d***][17 000 tyś euro za autko z niemieckimi numerami nie napisze jaka bo jeszcze byś zniszczył z zazdrosci.]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych